News OD bRAMIDAN


Belownica pozioma i pionowa – którą wybrać? Poznaj zalety obu rozwiązań

25 PAŹDZIERNIK 2021

Z problemem zagospodarowania odpadów boryka się wiele przedsiębiorstw. Głównymi wyzwaniami są nie tylko koszty związane z ich utylizacją, ale również konieczność wyznaczenia miejsca do ich składowania oraz późniejszy transport. Rozwiązaniami, które wychodzą naprzeciw potrzebom firm, są belownice: poziome oraz pionowe. Sprawdź, czym różnią się te dwa typy pras.

Belownice poziome i pionowe w ofercie firmy Bramidan

Nowoczesna kompresja odpadów

Zakłady produkcyjne, hotele, restauracje, firmy zajmujące się dystrybucją i magazynowaniem towarów oraz wiele innych podmiotów generuje duże ilości odpadów. Idealnym sposobem na ich zmniejszenie jest kompresja z użyciem nowoczesnych belownic.

Ich użytkowanie to duża oszczędność pieniędzy. Dzięki tym urządzeniom można zoptymalizować transport – bele mają regularne kształty, co pozwala maksymalnie wykorzystać przestrzeń załadunkową ciężarówki. Dodatkowo ich kompaktowa forma sprawia, że zmniejsza się ilość miejsca potrzebnego do składowania odpadów w firmie. Ponadto szereg rozwiązań technologicznych zastosowanych w kompaktorach usprawnia obsługę.

Oferowane belownice ze względu na konstrukcję można podzielić na:

 • stoppoziome
 • stoppionowe

Belownice poziome

Znajdują zastosowanie głównie w większych zakładach przetwórczych oraz przemysłowych, a także dużych centrach logistyki i magazynowania. Belownica do odpadów może być wykorzystywana zarówno do kompresji papieru czy kartonów, jak i folii. Prasy mają niską, podłużną zabudowę oraz szeroki otwór wrzutowy, który ułatwia załadunek do kontenera.

Do najważniejszych cech pras poziomych, dostępnych w ofercie naszej firmy, należy zaliczyć:

 • stopmożliwość regulacji parametrów pracy w celu osiągnięcia najwyższej wydajności działania
 • stopzaładunek ciągły
 • stopsiłę nacisku wynoszącą od 20 do 70 ton
 • stopmożliwość sprasowania dużych gabarytowo odpadów
 • stopciężar beli kartonu od 300 kg do 600 kg, a folii od 420 kg do 450 kg
 • stopwiele opcji załadunku (przenośnik taśmowy, pneumatyczny, zasyp ścienny, z rampy, z wywrotnicy)
 • stopautomatyczne wiązanie beli
 • stopmożliwość wyboru koloru obudowy (dodatkowa opcja do wyboru podczas składania zamówienia)

Belownice pionowe

Przy ich użyciu można sprasować praktycznie każdy rodzaj odpadów. W przypadku wyboru belownic galwanizowanych wykorzystasz je nawet do frakcji mokrych. Zostały wykonane z trwałych, odpornych na korozję materiałów, a więc mogą pracować w trudnych warunkach.

Do głównych cech pras pionowych Bramidan należy zaliczyć:

 • stopłatwość obsługi i załadunku
 • stopdużą wydajność działania – zależnie od wersji urządzenia, siła nacisku może wynosić od 3 do 50 ton
 • stopróżnorodność modeli pod kątem ich przeznaczenia (do prasowania kartonu, folii, papieru, butelek PET, puszek aluminiowych i stalowych, twardych plastików oraz tekstyliów)
 • stopdostępność kompaktowych wersji urządzeń idealnych do miejsc o ograniczonej przestrzeni, np. do ustawienia pod regałem magazynowym
 • stopciężar beli – w najmniejszych modelach 30-60 kg przy prasowaniu kartonu oraz 40-70 kg dla folii, natomiast w największych urządzeniach, odpowiednio od 350 kg do 600 kg i od 400 kg do 600 kg
 • stopmożliwość wyboru koloru (dodatkowa opcja) 
 • stopmożliwość wyboru typu drzwi SD, VD, FD lub AD

W asortymencie Bramidan dostępne są prasy o różnych parametrach, które mogą być zasilane prądem jedno- i trójfazowym. W zależności od potrzeb proponujemy wersje z krzyżowym lub pionowym układem siłowników. 

Belownica X25 AD (seria X)

Belownica X25 AD (seria X - krzyżowy układ siłowników)

 

Belownica B30 (seria B)

Belownica B30 (seria B - pionowy układ siłowników)

Jaką belownicę wybrać?

Zarówno poziome, jak i pionowe belownice spełniają rygorystyczne normy jakości i są bezpieczne w użytkowaniu. Możesz dokupić do nich wiele akcesoriów, a nawet zamontować system monitoringu BRA-IN. Ponieważ w sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów pras, z pewnością znajdziesz taką, która spełni Twoje oczekiwania.

Najważniejsze, abyś przed zakupem odpowiedział sobie na kilka pytań:

 • stopJakiego typu odpady są wytwarzane w firmie i ile ich jest?
 • stopW jakim miejscu będzie ustawiona prasa?
 • stopJakim dysponujesz budżetem?

Sprawdź jak działają nasze belownice pionowe

Sprawdź jak działają nasze belownice poziome CC i HPK

Wybierz belownicę dostosowaną do Twoich potrzeb

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, która belownica jest lepsza: pionowa czy pozioma. Dlatego skontaktuj się z naszym doradcą, który pomoże Ci wybrać odpowiednie urządzenie.

Postaw na sprawdzonego dystrybutora belownic!

Wybór odpowiedniego typu belownicy zależy od wielkości firmy oraz typu i ilości odpadów. W naszej ofercie mamy różne modele pras poziomych i pionowych.

Nie wiesz, który model sprawdzi się w Twojej firmie? – przed zakupem możesz go przetestować. Masz do wyboru różne sposoby sfinansowania sprzętu - belownicę możesz zakupić lub wynająć.

Podczas składania zamówienia będziesz mógł dodatkowo wybrać m.in. typ drzwi urządzenia (dotyczy belownic pionowych) oraz opcjonalnie kolor obudowy. Wszystkie maszyny wyróżniają się niezawodnością, dużą wydajnością pracy oraz prostą i bezpieczną obsługą. Skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły!


Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up