Choose language

Dzięki zakupieniu brykieciarki do styropianu EPS, w Bønnerup Fish znacząco zmniejszona została objętość odpadów

Bønnerup Fish skupia się na "zielonym profilu". Brykieciarka do EPS zakupiona od Bramidan, pozwala osiągnąć ten cel. Prasowanie stosowanych w firmie styropianowych opakowań uwolniło również przestrzeń.
 • Pracownik w kitlu pakuje ryby do opakowań ze styropianu
 • Rower zaparkowany koło wejścia do sklepu Bonnerup Fish
 • Klient spoglądający na ryby w opakowaniach z EPS w Bonnerup Fish
 • Tabliczki z cenami świżych ryb w Bonnerup Fish
 • Mężczyzna w Bonnerup Fish prasuje pudła styropianowe w brykieciarce do EPS
 • Zbrykietowane bloki styropianu magazynowane w Bonnerup Fish
 • Pracownik przewożący palety z brykietami EPS wózkiem widłowym
 • Wózek widłowy przewożący paletę na obszarze portu
Przemysł
Używamy brykieciarki do EPS przez cały tydzień, i nawet w bardzo intensywnych okresach otoczenie jest czyste i uporządkowane
Klaus Dethlefsen, Właściciel
Bonnerup Fish
Korzyści dla firm
 1. Redukcja kosztów zarządzania odpadami
 2. Lepsza logistyka
 3. Większa efektywność
Tak, proszę o kontakt
Chciałbym dowiedzieć się więcej na temat waszych urządzeń.

Świeże ryby dla turystów i zagranicznych klientów

Na otoczonym turbinami wiatrowymi, pięknym północnym wybrzeżu Jutlandi, znajduje się Bønnerup Fish. W małym porcie z widokiem na Kattegat, Bønnerup Fish sprzedaje świeże ryby mieszkańcom i turystom, pozostając jedną jedyną firmą w sektorze rybołówstwa. Ponadto, Bønnerup Fish to hurtownik zaopatrujący różne przedsiębiorstwa w Danii i eksporter.

W Bønnerup Fish właściciel firmy, Klaus Dethlefsen, prowadzi notatki notatek z planami transakcji handlowych, które będą realizowane danego dnia. Głównie dotyczą one sprzedaży homarów lub ryb sezonowych.

“Zielony profil” dzięki brykieciarce do EPS

Bønnerup Fish jest firmą świadomą ekologicznie i działa w kierunku uzyskania jeszcze bardziej "zielonego" profilu. Ten cel stanowił główny powód, dla którego przedsiębiorstwo zainwestowało w brykieciarkę model Tiger 200M-T zakupioną od Bramidan. Każdego dnia firma przetwarza olbrzymie ilości opakowań ze styropianu po rybach. Pudła te zajmowały wiele przestrzeni wewnątrz budynku, a podczas przepakowywania i przechowywania na zewnątrz, niejednokrotnie wiatr rozwiewał puste opakowania wokół portu, przez co otoczenie nie prezentowało się korzystnie. „Zależy nam na uporządkowanym otoczeniu dla naszych klientów i turystów, którzy odwiedzają okolicę” mówi właściciel Klaus Dethlefsen.

Obecnie odpady zajmują tylko jedną dziesiątą

Stosowane pudła ze styropianu są prasowane w kompaktorze do EPS w zwarte brykiety, które mogą być łatwo składowane i sprzedawane odbiorcy odpadów. Dzisiaj, brykieciarka jest umieszczona w oddzielnym pomieszczeniu, gdzie firma przechowuje zarówno maszynę, jak i opakowania i palety z brykietami z EPS. „Zauważyliśmy znaczące zmniejszenie objętości odpadów” mówi Klaus Dethlefsen „Używamy brykieciarki do EPS przez cały tydzień, i nawet w bardzo intensywnych okresach otoczenie jest czyste i uporządkowane”.

Brykieciarka do styropianu EPS posiada kompaktową budowę, a jednocześnie może zmniejszyć objętość odpadów o 90%. Oznacza to duże oszczędności, zarówno w zakresie transportu, jak i utylizacji. Zwarte brykiety można łatwo transportować i przechowywać.

Szybki zwrot z inwestycji

Bønnerup Fish oczekuje szybkiego zwrotu z inwestycji. „Nie mamy jeszcze dokładnej daty” mówi Klaus Dethlefsen. „Nie braliśmy pod uwagę względów ekonomicznych przy inwestycji. Podstawowym celem był nasz wkład w przetwarzanie i odzysk opakowań, oraz zaoszczędzony czas i zyskanie dodatkowej przestrzeni” mówi Klaus Dethlefsen

O Bønnerup Fish

Bønnerup Fish został założony w 1986 roku przez braci Klaus i Gert Dethlefsen. Przedsiębiorstwo posiada sklepy w Bønnerup i Grenaa oraz zarządza sprzedażą hurtową z obydwu lokalizacji.