Czy mogę zagęszczać zanieczyszczone materiały EPS / XPS / EPE / EPP?
Tak, możesz. Zanieczyszczone materiały EPS / XPS / EPE / EPP oraz podobne nie stanowią problemu i nadal mogą być poddane recyklingowi.
Jakiego rodzaju odpady mogę wrzucać do kompaktora?
To zależy od kompaktora. Ogólnie rzecz biorąc, kompaktor można używać do zagęszczania wszystkich miękkich, prasowalnych materiałów. Przykłady miękkich, prasowalnych materiałów obejmują karton, rozdrobniony papier, gazety, torby papierowe, miękkie suche tworzywa sztuczne i butelki PET. Istnieją również kompaktory do odpadów mokrych, polistyrenu, EPS i drewna. Zawsze zalecamy konsultację z nami, jeśli chcesz używać kompaktora do innych materiałów niż te wymienione i zalecane.
Czy kompaktor jest bezpieczny w obsłudze?
Kompaktor jest bardzo bezpieczny w obsłudze. Wszystkie nasze kompaktory są dokładnie testowane, aby zapewnić, że spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa. Ponadto wszystkie części mechaniczne i elektryczne są umieszczone wewnątrz maszyny – poza zasięgiem użytkowników. Panel sterowania znajduje się na zewnątrz maszyny, co zapewnia łatwy dostęp do uruchomienia. Na panelu sterowania, w zasięgu ręki, znajduje się również przycisk awaryjnego zatrzymania.
Dlaczego powinienem odprowadzać płyny z moich odpadów?
Odprowadzanie płynów z odpadów przynosi wiele korzyści. Po pierwsze, mokre odpady są bardzo ciężkie. Odprowadzenie ich oznacza zmniejszenie wagi, gęstości i masy. W rezultacie możesz używać mniejszych kompaktorów oraz mniejszej liczby kontenerów do przechowywania odpadów. Ostatecznie oznacza to zmniejszenie liczby odbiorów odpadów.
Po drugie, mokre odpady są trudne do przetworzenia przez spalanie. Mokre odpady osłabiają proces spalania, a energia nie jest uwalniana tak efektywnie jak w przypadku odpadów suchych. Dlatego niektóre rządy nawet zabraniają mokrych, wilgotnych i nieodwodnionych odpadów w obiektach spalania.
Dlaczego powinienem zagęszczać EPS / XPS / EPE / EPP?
Istnieje kilka zalet zagęszczania materiału EPS, XPS, EPE i EPP. Zagęszczony materiał EPS, EPE i EPP można sprzedać recyklerom. Jeśli Twoja firma regularnie zajmuje się odpadami polistyrenowymi, może to być lukratywny strumień dochodów. Organizacje z dowolnej branży mogą sprzedawać swoje zużyte materiały EPS, XPS, EPE, EPP i podobne recyklerom. Małe ilości mogą być nieopłacalne do recyklingu, ale wiele firm przechowuje zagęszczony materiał EPS, EPE i EPP i zleca recyklerom jego odbiór, gdy jest go wystarczająco dużo, aby było to opłacalne. Skontaktuj się z lokalnym recyklerem, aby uzyskać dokładną wycenę. Wiele firm przekształca swoje odpady w dodatkowe źródło dochodów. Dzięki współczynnikowi zagęszczania do 50:1 (do gęstości 700 kg/m³) możesz również uzyskać znaczne oszczędności pod względem miejsca i kosztów składowania odpadów w swoim zakładzie; ale także pod względem kosztów transportu, ponieważ możesz zmieścić znacznie więcej materiału na każdym ładunku.
Czy ładować kompaktor ślimakowy w trybie ciągłym?
Tak, możesz. Wstępnie kruszenie skutecznie rozdrabnia materiał na małe fragmenty co zapobiega blokowaniu się materiału w komore prasowania. Dzięki ciągłej pracy ślimaka nie ma potrzeby czekania na zakończenie cyklu prasowania płyty prasującej jak w klasycznym kompaktorze — co może trwać nawet minutę.
Czy mogę używać kompaktora do odpadów organicznych?
