News Od bRAMIDAN


Belownice w branży mięsnej, dlaczego warto się na nie zdecydować?

23 LUTY 2023

Zakłady przemysłowe muszą sporo uwagi poświęcać kwestiom związanym z gospodarką odpadów, głównie foliowych i kartonowych. Dotyczy to m.in. firm z branży mięsnej, które w związku z realizacją procesów produkcyjnych wytwarzają ogromne ilości odpadów opakowaniowych. Aby efektywnie radzić sobie z nimi, warto zainwestować w belownicę, czyli zgniatarkę zmniejszającą ich objętość. Sprawdź jakie są korzyści z użytkowania prasy w przemyśle oraz jaki model wybrać do zakładu przetwórstwa mięsnego. 

Belownice Bramidan w branży mięsnej

Co sprawia, że odpady opakowaniowe w przemyśle mięsnym mogą stanowić problem?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile Twoją firmę, działającą w przemyśle mięsnym, kosztuje zarządzanie odpadami?

Jeśli odpadów jest dużo, zakład musi:

  • stop mocno angażować pracowników w zadania związane z segregowaniem odpadów
  • stop poświęcać dużo wolnej przestrzeni na składowanie pustych opakowań foliowych i kartonowych
  • stop zmagać się ze zwiększonym ryzykiem wypadków, wynikającym z niemożliwości stałego utrzymywania należytego porządku na stanowiskach pracy

Wszystko to generuje koszty i obniża wydajność działania przedsiębiorstwa, utrudniając tym samym zachowanie konkurencyjności na rynku. Inwestycja w dobrej jakości prasę uwolni Cię od powyższych niedogodności.

Belownica do odpadów prasuje zużyte opakowania, a więc zmniejsza ich objętość. Jednak korzyści płynących z posiadania takiej zgniatarki w przemyśle, m.in. mięsnym, jest dużo więcej.

Co zyskasz, inwestując w zgniatarkę do odpadów opakowaniowych?

Oszczędność miejsca na magazynie i należyty porządek na stanowiskach pracy – to jedne z ważniejszych korzyści wynikających z używania w przemyśle pras do odpadów opakowaniowych.

Co więcej, ponieważ zgniatarka do odpadów jest maszyną w dużej mierze zautomatyzowaną, zaangażowanie ludzi w jej obsługę jest ograniczone do absolutnego minimum. Inwestując w belownicę odzyskasz więc cenną przestrzeń w firmie oraz zoptymalizujesz koszty jej prowadzenia.

Ponieważ przemysł mięsny generuje dużo opakowań z materiałów poddawanych recyklingowi, prasy mogą stać się również źródłem dodatkowych przychodów. Wychodzące ze zgniatarki skompresowane odpady mają postać związanych bel, które są gotowe do sprzedaży firmom skupującym surowce wtórne.

Jednocześnie poprzez zakup belownicy przyczynisz się do ochrony środowiska.

Jakie belownice są najlepsze do przemysłu mięsnego?

Jeśli działasz w tej branży i chcesz kompresować puste opakowania - warto poznać ofertę Bramidan.

Ponieważ w przemyśle mięsnym często pojawiają się mokre odpady opakowaniowe, polecamy zgniatarki galwanizowane – doskonale sprawdzą się m.in. modele X25 lub X30. Mają sporych rozmiarów otwór wrzutowy oraz prasują z dużą siłą nacisku (odpowiednio 25 lub 30 ton). Ich konstrukcja została ocynkowana metodą ogniową, dlatego belownica jest odporna na korozję i może być użytkowana w środowisku wilgotnym.

Belownica X25 Galwanizowana

Służy do prasowania mokrych odpadów w bele o wysokiej gęstości.

Więcej informacji…

WAGA BELI

Karton: 200-300 kg
Folia plastikowa: 250-350 kg

Belownica X30 Galwanizowana

Wydajna belownica przeznaczona do prasowania mokrych odpadów. 

Więcej informacji…

WAGA BELI

Karton: 275-350 kg
Folia plastikowa: 325-425 kg

Belownica B30 Wide

Wyposażona w szeroki otwór wrzutowy, dzięki czemu nie ma konieczności składania nawet dużych pudeł kartonowych.

