Choose language
Aktualności
2-5-2017

Eleganckie hotele w Montrealu wybierają belownice Bramidan

Prasowanie odpadów umożliwia hotelom osiągnąć znaczące korzyści, przy jednoczesnym wspieraniu inicjatyw ochrony środowiska.
Jean-Michel Pinguet
Prezes, Solrec Concept Inc.
Proszę o kontakt
Chciałbym dowiedzieć się więcej na temat takiego urządzenia.
Wieża hotelu widziana z dołu

Gościnność i wysoki standard obsługi stanowią wizytówkę hotelu. Zmiana sposobu zarządzania odpadami wspiera środowisko i komfort gości.


Belownica Bramidan X10 umożliwiła hotelom Le Crystal oraz St. Sulpice, w Montrealu, usprawnienie sposobu zarządzania odpadami, a tym samym obniżenie kosztów ich obsługi.

Luksusowy hotel w centrum Montrealu

Hotel Le Crystal usytuowany jest w sercu Montrealu na rogu ulic La Montagne oraz Boulevard René Lévesque – głównej arterii w metropolii Québec.

Ten ekskluzywny hotel posiada 131 apartamentów, wewnętrzny basen, jacuzzi na dachu, szwedzką saunę, centrum fitnes, odniowione bistro, bar, oraz salę imprezową.
Jaccuzzi na dachu
Napędzany cigłą potrzebą zapewnienia jak najwyższej jakości usług i obsługi gości, własciciel oraz dyrektor Le Crystal poszukiwał rozwiązania, które uprości i usprawni zarządzanie odpadami na terenie hotelu. .

Dotychczas surowce wtórne, takie jak karton czy folia, przechowywane były w koszach na zewnątrz, a następnie odbierane kilka razy w tygodniu. .

Instalacja belownicy Bramidan

Zarząd hotelu podjął decyzję o instalacji belownicy Bramidan X10

Belownica Bramidan płena kartonu

do prasowania surowców wtórnych. Prasa jest łatwa w obsłudze, zawiera niewiele miejsca i wymaga standardowego podłączenia elektrycznego. Powyższe zalety czynią ją idealną dla hoteli i restauracji z wąskimi magazynami

 

Drastyczna redukcja ilości odbiorów odpadów

Prasowanie surowców wtórnych wykazało znaczące korzyści. Nie tylko zauważono oszczędność czasu pracy personelu oraz zdecydowanie czystrze środowisko pracy, ale również zredukowano koszty odbioru odpadów i zmniejszono uciążliwy hałas zwiazany z podjeżdzaniem śmiecarki.

Nowy system zarządzania odpadami pozwolił na 75 % redukcję ilości odbiorów odpadów.

Zobacz zalety belownicy X10

Zielone rozwiązanie

Inwestycja w belownicę stanowi jeden z apektów zaangażowania ekologicznego Le Crystal. Hotel jest członkiem inicjatywy Green Key. To dobrowolne oznakowanie ekologiczne dla firm hotelarskich, które zobowiązały się do przestrzegania ścisłych kryteriów ustalonych przez Fundację Edukacji Środowiskowej. Bycie członkiem Green Key oznacza, że hotel podjął istotne kroki w celu ochrony środowiska. Obejmuje to realizację stałych programów ochrony środowiska, lepszych metod zarządzania, programów szkoleniowych i rozwiązań technicznych mających na celu ochronę środowiska i loklajnej społeczności.

Wejście do hotelu St. Sulpice


Nagroda za zielone inicjatywy

Wynikiem wielu zielonych inicjatyw, hotel otrzymał w 2016 roku nagrodę za zasługi w kierunku ochorony środowiska.

Powielenie skutecznego rozwiązania

Zadowolony z zakapu belownicy X10, dyrektor Le Crystal postanowił z powodzeniem powielić sukces i zainstalować kolejną prasę w innym swoim hotelu - St. Sulpice, zanjdującym się w Old Montreal.

Stoły w jadalni hotelowej