FAQ's – Belownice pionowe

Najczęściej zadawane pytania dotyczące naszych belownic pionowych:

Belownica pionowa to urządzenie, które za pomocą dużej siły nacisku prasuje odpady w zwartą belę.

Karton lub folię umieszcza się w belownicy przez otwór wrzutowy. Wewnątrz urządzenia materiał odpadowy jest upychany w dół za pomocą płyty prasującej. Blokady w komorze belownicy uniemożliwiają przemieszczanie się materiału oraz utrzymują odpady, gdy płyta prasująca zostanie podniesiona. Dzięki temu bela jest maksymalnie zwarta i sprasowana.

Odpady umieszcza się w belownicy do momentu, aż ilość materiału odpadowego wystarcza do uformowania beli. Bela jest wiązana ręcznie drutem lub taśmą plastikową. Bele mogą mieć różne rozmiary i ciężar, w zależności od rozmiarów belownicy.

Belownica umożliwia sortowanie odpadów bezpośrednio u źródła. Bele są łatwe w przenoszeniu oraz zajmują niewiele miejsca. Znacznie ułatwiają również transport i utylizację odpadów.

Oferujemy szeroką gamę belownic dostosowanych do indywidualnych potrzeb naszych klientów w zakresie rodzaju i objętości odpadów oraz wielkości i łatwości obsługi urządzenia.

Nasi specjaliści z przyjemnością doradzą Państwu belownicę, która najlepiej będzie odpowiadać potrzebom. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z naszym zespołem.

Dostępne są różne modele belownic, przeznaczone do obsługi różnych typów odpadów. Będą Państwo zaskoczeni, jak różnorodne odpady można zbelować w odpowiednio dobranym urządzeniu.

Dostarczamy belownice przeznaczone do prasowania:

• Kartonu i papieru
• Opakowań plastikowych
• Plastikowych butelek (PET)
• Plastikowych tac i pojemników
• Aluminium i folii, tzn. puszek i blachy
• Materiałów włóknistych, np. bawełny i wełny
• Beczek
• Styropianu (EPS)
• Ogólnych odpadów produkcyjnych

Nasi konsultanci pomogą Państwu wybrać belownicę najlepiej dopasowaną do rodzaju przetwarzanych odpadów.

To, jakiego urządzenia Państwo potrzebują, jest uzależnione od szeregu czynników: szacunkowej ilości generowanych dziennie odpadów, materiału odpadowego oraz objętości materiału. Następnym krokiem jest określenie dostępnej przestrzeni, w której umieścimy belownicę.

Ta informacja, wraz z danymi na temat struktury i wewnętrznych procesów przedsiębiorstwa, stanowi podstawę do opracowania rozwiązania indywidualnie dopasowanego do potrzeb Państwa firmy.

Nasz zespół specjalistów pomoże Państwu w podjęciu najlepszej decyzji.

Belownice serii B są odpowiednie do prasowania kartonu, papieru i folii. Wszystkie belownice serii B mają tradycyjną konstrukcję z siłownikami umieszczonymi w górnej części.

Seria X to belownice przeznaczone do prasowania różnych rodzajów materiałów odpadowych. Belownice tej serii mają niedużą wysokość ze względu na krzyżowe siłowniki, co znacznie ułatwia instalację. Ponadto, nasze belownice serii X wyróżniają się najniższym poziomem hałasu na rynku, dzięki czemu Państwa pracownicy będą cieszyć się wysokim komfortem pracy.

Nasze belownice serii B nadają się do prasowania kartonu, papieru i folii.

Przed rozpoczęciem prasowania odpadów zawsze zalecamy konsultację z naszym zespołem sprzedażowym.

Nasze belownice serii X mogą prasować wiele różnych materiałów. Oprócz kartonu, papieru i folii, skutecznie prasują także duże worki, plastikowe butelki (PET), styropian oraz puszki aluminiowe.

Przed rozpoczęciem prasowania innych materiałów odpadowych w tej belownicy, proszę skonsultować się z naszym zespołem sprzedażowym.

Tak. W naszej ofercie mamy belownice z drzwiami automatycznymi.

Drzwi automatyczne w naszych belownicach to unikatowe rozwiązanie, oparte na zasuwie, która otwiera się i zamyka automatycznie po każdym cyklu prasowania. Po zakończeniu umieszczania materiału odpadowego w komorze wystarczy wcisnąć przycisk, żeby uruchomić urządzenie. Drzwi zamkną się automatycznie i otworzą, gdy cykl prasowania zakończy się.