Tak, oferujemy specjalne kompaktory mobilne do odpadów organicznych, np. odpadów żywnościowych. Odpady organiczne mogą powodować nieprzyjemne zapachy lub przeciekać przez drzwi. Nasze kompaktory mobilne PHR i PSR są specjalnie zaprojektowane do zagęszczania odpadów organicznych, wilgotnych lub komercyjnych, które są podobne do odpadów domowych. Płyta prasująca w tych kompaktorach jest samoczyszcząca, co zapobiega powstawaniu zapachów, a drzwi są uszczelnione, aby zapobiec wyciekom.
Dlaczego warto wybrać kompaktor mobilny (prasokontener)?
Kompaktor mobilny (prasokontener) nie wymaga zmian w strukturze obiektu. Wystarczy podłączyć go do lokalnego źródła zasilania i jest gotowy do użytku. To sprawia, że kompaktor mobilny jest elastycznym rozwiązaniem, które można zintegrować z każdym środowiskiem – nawet na krótki czas.
Jakie przygotowania muszę wykonać przed instalacją kompaktora mobilnego?
Instalacja kompaktora mobilnego nie wymaga żadnych zmian strukturalnych ani adaptacji miejsca przed instalacją, a wymagania dotyczące fundamentu są minimalne. Wystarczy podłączyć niezbędne połączenia elektryczne i jest gotowy do użycia.
Czy mogę uzyskać automatyczne opcje podawania odpadów do mojego kompaktora?
Nasze kompaktory stacjonarne i ślimakowe mogą być bezproblemowo zintegrowane z już istniejącymi systemami obsługi odpadów lub obiektami produkcyjnymi i mogą być połączone z rozwiązaniami do automatyzacji zasypu. Skonsultuj się z członkiem naszego zespołu, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach automatyzacji obsługi odpadów.
Jak mogę dowiedzieć się, czy potrzebuję kompaktora stacjonarnego, czy mobilnego?
To, czy potrzebujesz kompaktora stacjonarnego, czy mobilnego, zależy od kilku czynników. Należy rozważyć ilość odpadów, rodzaj materiałów, procesy wewnętrzne, ilość miejsca przeznaczonego na kompaktor oraz czy rozwiązanie ma być zintegrowane z istniejącym obiektem.
Czy mogę używać kompaktora do drewna?
Tak, możesz. Jednak rodzaj kompaktora, którego potrzebujesz, zależy od kształtu i objętości materiału drewnianego. Prosimy o skonsultowanie się z nami przed użyciem kompaktora do drewna i innych twardych lub wielkogabarytowych materiałów.
Jakiego rodzaju zasilanie jest potrzebne?
Nasze kompaktory standardowo korzystają z zasilania 3 L / N / PE; 400 V, 50 Hz. Kompaktory stacjonarne i mobilne używają 16 lub 32A przyłącza. Kompaktory ślimakowe zazwyczaj wymagają 63A przyłącza. Możesz sprawdzić wymagane zasilanie dla każdego kompaktora w specyfikacjach technicznych produktu.
Jakie są korzyści ze stosowania prasy stacjonarnej?
Ze względu na to, że składa się z dwóch oddzielnych jednostek, pojemność kontenera do prasy stacjonarnej jest o około 50% większa niż w kompaktorze mobilnym. To sprawia, że prasa stacjonarna nadaje się do bardzo dużych ilości odpadów. Kompaktor stacjonarny umożliwia także ciągłe napełnianie, ponieważ po opróżnieniu pełnego kontenera natychmiast zamienia się go na pusty. To eliminuje czas oczekiwania i zapobiega nagromadzaniu odpadów. Dodatkową zaletą stacjonarnego rozwiązania jest to, że można je zintegrować z istniejącym budynkiem lub miejscem, używając zasobników, podajników i rozwiązań do automatyzacji.
Zajmuję się odpadami, które zawierają dużo resztkowych płynów – czy mogę używać kompaktora?
Istnieją specjalne kompaktory ślimakowe do obsługi odpadów, które zawierają dużo płynów lub są bardzo mokre. Te kompaktory łączą mocne odwadnianie z wysokim zagęszczaniem. Mogą być używane do oddzielania materiałów stałych od cieczy lub usuwania resztkowych płynów z produktów odpadowych. System skutecznie odprowadza płynne zawartości z pojemników na napoje, takich jak plastikowe kubki, opakowania Tetra Pak, puszki lub butelki PET, a także odwadnia osady ściekowe i odpady przemysłowe. Odprowadzona ciecz jest odprowadzana przez rurę drenażową i może być zbierana w korycie lub kierowana dalej do systemu odprowadzania. Osuszone materiały są łatwiejsze do przetworzenia lub recyklingu, a osuszone odpady stałe mogą być energetycznie wykorzystane w spalarniach. Ponadto redukcja wagi wynikająca z odwadniania umożliwia znaczne oszczędności kosztów utylizacji odpadów.
