Choose language

Metal

Belownica może być stosowana do prasowania lekkich typów metali takich jak puszki po żywności czy puszki aluminiowe, natomiast prasa do beczek - do pustych beczek po oleju.
Referencje
W rzeczywistości koszt prasy może być pokryty, w odpowiednim czasie, z pieniędzy otrzymanych ze sprzedaży sprasowanych beczek.
Henrik Spanggaard, Duński program badań nad ochroną środowiska

Tak, proszę o kontakt!
Chciałbym dowiedzieć się, w jaki sposób zarządzać odpadem z metalu bardziej efektywnie.

Puszki aluminiowe

Przeważnie odpady aluminiowe mają postać puszek aluminiowych, po napojach i piwie.

Puste puszki aluminiowe mogą być prasowane w belownicy z odpowiednio dużą siłą prasowania. Ważne jest, aby materiał był mocno sprasowany już na początku robienia beli; odpowiednie do tego celu są belownice z naszej serii X z długim skokiem siłownika.

Zalecamy, aby umieścić podkład z kartonu na dole i na górze beli, aby była ona bardziej trwała. Czasami korzystne jest również owinięcie gotowej beli folią.

Puszki po żywności

Duża ilość zużytych puszek po żywności i pojemników jest generowana nie tylko w restauracjach, ale również publicznych placówkach takich jak szpitale, szkoły, domy opieki itp.

Puste puszki i pojemniki mogą być trudne do sprasowania. Dlatego niezbędna jest mocna maszyna, która poradzi sobie z twardym materiałem. Wybrana belownica musi mocno sprasować materiał, aby powstała trwała, zwarta bela.

Zalecamy umieszczenie podkładu z kartonu na dole i na górze beli, aby była ona bardziej trwała. Czasami korzystne jest również owinięcie gotowej beli folią.

Stalowe beczki

Stalowe beczki są stosowane m.in.do przechowywania oleju i farby.

W przedsiębiorstwach, które używają takich beczek, często zajmują one wiele przestrzeni. Gdy beczki są wyrzucane do kontenera zajmują liczacą się przestrzeń, a waga pełnego kontenera jest stosunkowo nieduża.

Zamiast takiego sposobu przechowywania beczek, mogą być one prasowane w prasie do beczek z osiągnięciem bardzo dobrego rezultatu. Prasa pozwala na sprasowanie beczek, dzięki czemu mogą one być przechowywane jedna na drugiej, zabierając minimum przestrzeni.