Więcej informacji…

WAGA BELI

Karton: 400-500 kg
Folia plastikowa: 400-600 kg

Belownica B50 XL SD

Belownica ma bardzo szeroki otwór wrzutowy i pojemną komorę. Rozmiary beli są przystosowane do transportu na ciężarówce.

Więcej informacji…

WAGA BELI

Karton: 650-800 kg
Folia plastikowa: 650-800 kg

Dlaczego warto wybrać prasy Bramidan do odpadów opakowaniowych?

Najlepszym potwierdzeniem opłacalności wyboru naszych maszyn do prasowania odpadów są pozytywne opinie ich użytkowników. Prasy Bramidan wielokrotnie sprawdziły się między innymi w przemyśle mięsnym, gdzie są cenione m.in. za:

​Co ważne, stawiając na nasze zgniatarki, będziesz mógł zdecydować się zarówno na ich zakup, jak i wynajem, wybierając najkorzystniejszą dla siebie formę finansowania.


Zobacz opinie naszego klienta z branży mięsnej

Dwutygodniowy test

Do 2008 r. karton był wyrzucany do zardzewiałych pojemników, które z oczywistych względów musiały stać na zewnątrz. Sjoerd: „Nie było to dobre rozwiązanie. Szukałem sposobu na utylizację kartonu wewnątrz fabryki. Widzieliśmy belownice na targach branżowych, ale nie od razu dostrzegłem korzyści. Wydawały mi się zbyt kosztowne i za wysokie, aby zmieścić się pod półkami. Tak było do momentu, aż zobaczyłem belownicę Bramidan X30 AD z siłownikami wewnętrznymi. Ten model pasował do naszej hali. Udało mi się wypożyczyć urządzenie na dwutygodniowy test. Wystarczył jeden tydzień abym się do niego przekonał. Pomyślałem, że powinniśmy byli zaopatrzyć się w takie urządzenie 10 lat wcześniej. Drzwi automatyczne są otwarte cały czas, a karton jest szybko i wydajnie prasowany. Produkujemy jedną belę odpadów co trzy dni”.

 

Two men with blue plastic aprons sorting chicken at assembly line

Udało mi się wypożyczyć urządzenie na dwutygodniowy test. Wystarczył jeden tydzień, żebym się przekonał.

— Sjoerd van Santen, Dyrektor, Scheria

Sprawdź jak działa belownica B50 XL SD


Zamów belownicę Bramidan do odpadów opakowaniowych z przemysłu mięsnego

Już dziś usprawnij działanie swojego zakładu i zoptymalizuj koszty jego prowadzenia, inwestując w prasę Bramidan do odpadów.

Zapewniamy profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru belownicy dla przemysłu, a podczas instalacji szkolimy personel z obsługi. Dbamy także o utrzymanie ciągłości pracy maszyn, obejmując je kompleksową opieką serwisową.


Test belownicy, wynajem? - sprawdź jakie możliwości oferujemy

Test belownicy Bramidan

Test belownicy

Jeżeli przed zakupem chcesz przetestować wybrany model i zobaczyć jak poradzi sobie z odpadami w firmie, to możesz zamówić test belownicy.

To dobry sposób aby sprawdzić parametry i możliwości urządzenia. Nasz doradca pomoże Tobie dobrać odpowiedni model belownicy.

Dowiedz się więcej >>>

Wynajem belownicy Bramidan

Wynajem belownicy

Wynajem belownic pozwoli Ci uniknąć jednorazowo dużego wydatku na środek trwały. Dodatkowo koszty wynajmu można odliczyć od podatku.

Możesz wybrać opcję najmu krótko- lub długoterminowego.

Dowiedz się więcej >>>


Masz pytania? Skontaktuj się z nami już dzisiaj

Łukasz Matusik

Kierownik regionu

phone603 603 920

mailLMA@bramidan.pl

Łukasz Matusik

Adrian Fidler

Kierownik regionu

phone603 901 801

mailAFI@bramidan.pl

Adrian Fidler

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up