Czy mogę zamówić kompaktor w innym kolorze?
Tak, oczywiście. Wszystkie nasze kompaktory są dostępne w standardowych kolorach RAL. Malowane są trwałym lakierem wolnym od ołowiu i chromianów. Ponadto, duże, gładkie powierzchnie zapewniają dużo miejsca na logo firmy.
Jak obsługiwać kompaktor?
Kompaktor jest bardzo łatwy w obsłudze. Wrzucasz odpady do maszyny i, w zależności od rozwiązania, naciskasz przycisk start, aby uruchomić cykl prasowania, lub czekasz, aż cykl prasowania rozpocznie się automatycznie.
Czy kompaktor ślimakowy może obsługiwać odpady wielkogabarytowe?
Tak – stosując wstępne kruszenie kompaktor ślimakowy może obsługiwać odpady wielkogabarytowe. Mocny ślimak bez trudu miażdży nawet największe materiały. Kompaktor ślimakowy może również obsługiwać materiały, które mają tendencje do rozprężania się po sprasowaniu. Dzięki rozdrabnianiu materiału przed wtłoczeniem do kontenera uzyskuje się znacznie większy stopień zagęszczenia.
Jaka jest różnica między kompaktorem stacjonarnym a mobilnym (prasokontenerem)?
Krótko mówiąc, różnica między kompaktorem stacjonarnym a mobilnym (prasokontenerem) polega na tym, czy jednostka prasująca pozostaje na miejscu, czy jest zespolona na stałę z kontenerem i razem z nim transportowana.
Kompaktor stacjonarny (prasa stacjonarna)
Kompaktor stacjonarny zaprojektowany jest do pozostawania na miejscu. Jednostka prasująca i jednostka kontenerowa są oddzielnymi jednostkami, a jednostka prasująca jest przymocowana do podłoża.
Kontener jest przyłączany do jednostki prasującej za pomocą sprzęgów śrubowych. Gdy kontener jest pełny, zostaje odebrany do opróżnienia, a na jego miejsce podstawiany jest pusty kontener.
Kompaktory stacjonarne są bardzo dobrze przystosowane do obsługi dużych ilości odpadów oraz w sytuacjach, gdzie istnieje potrzeba ciągłego napełniania.
Kompaktor mobilny (prasokontener)
Jednostka prasująca kompaktora mobilnego jest zintegrowana z na stałę kontenerem. Oznacza to, że cała jednostka jest odbierana do opróżnienia, gdy jest pełna.
Prasokontener jest często nieco mniejszy i ma mniejszą pojemność niż kompaktor stacjonarny, ponieważ musi być łatwy do podniesienia i transportu przez specjalistyczny samochód.
Kompaktor mobilny jest odpowiedni do zastosowań, gdzie przestrzeń jest ograniczona. Może obsługiwać szeroki zakres materiałów odpadowych, w tym karton, papier, plastik, odpady do spalarni lub odpady organiczne.
Ile odpadów muszę mieć, zanim powinienem rozważyć rozwiązanie z kompaktorem?
Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Kompaktory są zaprojektowane do obsługi większych ilości odpadów, ale mogą istnieć także inne powody, aby zdecydować się na takie rozwiązanie. Kiedy przeprowadzamy ocenę, aby określić Twoje zapotrz
Ile waży mobilny kompaktor?
To zależy od rozmiaru i modelu, ale standardowo kompaktory mobilne ważą od 4500 do 5250 kg. Specjalne kompaktory do odpadów mokrych, takie jak PHR i PSR, ważą od 2750 do 4350 kg. Jeśli chcesz poznać dokładną wagę mobilnego kompaktora, sprawdź specyfikacje techniczne produktu.
Jaka jest różnica między kompaktorem stacjonarnym a mobilnym (prasokontenerem)?
