Choose language
Aktualności
24-5-2017

Międzynarodowy dostawca elektroniki wybiera rozwiązanie od Bramidan

Proszę o kontakt
Chciałbym dowiedzieć się więcej na temat takiego urządzenia.
Belownica Bramidan B30 Wide oraz dwie bele z kartonu

Gdy poprzednio stosowana prasa do kartonu uległa zepsuciu Functional Device, belownica Bramidan B30 W uznana została za oczywiste zastępstwo.


Functional Devices, producent urządzeń elektronicznych z siedzibą w Kokomo, w stanie Indiana, po przeniesieniu do nowej hali produkcyjnej, odziedziczyła starą prasę do odpadów od poprzednich właścicieli.

Rozwiązanie to pokazało nowym właścicielom na korzyści związanych z prasowaniem odpadów. Jednak urządzenie okazało się być przestarzałe i nie odpowiadało ich potrzebom.

Awaria i wyciek oleju

Functional Devices projektuje i produkuje różnego typu urządzenia elektroniczne na rynek międzynarodowy. Ich oszczędzające energię produkty znajdują zastosowanie w projektach budowlanych na całym świecie.

Podczas codziennych zadań fabryka generuje znaczną ilość odpadów kartonowych - więc kiedy z ich starej prasy zaczął wyciekać olej, potrzebna zaczęła być nowsza i bardziej bezpieczna belownica. Pracownicy wrzucający odpady do belownicy Bramidan B30W

We współpracy z jednym z największych w regionie dostawców usług recykingowych, KCS Group, firma zbadała rynek, aby znaleźć skuteczne i korzystne finansowo rozwiazanie, spełniające ich potrzeby. Belownica Bramidan B30 W została uznana została jako oczywiste zastępstwo.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Z uwagi, iż przy obsłudze wcześniejszej prasy pracownicy wyrażali obawy dotyczące bezpiecznej obsługi urządzeania, właśnie bezpieczeństwo było kluczowym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o zakupie belownicy Bramidan.Żółta belownica Bramidan B30 Wide przy ścianie

Od czasu zainstalowania urządzenia B30 W personel nie zgłosił żadnych obrażeń. Dodatkowo zgłaszają zdecydowanie większy poziom zadowolenia z prasowania tektury.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa

Ponieważ na zewnątrz maszyny nie ma ruchomych części, podczas osługi prasy personel nie musi podejmować żadnych szczególnych środków ostrożności. Wbudowane mechanizmy zabezpieczające zapewniają, że belownica spełnia najwyższe europejskie normy bezpieczeństwa EN16500.

Ponadto maszyna jest łatwa w utrzymaniu oraz może wykonać dziennie wiele cykli bez utraty wydajności.

Dowiedz się więcej na temat normy EN16500


Łatwość użytkowania

W porównaniu do poprzedniej belownicy, personel uznaje nowe rozwiazanie za zdecydowanie bardziej przyjazne użytkownikom.

Duży otwór wrzutowy oraz duża komora redukują czas przeznaczany przez pracowników na łamania i składanie pudeł. Duże i nieporęczne pudła mogą być wrzucane od razu do belwonicy.

Nieoczekiwane zyski i korzyści

Tylko używając belownicy Functional Devices może generować dodatkowy zysk. Wystarczy, że sprzedadzą sprasowane bele firmom recyklingowych, aby osiągnąć dodatkowy przychód.

Kolejną zaletą jest to, że trzymają cenne surowce wtórne z dala od wysypiska śmieci – jest bezpośrednia korzyść dla środowiska.

Dowiedz się więcej o modelu B30W
Żółty budynek z nazwą Functional Devices na drzwiach