FAQ's - Poziome prasy kanałowe

Klienci zadawali pytania dotyczące naszych belownic poziomych:

Zasadnicza różnica polega na kierunku prasy.

W belownicach pionowych odpad jest prasowany przez siłę nacisku skierowaną w dół. Materiały odpadowe są wrzucane do komory, a płyta prasy przesuwa się z góry na dół komory. Po wykonaniu beli kartonu lub plastiku, jest ona wyrzucana z pionowej komory na paletę.

Belownice poziome przetwarzają odpady w inny sposób. Odpady nadające się do recyklingu są wrzucane przez lej zasypowy, a przesuwająca się poziomo płyta prasuje materiał siłą nacisku skierowaną w bok, tworząc belę. Bela jest następnie wiązana drutem i wypychana z urządzenia na prowadnice.

Jeśli chodzi o rodzaje i objętość odpadów, belownice pionowe i poziome są w stanie przetwarzać wiele identycznych materiałów. Belownice poziome mogą obsługiwać większe bele oraz większą objętość odpadów dziennie, niż pionowe. Ponadto, belownice poziome mogą zostać połączone z przenośnikami taśmowymi, niszczarkami i układami pneumatycznymi. Dzięki temu eksploatacja belownicy jest wygodniejsza i wymaga zaangażowania mniejszej liczby osób.

Belownice pionowe zajmują z kolei znacznie mniej miejsca, niż poziome, dzięki czemu są bardziej uniwersalne.

Wybierając odpowiednią belownicę, należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Nasi specjaliści pomogą w wyborze belownicy, która najlepiej będzie odpowiadać Państwa potrzebom.

Belownica pozioma może służyć do prasowania materiałów takich, jak karton, papier i rozdrobniony plastik PET.

Wielkość beli zależy od rozmiarów belownicy poziomej. Waga beli zależy od modelu belownicy poziomej i materiału odpadowego. Dla najmniejszych modeli należy zakładać wagę beli w przedziale 200-300 kg, a dla największych 350-450 kg.

Najcięższe bele zazwyczaj powstają z odpadów plastikowych, a najlżejsze - z kartonu i papieru.

Wszystkie automatyczne belownice poziome (kanałowe) są wyposażone w system automatycznego wiązania. Długość beli można dostosować do preferencji użytkownika.

Oferujemy szereg możliwości napełniania belownic poziomych, w zależności od potrzeb, np. napełnianie boczne, tylne i od góry. Możliwe jest napełnianie zarówno ręczne, jak i automatyczne.

Więcej informacji na temat opcji napełniania udzieli Państwu nasz zespół sprzedażowy.

Obsługa belownicy jest bardzo prosta, ale niezbędne jest przeszkolenie w prawidłowej eksploatacji urządzenia. Zalecamy wyznaczenie jednego pracownika jako „głównego opiekuna”. „Główny opiekun” może przeszkolić innych pracowników oraz nadzorować obsługę urządzenia przez inne osoby, aby uniknąć wypadków i uszkodzeń belownicy. Powinien również dbać o potrzeby serwisowe urządzenia. 

Cykl prasowania to czas od uruchomienia prasy do jej powrotu do pozycji wyjściowej, kiedy można zacząć ponownie napełniać komorę odpadami. Czas trwania cyklu jest uzależniony od typu urządzenia i może trwać nawet 24 sekundy.

Belownice poziome można instalować zarówno w budynkach, jak i na zewnątrz. Urządzenie wymaga solidnego podłoża, np. betonowego lub płyt chodnikowych, które utrzymają jego ciężar.

W przypadku instalacji belownicy na zewnątrz, zalecamy ustawienie urządzenia pod dachem, aby chronić je przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Nasi konsultanci pomogą wybrać najlepsze miejsce do instalacji belownicy.

keyboard_arrow_up