Dzięki temu rozwiązaniu drzwi górne pozostają cały czas otwarte, umożliwiając napełnianie belownicy. Pozwala to na szybkie i racjonalne napełnianie belownicy odpadami, bez konieczności ręcznego otwierania drzwi, gdy pracownik trzyma w rękach odpady.

Do butelek PET zostały zaprojektowane drzwi uchylne.

Drzwi uchylne działają jak zsyp na butelki, umożliwiając wrzucanie butelek bezpośrednio do belownicy - indywidualnie lub w workach.

Oferujemy szereg rozwiązań z drzwiami, które nie otwierają się na zewnątrz. Drzwi pionowe do naszych belownic serii B są obsługiwane ręcznie i otwierają się pionowo w górę. Dzięki temu pracownik ma do dyspozycji więcej miejsca wokół belownicy, oraz swobodny dostęp do komory z obu stron.

Drzwi przesuwne do naszych belownic serii X są w pełni zautomatyzowane i otwierają się pionowo do dołu. Pozostają otwarte przez cały czas napełniania, ułatwiając i przyspieszając proces załadunku odpadów do belownicy. Ten typ drzwi jest najbardziej odpowiedni gdy belownica ma stać na wąskiej przestrzeni.

Dla kartonu i folii możliwe jest osiągnięcie współczynnika sprasowania do 10:1.

Tak, do tego celu najodpowiedniejsze będą modele B3 i B4. Urządzenie można skonfigurować do prasowania odpadów w nieduże bele o wadze nieprzekraczającej 25-30 kg.

Nasze belownice - modele B30 Wide, B50, X50 i B50 XL - prasują odpady w bele, które mogą osiągać wagę 400 kg, w zależności od materiału odpadowego.

Nasze belownice nie są wyposażone w wagi. Rozmiar i ciężar wytwarzanych bel zazwyczaj nie ulega wahaniom i utrzymują się w tych samych przedziałach.

Oferujemy ponadto system monitorowania BRA-IN, który umożliwia dostęp do danych belownicy oraz ułatwia tworzenie raportów na potrzeby dokumentacji zgodności z przepisami dotyczącymi recyklingu. Dzięki temu będą Państwo wiedzieli, jaką liczbę bel odpadów wytwarzacie co tydzień lub co miesiąc.

Tak. Zmiana kolorystyki wymaga złożenia specjalnego zamówienia i wiąże się z wyższymi kosztami.

Domyślny kolor naszych belownic został wybrany z myślą o bezpieczeństwie. Według ludzkiej biopsychologii, kolor żółty zwraca naszą uwagę bardziej, niż jakikolwiek inny. Żółty kolor naszych belownic sprawia, że są one bardzo dobrze widoczne w środowisku pracy, co zmniejsza ryzyko wypadku.

Nasze belownice są bardzo ciche, generują niski poziom hałasu przez co gwarantują optymalne warunki pracy. Można je umieszczać bezpośrednio w miejscu pracy, gdyż nie mają negatywnego wpływu na komfort pracy pracowników.  

Poziom hałasu generowany przez nasze belownice serii B jest bardzo niski. Nigdy nie przekracza 57-68 decybeli, tzn. poziomu hałasu generowanego przez klimatyzator lub odkurzacz.

Jeśli jednak potrzebują Państwo belownicy, która będzie pracować niemal bezgłośnie, polecamy urządzenia z serii X. Wyróżniają się one bardzo niskim poziomem hałasu, który nigdy nie przekracza 59 decybeli. Jest to głośność normalnej rozmowy.

Wielkość i waga beli jest uzależniona od rodzaju materiału i wielkości belownicy.

Nasze najmniejsze urządzenia wytwarzają bele, które można łatwo przenieść ręcznie. Belownice B3 i B4 można skonfigurować do wykonywania bel o wadze nieprzekraczającej 25-30 kg.

Bele wykonywane przez najmniejsze urządzenia ważą od 30 do 100 kg (karton), oraz od 40 do 130 kg (folia). Takie bele można łatwo wyjmować z belownicy i przewozić na wózku. Wystarczy wysunąć gotową belę bezpośrednio na wózek.

Bele wykonywane przez nasze belownice średniej wielkości mieszczą się na standardowej europalecie. Ważą od 200 do 350 kg (bele kartonu) i od 250 do 450 kg (bele folii). Bele wyjmuje się z belownicy za pomocą wózka do palet lub wózka widłowego.

Nasze największe belownice prasują odpady w bele o wadze 375-600 kg (karton) i 400-650 kg (folia).

Dokładne wymiary gotowych bel można sprawdzić w specyfikacjach urządzenia.

keyboard_arrow_up