News


5 powodów, dla których przyda Ci się belownica, prasa do kartonu

4 kwiecień 2019

Prowadzenie przedsiębiorstwa zwykle idzie w parze z generowaniem kartonowych
i papierowych odpadów, których ilość rośnie wraz z rozwojem firmy. Im więcej odpadów, tym większe koszty ich utylizacji oraz więcej przestrzeni wymaganej do ich przechowywania. W walce z problemem związanym z nadmierną produkcją odpadów kartonowych może pomóc belownica pionowa do kartonu lub prasa pozioma.

Stos pudeł

Maszyna do zgniatania kartonów to urządzenie, którego głównym zadaniem jest zmniejszanie objętości odpadów. Zgniatarka może mieć zarówno postać pionowej belownicy, jak również automatycznej prasy poziomej pozwalającej między innymi na regulację długości beli, posiadającej większy otwór wrzutowy, a także ułatwiającej prasowanie znacznie większej ilości odpadów. 

Redukcja objętości odpadów to nie jedyna zaleta tego typu urządzeń. Jest ich wiele więcej, a najważniejsze z nich opisujemy poniżej.

1. Zmniejszenie firmowych wydatków

Dostępna w naszej ofercie prasa do kartonu może przyczynić się do znacznego zmniejszenia wydatków firmy. Prasując karton w urządzeniu, można w szybki sposób pozbyć się przepełnionych kontenerów, ponieważ skompaktowany odpad zajmuje zdecydowanie mniej miejsca. Zmniejszając liczbę wywożonych kontenerów, Twoje przedsiębiorstwo może sporo zaoszczędzić. 

Zbelowane kartony zajmują znacznie mniej miejsca, dzięki czemu odpady mogą być wywożone z Twojej firmy nawet z kilkukrotnie mniejszą częstotliwością. Poprzez zgniatarkę możliwa jest zatem redukcja zarówno kosztów transportu, jak i kosztów związanych z magazynowaniem odpadów. 

Co więcej, makulatura sprasowana do postaci gotowych do odbioru bel pozwala negocjować lepsze ceny z zakładami zajmującymi się przetwarzaniem surowców wtórnych i umożliwia uzyskanie dużych przychodów z ich sprzedaży. Warto bowiem wiedzieć, że zagęszczony surowiec ma zdecydowanie wyższą wartość, co pozwoli Ci uzyskać dobrą cenę sprzedaży.

Prasa pozioma CC - usuwanie beli

Belownica pozioma CC - usuwanie beli

Prasa pozioma CC - wyrzut beli

Prasa pozioma CC - wyrzut beli

Prasa pozioma HPK - załadunek kartonu   

Prasa pozioma HPK - wrzucanie kartonu

Prasa pozioma HPK - usuwanie beli

Prasa pozioma HPK - usuwanie beli

2. Oszczędność miejsca

Kolejną ważną kwestią jest fakt, że zgniatarka do kartonów pozwoli znacząco zmniejszyć ilość składowanego odpadu, a tym samym umożliwi wydajniejsze wykorzystanie dostępnej powierzchni. Na dodatkowym miejscu zyskają wszystkie zakłady i sklepy, gdzie liczy się każdy centymetr przestrzeni magazynowej. Jak wiadomo: jej zmniejszenie oznacza również spadek kosztów samego magazynowania.

Efektywne zagospodarowanie miejsca ma kluczowe znaczenie w wydajnym funkcjonowaniu firmy. Dzięki wykorzystaniu prasy do kartonu zaoszczędzisz dużo przestrzeni, którą można przeznaczyć m.in. na rozmieszczenie dodatkowego asortymentu lub nowych maszyn usprawniających pracę przedsiębiorstwa.

3. Usprawnienie logistyki

Kartonowe odpady gromadzone w firmie wymagają regularnego transportu do zakładów utylizacji. Prasa do zgniatania kartonów poprzez zmniejszenie objętości odpadów, pozwala zminimalizować liczbę niezbędnych kursów. W efekcie wykorzystywanie takiej zgniatarki wpływa na lepszą logistykę przedsiębiorstwa. 