Różnica między kompaktorem stacjonarmy (prasą stacjonarną) a kompaktorem mobilnym (prasokontenerem) polega na tym, czy jednostka prasująca pozostaje na miejscu, czy jest na stałę zespolona z kontenerem.
Kompaktor stacjonarny składa się z dwóch oddzielnych jednostek – jednostki prasującej i kontenera. Jednostka prasująca jest przymocowana do podłoża i pozostaje zawsze na miejscu.
Jednostka prasująca kompaktora mobilnego jest na stałę zintegrowana z kontenerem. Oznacza to, że zarówno kontener, jak i jednostka prasująca są odbierane do opróżnienia.
Czy kompaktor wymaga intensywnego serwisowania?
Nie, nie wymaga. Nasze kompaktory są zaprojektowane z myślą o długiej trwałości. Maszyny wymagają jedynie corocznej kontroli bezpieczeństwa, zgodnie z przepisami prawa. Podczas kontroli serwisowej technik upewni się, że sprzęt spełnia obowiązujące przepisy dotyczące bezpieczeństwa i funkcjonalności. Oferujemy profesjonalny system serwisowy dostosowany do indywidualnych potrzeb naszych klientów, w tym elastyczne umowy serwisowe. Dzięki umowie serwisowej zawsze masz aktualną maszynę z najnowszą technologią i łatwością obsługi.
Czy kompaktor można zintegrować z budynkiem?
Możliwe jest zintegrowanie kompaktora stacjonarnego lub ślimakowego z budynkiem, np. za pomocą zsypu ściennego, który umożliwia podawanie odpadów bezpośrednio z wnętrza budynku do kompaktora przez ścianę. Może to być korzystne, jeśli generujesz dużą ilość odpadów wewnątrz. Dzięki zsypowi ściennemu można usprawnić zarządzanie odpadami, eliminując konieczność wychodzenia na zewnątrz w celu ich wyrzucenia do kompaktora. Skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów, aby dowiedzieć się więcej o zwiększeniu efektywności obsługi odpadów.
Jaka jest różnica między kompaktorem klasycznym a kompaktorem ślimakowym?
Kompaktor wykorzystuje mocną płytę prasującą do poziomego zagęszczania odpadów w kontenerze. Kompaktor ślimakowy, nazywany również kompaktorem świdrowym, łączy kruszenie i zagęszczanie. Jest wyposażony w silny obracający się ślimak lub świder. Ślimak używa mocnych obrotów, aby kruszyć i zagęszczać materiał, przyciągając go do kontenera. Kompaktor ślimakowy jest szczególnie odpowiedni do obsługi materiałów wielkogabarytowych, takich jak karton i drewno. W porównaniu ze zwykłymi kompaktorami odpady mogą być zagęszczone do 60% bardziej w kompaktorze ślimakowym.
Jakie przygotowania muszę wykonać przed instalacją kompaktora stacjonarnego lub ślimakowego?
Przed instalacją kompaktora stacjonarnego lub ślimakowego należy zaadaptować miejsca i infrastrukturę. Kompaktor musi być zamontowany na solidnym, wyrównanym podłożu. Jednostka prasująca musi być prawidłowo zamocowana poprzez przykręcenie do utwardzonego podłoża. Należy również zamontować na podłożu prowadnice kontenera, aby zapewnić jego prawidłowe ustawienie w stosunku do jednostki prasującej. Na koniec należy upewnić się, że jest odpowiednie przyłącze elektryczne. Nasz doświadczony zespół konsultantów może pomóc w ustaleniu, co należy wziąć pod uwagę i co przygotować, aby jak najlepiej rozpocząć pracę z kompaktorem.
Jak działa kompaktor ślimakowy?
Głównym elementem kompaktora ślimakowego (śrubowego), jest ciągle obracający się ślimak, który wtłacza odpad do kontenera. Gdy odpady są podawane do kompaktora, ślimak wciąga materiał i wtłacza go do kontenera.
Czy kompaktor jest bezpieczny w obsłudze?
Kompaktor jest bardzo bezpieczny w obsłudze i nie wymaga specjalnych umiejętności. Wszystkie kompaktory są niezawodne i dokładnie testowane, aby zapewnić zgodność z najwyższymi standardami bezpieczeństwa
Dlaczego mokre odpady są trudne do spalenia?
Mokre odpady są trudne do spalenia z dwóch powodów: pary wodnej i chłodzenia. Kiedy woda wrze, tworzy się para. Para wypiera tlen wokół płomienia. Przy mniejszej ilości tlenu dostępnego do spalania, płomień powoli się dusi. Chłodzenie odnosi się do temperatury w stosie odpadów. Woda wrze i paruje przy 100˚ Celsjusza. Większość materiałów potrzebuje znacznie wyższych temperatur, aby się spalić. Temperatura nie wzrośnie powyżej 100˚ Celsjusza, dopóki cała woda nie wyparuje ze stosu. To oznacza, że inne materiały nie będą się prawidłowo spalać, jeśli w stosie znajduje się woda. W rezultacie, proces spalania nigdy nie będzie w pełni wykorzystywany, jeśli odpady są mokre.
Czy mogę samodzielnie przeprowadzać konserwację kompaktora?
Nie, wszelkie prace konserwacyjne i serwisowe powinny być wykonywane przez profesjonalnego technika serwisowego.
Co to jest kompactor do odpadów?
Kompaktor służy do zagęszczania odpadów w kontenerze. Są to duże i wytrzymałe urządzenia, które mogą przyjmować mieszane odpady w dużych ilościach i zagęszczać je do mniejszych i bardziej zwartych objętości.
Kompaktor składa się z jednostki prasującej i kontenera. Jednostka prasująca wgniata odpady poziomo do kontenera. Gdy kontener jest pełny, jest odbierany przez firmę zajmującą się odbiorem odpadów. W zależności od materiału, jest następnie transportowany do stacji recyklingu lub spalarni.
Kompaktory są dostępne w różnych rozmiarach i wariantach, w zależności od rodzaju materiału oraz ilości i objętości odpadów, które maszyna będzie przetwarzać.
Co dzieje się z odpadami po ich zagęszczeniu?
Gdy kontener jest już wypełniony zagęszczonymi odpadami, zostaje odebrany przez Twojego odbiorcę odpadów, opróżniony, a następnie ponownie podłączony.
Czy mogę zainstalować kompaktor na zewnątrz?
Tak, możesz zainstalować kompaktor na zewnątrz. Nasze kompaktory są zaprojektowane tak, aby wytrzymywać każdy rodzaj warunków atmosferycznych. Ich solidna, w pełni spawana stalowa konstrukcja zapobiega powstawaniu rdzy. Ponadto są pokryte wysokiej jakości trwałym lakierem, który zapobiega jego łuszczeniu oraz korozji konstrukcji. Wszystkie części mechaniczne i elektryczne są przystosowane do pracy na zewnątrz.
Dlaczego powinienem odprowadzać płyny z moich odpadów?
Istnieje kilka korzyści wynikających z odprowadzania płynów z odpadów.
Oszczędność kosztów i dodatkowe przychody
Możesz znacznie obniżyć koszty utylizacji odpadów, jeśli odprowadzisz z nich płyny. Wilgotne i mokre odpady są bardzo ciężkie. Odprowadzenie płynów zmniejsza wagę i gęstość odpadów. Odpady zajmują mniej miejsca – dzięki czemu można używać mniejszych kompaktorów i mniejszej liczby kontenerów do ich przechowywania. Możesz również znacznie zmniejszyć liczbę odbiorów odpadów, ponieważ możesz przechowywać znacznie więcej odpadów na miejscu. Wynikiem tego jest natychmiastowy, pozytywny efekt na rachunku za gospodarkę odpadami. Odprowadzone płyny mogą być również zbierane i sprzedawane producentom biomasy i przekształcane w biopaliwo. Biopaliwo to paliwo powstające z materiałów organicznych, odnawialnego i zrównoważonego źródła energii wykorzystywanego do wytwarzania energii elektrycznej lub innych form energii. Sprzedaż resztkowych płynów jako biomasy może pomóc w generowaniu zysków z odpadów, zwiększając amortyzację sprzętu.
Spalanie
Osuszone materiały są łatwiejsze do przetworzenia przez spalanie. Energia uzyskana ze spalania jest wykorzystywana do produkcji energii elektrycznej i ogrzewania. Jednak mokre odpady osłabiają proces spalania, a energia nie jest uwalniana tak efektywnie, jak w przypadku suchych odpadów.