News


Efektywność energetyczna to ważny element odpowiedzialnego biznesu

30 czerwiec 2021

Efektywność energetyczna silnie łączy się z ideą zrównoważonego rozwoju. Działanie proekologiczne powinno być w interesie każdego przedsiębiorcy. Dlaczego podnoszenie wydajności energetycznej jest tak ważną kwestią i jaka jest sprawność energetyczna belownic?

Dlaczego wydajność energetyczna jest ważna?

Pozytywne oddziaływanie na środowisko pozwala chronić kolejne pokolenia i tworzyć dla nich jak najlepsze warunki do życia. Proekologiczne działania wiążą się z wykorzystywaniem energii w racjonalny sposób, co pozwala zmniejszyć zanieczyszczenie naszego otoczenia.

Bramidan wierzy w cele zrównoważonego rozwoju, które ONZ postawił przed krajami członkowskimi. Jednym z tych celów jest rozwój technologiczny, który powinien zapobiegać oraz naprawiać problemy współczesnego świata. Dlatego właśnie wdrażamy rozwiązania bezpieczne dla pracowników oraz środowiska. Chcemy również dzielić się naszą technologią z firmami, które chcą podnosić swoją sprawność energetyczną.

Efektywność energetyczna belownic – co to takiego?

Czym jest efektywność energetyczna? To stosunek uzyskanego wyniku w stosunku do ilości zużytej przez maszynę energii. Oznacza to, że belownica zużywa bardzo mało energii w stosunku do efektów pracy, którą wykonuje. Mówiąc inaczej: ponosząc niskie koszty za zużycie energii elektrycznej, sprasujesz dużą ilość odpadów.

Podnoszenie sprawności energetycznej ma na celu minimalne zużycie energii przy zachowaniu tempa rozwoju Twojego przedsiębiorstwa. Można wybierać pomiędzy belownicami zasilanymi jednofazowo (B3, B4, B5 W, X10) i trójfazowo.  

Aby aktywnie kontrolować wydajność pracy, a co za tym idzie również zużycie energii, belownice mogą posiadać system monitoringu BRA–IN. Pozwala on zbierać dane na temat pracy maszyny, m.in. o poziomach napełnienia czy liczby wykonanych bel.

Czym jeszcze charakteryzują się belownice?

Belownice pomagają sprawnie zarządzać odpadami oraz oszczędzać miejsce przeznaczone na ich magazynowanie. To z kolei pozwala na zmniejszenie kosztów gospodarki odpadami w przedsiębiorstwie. 

To nie koniec ich zalet. Belownice pozwalają stworzyć bezpieczne i czyste środowisko pracy. Urządzenia spełniają m.in. normę bezpieczeństwa UE – EN 16500 obowiązującą od roku 2015. Oznacza to, że urządzenie samo potrafi rozpoznać nieprawidłowości, takie jak otwarcie drzwi w trakcie prasowania i odpowiednio zareagować poprzez zatrzymanie pracy. Pozwala to chronić zdrowie operatora. Ponadto hałas emitowany przez maszyny oscyluje w granicach 57-68 dB, a przy modelu B4 nawet 57-60 dB. Hałas emitowany przez ten model można porównać do dźwięku działającego odkurzacza czy klimatyzatora. Dzięki temu osoba obsługująca maszynę jest w stanie nadal słyszeć, co dzieje się wokół niej.

Bezpieczna obsługa belownicy

Bezpieczna obsługa belownicy

Użytkownik jest w pełni bezpieczny. Wszystkie belownice są produkowane zgodnie z normą EN 16500, która zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa głównych funkcji. 

Szybki cykl prasowania

Szybki cykl prasowania

Belownica działa w krótkich cyklach prasowania, które trwają od 18 do 51 sekund, w zależności od modelu urządzenia. Dzięki temu maszyna pracuje oszczędnie i efektywnie.

Kompaktowe belownice są bardzo ciche

Belownice zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa dzięki EN 16500 


Bezpieczeństwo jest ważne dla naszych klientów

Chcieliśmy zoptymalizować halę produkcyjną i zmniejszyć częstotliwość odbioru odpadów, a jednocześnie zwiększyć poziom bezpieczeństwa.

— Henning Sørensen, Specjalista ds. zakupów strategicznych, Sauer-Danfoss

 

Zwiększ efektywność energetyczną z belownicami Bramidan

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o efektywności energetycznej belownic oraz korzyściach z ich użytkowania, skontaktuj się z nami! Opowiemy Ci więcej na temat naszych urządzeń, a także pomożemy dobrać belownicę, która sprawdzi się w Twoim przedsiębiorstwie.


Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up