Choose language

Maserati stawia na prasowanie odpadów

Dzięki czterem belownicom od Bramidan, włoski producent samochodów uzyskał czyste powierzchnie i usprawnił gospodarkę odpadami.
  • Czerwone Maserati ze skórzanymi siedzeniami
  • Przód czarnego Maserati w fabryce
  • Hala produkcyjna Maserati
  • Samochody Maserati na produkcji
  • Odpady z folii w belownicy w fabryce Maserati
  • Logo Maserati nad głównym wejsciem
  • Główny budynek fabryki Maserati
Przemysł
Osiągnęliśmy wiele korzyści: linie montażowe są bardziej uporządkowane i czyste, a dzięki szybszej i łatwiejszej gospodarce odpadami praca jest bardziej efektywna.

Oszczędzamy również koszty wynajmu sprzętu, ponieważ odbiorca odpadów dostarcza nam tylko jeden kontener, który obecnie mieści o 40% więcej odpadów.
 
Maddalena Spagna, Specjalista ds Ochrony Środowiska
Maserati
Korzyści dla firm
  1. Redukcja kosztów zarządzania odpadami
  2. Lepsza logistyka
  3. Większa efektywność
Tak, proszę o kontakt
Chciałbym dowiedzieć się więcej na temat waszych urządzeń.

Usprawnienie pracy

Włoskie Maserati znane jest z innowacyjności rozwiązań inżynieryjnych oraz produkcji ekskluzywnych, ręcznie składanych samochodów. Główna działalność firmy skupiona jest w Modenie, gdzie produkuje się samochody. Znacząca ilość dostarczanych i zużywanych komponentów do produkcji oznacza duże ilości opakowań z folii i kartonu, które muszą być szybko i skutecznie usuwane z linii produkcyjnych.

Instalując cztery belownice Bramidan, które umożliwiają prasowanie odpadów praktycznie bezpośrednio przy miejscu ich powstawania, Maserati zyskało uporządkowanie fabryki, usprawnienie pracy, a także istotne obniżenie liczby odbiorów odpadów.

Skuteczne rozwiązanieMężczyzna wrzucający odapdy do belownicy Bramidan w fabryce Maserati

Dzięki zastosowaniu belownic, Maserati zdołało usprawnić sposób, w jaki zarządzają odpadami."To rozwiązanie o znacznym stopniu usprawnienia" przyznaje Magdalena Spagna, Specjalista ds. Ochrony Środowiska. "Zwłaszcza, gdy odbiór odpadów realizowany jest przez firmę zewnętrzną". Ponadto nawet salon pokazowy wydaje się być teraz bardziej zorganizowany i uporządkowany.

Zaskakujące rezultaty

Włoski dytrybutor Bramidan, firma Scalvenzi, przedstawiła belownice pionowe jako opłacalną alternatywę do stosowane wcześniej rozwiązania. Kluczowe było zidentyfikowanie właściwego miejsca instalacji maszyn w fabryce, tak aby maksymalnie ułatwić pracę i wewnętrzną logistykę.

Magdalena Spagna jest zachwycona. Dzieki wsparciu Bramidan idea usprawnienia gospodarki odpadami oraz realizacja koncepcji porządku i czystości na produkcji stała się rzeczywistością. Byliśmy bardzo zadowoleni widząc rezultaty pierwszych testów. Bramidan zaoferował rozwiązanie, które jest szybkie, bezpieczne i skuteczne oraz pomaga utrzymać powierzchnie produkcji w czystości."

Dla Maserati, szybkość i łatwość zastosowania stanowiły kluczowe elementy. Belownice są proste w obsłudze, a ich użytkowanie nie zajmuje pracownikom produkcyjnym cennego czasu.

Odbiór odpadów zredukowany z sześciu do jednego

Dzisiaj, karton i folia są belowane i umieszczane w kontenerze na zewnątrz fabryki. Codzienny odbiór odpadów został zredukowany, generując dodatkowe oszczędności na kosztach transportu. Już sprasowane odpady zyskują również na wartości.

O Maserati

Właścicielem Maserati jest Fiat Chrysler Automobiles (FCA). Fabryka w Modenie produkuje znane na całym świecie modele takie jak Maserati GranTurismo czy GranCabrio, jak również Alfa Romeo 4C.