Choose language

Nasza historia

Bramidan powstał jako niewielka firma rodzinna i rozszerzył swoją działalność do postaci międzynarodowego przedsiębiorstwa, o silnej i rozpoznawalnej marce z globalną siecią dystrybutorów.
Więcej informacji
Prasuj z nami odpady
Robimy bardzo prostą rzecz. Zbieramy gabarytowe odpady i zmniejszamy ich objętość.
Tak, proszę o kontakt!
Proszę o kontakt w sprawie opisanej poniżej.

Jak to się wszystko zaczęło...

1975 - sprzęt rolniczy

Bramidan powstał w 1975 roku jako niewielka firma rodzinna, sprzedająca sprzęt rolniczy. Czasy nie było łatwe, więc Anders i Annelise Haahr Jensen, założyciele Bramidan, robili co w ich mocy, aby zachować ciągłość działania.

Anders Haahr Jensen obok maszyny rolnicznej Anders Haahr Jensen stojący przed produkowanym sprzętem rolniczym

1981 - pierwsza belownica

Regionalne Gminne Centrum Recyklingu zwróciło się z zapytaniem do Bramidan, czy mogliby zaprojektować i wyprodukować pionową belownicę do prasowania odpadów z kartonu w lokalnym centrum.
Annelise and Anders Haahr Jensen obok pierszej wyprodukowanej belownicy. Annelise iAnders Haahr Jensen przed pierwszą belownicą Bramidan

Wyprodukowana została pierwsza belownica, a Jensensowie podjęli decyzję o zmianie kierunku prowadzonej działalności i wejściu na rynek urządzeń w sektorze gospodarki odpadami.

Ta pierwsza, wyprodukowana belownica ciągle działa! Na 25 rocznicę założenia Bramidan, w 2000 roku belownica została umieszczona w budynku głównym w Bramming.

 

1985 - pierwsze targi

Bramidan po raz pierwszy zaprezentował swoją pierwszą serię żółtych belownic pionowych na targach w Herning (Danish Industry & Trade Fair). Okazały się sukcesem.
Anders Haahr Jensen (po lewej) w podróży biznesowej do Izraela Anders Haahr Jensen (lpo lewej) na delegacji w Izraelu

1990 - sprzedaż zagraniczna

Bramidan przeniósł swoją siedzibę do Bramming, Industrivej 69 - obecnej lokalizaji przedsiębiorstwa.

Modele belownic pionowych zostały wprowadzone na pozostałe rynki skandynawskie i rynek niemiecki.

Przez kolejne lata Bramidan kontynuował budowę międzynarodowej sieci dystrybutorów. Do listy dołączył Izrael, a niedługo póxniej Belgia, irlandia i Wielka Brytania.

1995 - nagroda Golden Anvil (Złote Kowadło)

Jensenowie otrzymali nagrodę Golden Anvil za podjęte wysiłki gospodarcze w rozwoju, produkcji i sprzedaży sprzetu maszynowego przyznawaną przez Duński Związek Gospodarczy.

1998 - belownica z krzyżowymi siłownikami

Spełniając oczekiwania klientów do oferty firmy włączono pierwszą belownicę z krzyżowymi siłownikami i kompaktową budową.

1999 - królewska nagroda

Istniejąca powierzchnia produkcyjna została powiększona o 1800 m2 halę montażową z nowoczesną lakiernią. W tym okresie Bramidan był obecny w ponad 20 krajach na świecie.
W czerwcu tego samego roku Jego Wysokość Książe Henryk przekazał oficjalną nagrodę Państwu Jensen Przyznanie nagrody dla Annelise i Andersa Jensen za zasługi dla duńskiego eksportu.

1999 - oddział w Holandii

Został otwarty oddział w Holandii. Dzięki lokalnemu biurowi sprzedaży, blisko Amsterdamu, Bramidan był gotowy do wejścia na holenderski rynek.

2000 - 25-letnia rocznica

Bramidan świętował 25 rocznicę powstania. Rozwój firmy i zwiększająca się liczba pracowników spowodowało konieczność powiększenia siedziby. W 2000 roku otwarto nowy budynek aministracyjny.
Belownice Bramidan na wystawie w Japonii. Belownice Bramidan na targach w Japonii.

2002 - zwiększenie sprzedaży w Azji i Oceanii

Zwiększenie sprzedaży w Azji i Ocenii skutkowało dołączeniem do listy rynków eksportowych takich krajów jak Japonia i Australia. 40 kontenerów pełnych belownic jest wysyłanych na drugi koniec świata.


2004 - zmiana własności

W kwietniu 2004 nastąpiła zmiana własności.
Założyciele Bramidan Anders i Annelise Haahr Jensen sprzedali większość udziałów spółce inwestycyjnej Industri Udvikling oraz Dyrektorowi Zarządzającemu Henrik'owi Dueholm Madsen i jego żonie.

2007 - nowa seria belownic poziomych

Do oferty firmy wprowadzono nową serię automatycznych belownic poziomych

2008 - oddział w Polsce

Został otwarty oddział firmy w Polsce z Rafałem Sukiennik jako Dyrektorem Oddziału. Główne biuro zlokalizowane w Krakowie zajmuje się sprzedażą i serwisem urządzeń w całym kraju.
Unikatowe pionowe drzwi w belownicach Bramidan Belownica z unikatowymi pionowymi drzwiami, patent Bramidan

2010 - nowa generacja belownic

Główne urządzenia w serii B i X zostały wzbogacone o nowe rozwiązania, szybszy cykl pracy, niższy poziom hałasu oraz nowy wygląd.

2012 - oddział w USA

Został założony oddział w Ameryce Północnej. Biuro, zlokalizowane w Chicago, specjalizuje się w sprzedaży i serwisowaniu belownic, projektowanych specjalnie na rynek USA

2012 - oddział we Francji

Wcześniejszy dystrybutor Bramidan firma Axiome zostaje oddziałem Bramidan we Francji na czele z Philippe Missonier jako Dyrektorem.

2015 - zmiana własności

SE Blue Equity zostaje udziałowcem Bramidan obok SEO Henrikem Dueholm Madsen oraz założycielem Andersem Haahr Jensen, wspierając wcześniejsze lata rozwoju zagranicznego.

2015 - 40-letnia rocznica

Piątek 9 kwietnia 2015 Bramidan świętował 40 rocznicę powstania. Na tą okoliczność zebrano najważniejsze wydarzenia z historii Bramidan w krótkim filmie: