FAQ's - Instalacja i obsługa

Otrzymujemy pytania dotyczące instalacji i działania naszych maszyn:

Decyzja o wyborze najlepszego miejsca na instalację urządzenia będzie zależała od wewnętrznych procesów, przepływu odpadów w firmie oraz ich obsługi. Belownicę należy przede wszystkim zainstalować w miejscu, w którym możliwe będzie sortowanie i prasowanie odpadów u źródła.

Czekamy na kontakt - pomożemy wybrać najlepsze miejsce na umieszczenie belownicy.

Belownicę najlepiej jest zainstalować w budynku. Można ją również umieścić na zewnątrz, pod zadaszeniem.

Należy pamiętać, że niskie temperatury mogą negatywnie wpłynąć na działanie urządzenia. Jeżeli zamierzają Państwo umieścić belownicę w pomieszczeniu, w którym panują bardzo niskie temperatury (np. w chłodni), należy zastosować specjalny olej hydrauliczny. Dzięki temu można zapobiec ewentualnym problemom w działaniu urządzenia.

Jeżeli planują Państwo umieścić urządzenie na zewnątrz lub w zimnym pomieszczeniu, prosimy o kontakt z naszym zespołem sprzedażowym.

Wszystkie nasze urządzenia są zabezpieczone wysokiej klasy powłoką antykorozyjną, chroniącą i wzmacniającą powierzchnie belownic i zapobiegające zarówno korozji, jak i łuszczeniu się lakieru.

Nie, nasze urządzenia są bardzo proste w obsłudze.

Wystarczy wcisnąć przycisk uruchamiający automatyczny cykl prasowania i zaczekać. Po wykonaniu beli należy otworzyć dolne drzwi za pomocą śruby rzymskiej. Dzięki naszemu unikatowemu systemowi, wiązanie gotowej beli jest również bardzo łatwe.

Belownice Bramidan są wyjątkowo bezpieczne w eksploatacji. Nasze zabezpieczenia są zgodne z najwyższymi standardami. Nasze urządzenia spełniają wymagania najwyższej europejskiej normy bezpieczeństwa EN 16500.

Dla bezpieczeństwa użytkownika, wszystkie części ruchome znajdują się wewnątrz urządzenia. Do wyrzucenia gotowej beli służy dwuręczny system wyrzutowy, znajdujący się z boku urządzenia.

Wszystkie nasze urządzenia mogą być obsługiwane przez każdego, także przez osoby w wieku poniżej 18 lat. Opróżnianie urządzeń większych, niż nasz model B3, wymaga jednak ukończenia 18 roku życia. Dzięki wbudowanym mechanizmom bezpieczeństwa, wymagane jest jedynie krótkie przeszkolenie personelu, po którym można rozpocząć bezpieczną pracę.

Gdy belownica zostanie zapełniona, włącza się sygnalizator zapełnienia komory. Jest to niewielka, pomarańczowa lampka, znajdująca się pod przyciskiem startowym. Ponadto, w przypadku zapełnienia belownicy, płyta prasująca pozostaje w pozycji opuszczonej na beli, uniemożliwiając dołożenie odpadów.

Do urządzenia można dołączyć system monitorujący BRA-IN, który informuje użytkownika o zapełnieniu urządzenia. W momencie, w którym bela jest gotowa do związania i wyrzucenia, użytkownik otrzymuje e-mail. Rozwiązanie BRA-IN pozwala użytkownikowi na poinformowanie odbiorcy odpadów, że uzgodniona liczba bel jest gotowa do odbioru.

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z korzyściami związanymi z rozwiązaniem Bramidan Intelligent Monitoring Solution, czyli systemem BRA-IN.

Tak. Wszystkie nasze belownice pionowe wymagają wiązania ręcznego. Wiązanie bel jest jednak bardzo proste dzięki naszemu unikatowemu systemowi wiązania i zajmuje tylko kilka minut.

Dzięki naszemu specjalnemu systemowi związanie beli kartonowej lub plastikowej jest bardzo łatwe.

1. Gdy belownica jest pusta, należy ułożyć taśmy wzdłuż rowków i przywiązać je do przedniej części dna komory na węzeł z pętlą
2. Wykonać belę kartonu lub plastiku
3. Wyciągnąć taśmy do przodu na odpowiednią długość aby przywiązać do zawiązanych wcześniej pętli
4. Odciąć taśmę - na urządzeniu znajduje się nóż do odcinania taśmy
5. Wyrzucić belę z komory i przygotować komorę na następną

Tak, do wiązania beli można użyć zarówno taśmy, jak i stalowego drutu. W małych belownicach możliwe jest wiązanie tylko za pomocą taśmy.

Dostarczamy odpowiedni drut i taśmy naszym klientom. Zapewniamy szybką dostawę do miejsca wybranego przez użytkownika. Wystarczy zadzwonić do naszego działu sprzedaży.

Automatyczne wiązanie bel jest dostępne tylko w naszych belownicach poziomych. Natomiast wszystkie belownice pionowe wymagają wiązania ręcznego.

Liczba bel wykonanych w ciągu godziny zależy od modelu belownicy. Mniejsze belownice są w stanie wykonać 3-4 bele na godzinę, natomiast większe 2 lub 3.

Cykle prasowania w naszych urządzeniach są bardzo szybkie i trwają od 18 do 51 sekund w największych belownicach.

Nasze belownice są wyjątkowo ciche. Są wyposażone w zaawansowane, najnowocześniejsze zasilacze, dzięki którym generują najniższy poziom hałasu na rynku. Poziom hałasu belownicy jest porównywalny z pracą drukarki lub rozmową dwóch osób. To oznacza, że można je bez problemu instalować w pobliżu miejsca pracy, bez uszczerbku dla komfortu pracowników.

Wszystkie nasze najmniejsze belownice zasilane są prądem jednofazowym, co znacznie ułatwia instalację.

Nasz kompaktowy model X10 jest zasilany standardowym prądem trójfazowym, ale jest dostępny także w wersji zasilanej jednofazowo.

Tak.

W sprawie możliwości zasilania urządzeń, prosimy o kontakt z naszym zespołem sprzedażowym.

Jesteśmy w stanie zmodyfikować zasilanie, aby spełnić różnorodne wymagania. W niektórych przypadkach możemy przebudować urządzenia zasilane trójfazowo na zasilane jednofazowo.

Nasz zespół sprzedażowy zaproponuje rozwiązania, które będą najlepiej odpowiadać Państwa wymaganiom.

Jeżeli rolki taśmy są zainstalowane z tyłu urządzenia, możemy bez problemu zainstalować nową rolkę na górze belownicy. Dzięki temu można oprzeć urządzenie o ścianę.

Oferujemy cyfrowe zamki automatyczne do naszych urządzeń. Dzięki takim zamkom dostęp do belownicy ma jedynie użytkownik i osoby przez niego upoważnione.

Nie. Nasze belownice są urządzeniami wysokiej jakości, zaprojektowanymi z myślą o minimalnych potrzebach konserwacyjnych i niskim poziomie kosztów.

Aby utrzymać wartość urządzenia i zapewnić sobie długą, bezproblemową eksploatację, zalecamy podpisanie umowy serwisowej. Oferujemy szereg pakietowych serwisowych - od rocznych kontroli bezpieczeństwa, po pełną obsługę serwisową.

Więcej na temat naszych umów serwisowych mogą się Państwo dowiedzieć tutaj.

To możliwe, ale będzie to zależało od wymiarów i maksymalnego udźwigu windy.

Planując transport belownicy windą, należy zadbać o zachowanie minimalnej przestrzeni wokół urządzenia na opakowanie i folię. Belownice nie są dostarczane na paletach, ponieważ podstawa urządzenia umożliwia podniesienie go wózkiem widłowym.

Na potrzeby transportu belownic z serii B można maksymalnie opuścić siłowniki zewnętrzne, aby zmniejszyć wysokość urządzenia. 

Belownice pionowe można instalować poza budynkiem. Urządzenie należy ustawić pod zadaszeniem, by ograniczyć oddziaływanie czynników atmosferycznych, np. deszczu czy śniegu. 

Belownice pionowe należy ustawić na stabilnym i płaskim podłożu, a także pamiętać o systematycznym serwisowaniu. 

Nasz zespół każdorazowo rekomenduje odpowiednie miejsce do instalacji belownic.

keyboard_arrow_up