BELOWanie plastiku


Skuteczne prasowanie plastiku

Nie tylko miękki plastik, ale również plastikowe butelki, pojemniki, worki big bag czy obudowy komputerów można prasować w bele. 

Belownica B20 - załaduj belownicę odpadem 

Belownica B4 Tekstylia - załadunek odpadu

Belownica B30 - przewieź gotową belę 

Belownica B4 Tekstylia - załadunek odpadu

Folia

Folia występuje w wielu różnych postaciach, przeważnie jest to taśma stretch lub folia ochronna do zabezpieczenia towarów na paletach. Inny rodzaj to miękkie torby oraz worki na śmieci.

Folia to cennym surowiec wtórny. Jej cena zależy od czystości odpadu - im lepiej posortowana, tym wyższa jest jej wartość.

Sucha folia może być prasowana we wszystkich naszych belownicach. Wybór odpowiedniego modelu maszyny zależy od ilości i typu surowca.

Plastikowe butelki

PET jest dobrze znanym tworzywem, z którego zrobione są butelki do wody i napojów. Występuje również m.in. w kubkach do napojów i mniejszych pojemnikach na żywność.

Przed prasowaniem należy butelki podziurawić lub usunąć nakrętki, w przeciwnym razie butelki mogą nadal zawierać dużo powietrza.

Aby gotowa bela była trwała, zalecamy umieścić przekładkę z kartonu na dole i górze beli.

Plastikowe pojemniki

Plastikowe pojemniki lub butelki z twardych tworzyw sztucznych są często stosowane w przemyśle spożywczym.

Zalecamy, aby przed prasowaniem usunąć nakrętki lub podziurawić pojemniki i butelki. Dzięki temu z pojemników zostanie usunięte  powietrze.

Prasując, zwłaszcza mniejsze elementy, warto umieścić przekładkę z kartonu na dole i górze beli, aby bela była bardziej trwała.

Plastikowe beczki 

Plastikowe beczki są stosowane w wielu różnych gałęziach przemysłu do gromadzenia np. proszków, oleju, żywności lub innych produktów.

Beczki mogą być prasowane pojedynczo w prasie do beczek, lub w większych belownicach z serii X, gdy efektem końcowym ma być bela.

Obudowy komputerów

Obudowy lub osłony komputerowe to typ plastiku występujący w komputerach i telewizorach oraz różnych akcesoriach. 

Aby prasować tego typu materiały, konieczna jest belownica z dużą siłą nacisku i bardzo wytrzymałą konstrukcją. Do tego typu odpadu rekomendujemy naszą serię belownic X.

Big bag

Worki big bag są stosowane do transportu m.in. drewna, żwiru oraz piasku. Są używane w wielu przedsiębiorstwach do przechowywania materiałów produkcyjnych. Można je znaleźć także w przemyśle morskim i rolniczym.

Big bagi są dość nieporęcznym materiałem, dlatego też umieszczanie ich w belownicy może być uciążliwe. Jednakże przy zastosowaniu odpowiedniej maszyny, można uzyskać wysoki stopień zagęszczenia.

Niektóre big bagi przeznaczone są do ponownego użycia, dlatego ważne jest, aby nie zostały zniszczone podczas prasowania. 


Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up