News Od bRAMIDAN


Dlaczego warto zainwestować w belownicę do marketu budowlanego?

18 paŹdziernik 2022

Markety budowlane cieszą się w Polsce ogromnym zainteresowaniem. Dzięki nim można wyposażyć się we wszystkie artykuły do budowy, remontu czy wykończenia wnętrz. Jednak tak duża popularność tych punktów handlowych sprawia, że generują mnóstwo odpadów. To głównie materiały opakowaniowe podlegające recyklingowi, w tym kartony, makulatura oraz plastik. Tradycyjna gospodarka nimi jest kosztowna i uciążliwa, ale można ją usprawnić, inwestując w belownice, czyli maszyny do ich kompresowania. Sprawdź dlaczego warto z nich korzystać!

Belownice Bramidan w markecie budowlanym

Odpady z marketów budowlanych – dlaczego gospodarka nimi jest uciążliwa?

Wraz ze wzrostem sprzedaży w marketach budowlanych idzie rosnąca ilość opakowań po produktach. W klasycznej formie gospodarka odpadami opakowaniowymi w firmie polega na segregowaniu oraz składowaniu w kontenerach. Rozwiązanie takie może być kosztowne i uciążliwe, bo:

 • stop angażuje pracowników, którzy każdego dnia marnują czas na wynoszenie odpadów na zewnątrz 
 • stop gromadzenie odpadów jest nieefektywne - kontener szybko przepełnia się, gdyż odpady są luźno składowane
 • stop utrudnia utrzymanie należytego porządku na magazynie i w miejscu odbioru towarów

Wszystkie powyższe problemy można wyeliminować jedną inwestycją – wystarczy, że w firmie znajdzie się maszyna do recyklingu plastiku, kartonu czy innych odpadów opakowaniowych. Bramidan dostarcza takie prasy i jako producent gwarantuje ich najwyższą jakość, w tym niezawodność oraz wydajność działania.

Dlaczego warto zainwestować w prasy do odpadów opakowaniowych?

Najważniejsze korzyści wynikające z wykorzystywania takich pras w marketach budowlanych to zyskanie dodatkowej przestrzeni na magazynie i odciążenie pracowników. Dzięki nim odpady opakowaniowe zajmują mniej miejsca. Belownica do kartonu i plastiku kompresuje je do postaci poręcznych bel – są automatycznie wiązane, a więc przygotowane do odbioru. Obsługa maszyny wymaga jedynie minimalnego zaangażowania.

W efekcie inwestycja w prasę od Bramidan może szybko się zwrócić. Korzystająca z niej firma może zoptymalizować koszty gospodarki odpadami opakowaniami.

Dodatkowo market budowlany usprawni obsługę klientów, bo pracownicy będą mieli więcej czasu m.in. na kompletowanie zamówień czy uzupełnianie towarów na hali.

Oprócz tego belownica do kartonu, makulatury i plastiku może stać się źródłem dodatkowego przychodu. Wszystkie te surowce nadają się do recyklingu, a ponieważ będą posortowane i skompresowane przez maszynę do postaci bel, mogą być sprzedawane firmom zajmującym się ich przetwórstwem.

Mamy wiele rozwiązań, które sprawdzają się w marketach budowlanych

Marketom budowlanym możemy polecić belownice do makulatury, kartonów czy też folii o dużej sile nacisku - X30B20, B30 WB50. To oczywiście wybrane modele z szerokiej oferty belownic.

Modele B30 Wide i B50 produkują zwarte bele z kartonu o wadze 400 kg. Belownica B30 Wide z uwagi na duży otwór wrzutowy jest wybierana gdy priorytetem jest optymalizacja czasu pracy operatora. Natomiast model B50 produkuje mocno zagęszczone bele - gwarantuje więc optymalizację transportu.

Belownice zapewniają wydajną pracę operatorów poprzez intuicyjną obsługę, sygnalizację zapełnienia komory oraz automatyczny wyrzut beli. 

Wszystkie nasze prasy są objęte profesjonalnymi usługami serwisowymi!

Belownica pionowa B30 Wide

 • stop produkuje duże bele z kartonu - 400 kg 
 • stop bardzo szeroka komora (>1,5 metra) - idealna nawet do dużych pudeł
 • stop opcja - drzwi SD, które otwierają się automatycznie po cyklu prasowania
 • stop optymalizacja czasu pracy operatora 

Belownica pionowa B30 Wide

Belownica pionowa B50 

 • stop produkuje duże bele z kartonu - 400 kg 
 • stop szybki cykl prasowania zapewnia optymalizację pracy
 • stop rolki taśmy umieszczone z przodu umożliwiają instalację przy ścianie
 • stop opcja - drzwi SD, które otwierają się automatycznie po cyklu prasowania
 • stop optymalizacja transportu

Belownica pionowa B50


Nie wiesz, który model belownicy sprawdzi się w Twoim sklepie? 

WYPRÓBUJ ZA DARMO BELOWNICĘ W SWOJEJ FIRMIE

 


Sprawdź jak działają nasze belownice


Na zapleczach wielu marketów budowlanych pracują nasze belownice

Belownica jest umieszczona u źródła powstawania odpadów, oszczędzamy czas, a koszty wynajmu kontenera na odpady są niższe.

— Kierownictwo OBI, Węgry

Gospodarka odpadami w OBI


Zamów belownicę do odpadów opakowaniowych bezpośrednio od producenta!

Jeśli chcesz zoptymalizować w firmie procesy związane z gospodarką odpadami opakowaniowymi do recyklingu, najlepiej już dziś zainwestuj w belownicę – zamów ją od producenta Bramidan.

Mamy wiele rodzajów pras zarówno do makulatury, kartonów czy plastiku, jak i innych surowców. Każdą z nich możesz wziąć na bezpłatne testy, aby dokładnie sprawdzić jej możliwości, a następnie kupić lub wynająć.

SPRAWDŹ WARUNKI WYNAJMU BELOWNICY

Wszystkim klientom oferujemy wsparcie w doborze maszyn pod kątem specyfiki firmy i jej potrzeb.


Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up