Mniej kursów to mniej problemów związanych z planowaniem efektywnego harmonogramu wywozu odpadów – godziny szczytu i okresy wakacyjne przestaną być uciążliwe. Przedsiębiorstwo będzie mogło pozwolić sobie na rzadsze opróżnianie magazynów i uniknie w ten sposób paraliżu spowodowanego spóźnionym odbiorem odpadów przez zewnętrzną firmę. 

Dodatkowo prasa do kartonu może zostać wyposażona w system BRA-IN Bramidan Intelligent Monitoring Solution. Dzięki modemowi i karcie SIM zainstalowanej w prasie, możesz mieć dostęp do informacji o bieżącym poziomie napełnienia maszyny, liczbie wykonanych bel czy nawet potrzebach serwisowych. Wszystko to umożliwi sprawną organizację transportu, gdy ilość odpadu osiągnie określony poziom.

BRA-IN - system monitoringu urządzeń 

BRA-IN - system monitoringu urządzeń

4. Poprawa bezpieczeństwa pracowników

Dostępna w naszej ofercie prasa pionowa lub pozioma do kartonów może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa pracowników. Zgodność naszych maszyn z normą EN16500 oznacza między innymi, że urządzenie nie rozpocznie pracy dopóki drzwi nie zostaną zamknięte, co eliminuje zagrożenia związane z przypadkowym uruchomieniem belownicy, a podwójny system zabezpieczeń rozpozna każdą awarię i zatrzyma urządzenie, jeśli dojdzie do awarii.
 
Maszyny są szczelne i pozbawione wystających elementów, a mocny zamek śrubowy zapewnia kontrolę otwierania drzwi. Aby usunąć belę należy użyć dwóch rąk jednocześnie – w efekcie niezależnie od tego, jaka jest waga beli, jej wyrzut jest więc w pełni bezpieczny i kontrolowany.
 
Ponadto zgniatarka do kartonu charakteryzuje się cichą pracą, dzięki czemu pracownicy nie będą zmuszeni do przebywania w warunkach dużego natężenia hałasu.

Bezpieczny wyrzut beli

X30 - bezpieczny wyrzut beli

Bezpieczne zamknięcie drzwi 

X30 - bezpieczne zamknięcie drzwi

5. Wygoda i oszczędność czasu

Belownica do kartonu to łatwy i szybki sposób na kilkukrotną redukcję objętości odpadu. Obsługa zgniatarki jest niezwykle prosta, dlatego po krótkim szkoleniu pracownicy będą mogli bez przeszkód prasować odpady. Panel posiada tylko 2 przyciski sterujące. Dodatkowo, maszyna za pomocą podświetlenia podpowiada kolejne czynności, a lampka sygnalizacyjna zaświeci się, kiedy bela będzie gotowa do związania.

Kompaktowy rozmiar prasy pozwala umieścić ją w pobliżu źródła powstawania odpadu, dzięki czemu możliwe jest szybkie oraz niezwykle wygodne prasowanie kartonów. Czas oszczędzony na obsłudze odpadów pozwoli pracownikom skupić się na codziennych obowiązkach.
 
Co ważne, belownicę do kartonów można zintegrować z linią produkcyjną, wtedy odpady poprodukcyjne są kierowane bezpośrednio do prasy. Taka organizacja pracy wpływa na ograniczenie transportu wewnętrznego oraz wzrost wydajności pracy w firmie.

X30 - załadunek odpadem 

X30 - załadunek kartonu

X30 - wyrzut beli 

X30 - wyrzut beli

To oczywiście nie wszystkie korzyści płynące z użytkowania pras do kartonu...

To oczywiście nie wszystkie korzyści, jakie niesie ze sobą posiadanie tego typu belownicy. Rozważasz zakup prasy do kartonu i makulatury? Skontaktuj się z nami – nasi pracownicy chętnie doradzą Ci, który model zgniatarki sprawdzi się w Twojej firmie najlepiej. Zajmujemy się zarówno sprzedażą jak i wynajmem belownic. Świadczymy również usługi serwisowe.


Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up