News Od bRAMIDAN


Dystrybutor Inteko dostarczył do sieci supermarketów ponad 25 belownic

03 KWIECIEŃ 2020

T-market zainstalował 25 małych belownic B5 Wide do obsługi odpadów kartonowych. Wyzwaniem były problemy związane z przetwarzaniem odpadów oraz zbyt duża ilość transportów.

Supermarket T-market

Bułgarska spółka zależna T Market, renomowanej sieci supermarketów Holding Maxima Grupe z Litwy, wybrała belownice Bramidan, aby zapewnić sprawną gospodarkę odpadami przy rosnącej ilości kartonów.

Ekspansja sieci supermarketów w Bułgarii, której działalność rozwija się zarówno pod względem liczby sklepów, jak i obrotów, doprowadziła do konieczności zainstalowania belownic pionowych do prasowania odpadów.

Wyzwania związane ze zbieraniem odpadów

Przed podjęciem decyzji o zainwestowaniu w belownice do prasowania odpadów, pracownicy sklepów napotykali na różne wyzwania związane ze zbiórką odpadów kartonowych:

  • stopZmniejszenie objętości - Aby zmniejszyć objętość odpadu, personel musiał rozrywać i zgniatać kartonowe pudła. Było to dość uciążliwe zadanie, które nawet w połowie nie rozwiązało problemu z brakiem przestrzeni.
  • stopWiele odbiorów odpadów - Ciężarówki musiały odbywać liczne kursy do i ze sklepów, aby przewozić kartonowe odpady do recyklingu.
  • stopNiejasne rozliczenia - Ze względu na wahania masy zebranego kartonu na objętość, trudno było rozliczyć masę odpadów.

Belowanie odpadów na zapleczu supermarketu T-market

 

Zagęszczanie odpadów zapewniło wolną przestrzeń

Teraz, dzięki nowym belownicom B5 Wide, powyższe wyzwania zostały rozwiązane w bardziej efektywny sposób.

Pracownicy nie muszą tracić czasu na ręczne zgniatanie kartonów, co bezpośrednio wpływa na brak przestojów pracy. Dzięki nowej organizacji jest zdecydowanie więcej miejsca dla produktów.

Dlaczego warto wybrać Inteko jako dostawcę?

Przy wyborze dostawcy najważniejszymi kryteriami T-Market były:

  • stopSolidność
  • stopŁatwość obsługi
  • stopNiski koszt posiadania 
  • stopLokalne wsparcie

Mniej transportu - lepiej dla środowiska

T Market jest firmą, która dba o środowisko. Instalacja belownic Bramidan doprowadziła do znacznego zredukowania ilości transportów.

Prasowanie odpadu w gęste bele produkowane przez belownicę B5 Wide zapewnia również łatwą obsługę po stronie firmy odbierającej odpady. W rezultacie supermarkety sprzedające odpady kartonowe mają lepsze warunki.

Jesteś zainteresowany belownicą? Skontaktuj się z nami.

 


Masz pytania? Skontaktuj się z nami już dzisiaj 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up