FAQ's - Rodzaje odpadów

Klienci często zadają pytania dotyczące usuwania odpadów z tych materiałów:

Karton nadaje się do recyklingu, jeśli nie jest zanieczyszczony żywnością lub olejami. W rzeczywistości karton można poddawać recyklingowi wielokrotnie. Niektóre opakowania kartonowe są wyprodukowane w 100% z materiałów z recyklingu, natomiast większość kartonów zawiera od 70% do 90% materiałów z recyklingu.

Karton, który trafia do papierni, jest sortowany, cięty i pulpowany. Kawałki kartonu następnie są mieszane z wodą i odpowiednimi chemikaliami, który powoduje rozpad włókien. Proces ten nazywany jest pulpowaniem.

Dokładna filtracja oczyszcza pulpę z elementów takich jak taśma, klej, zszywki, a także barwniki i tusz z nadruków.
Czysta pulpa jest następnie osuszana a po wyschnięciu formowana w arkusze nazywane tekturą płaską. Arkusze są następnie sklejane ze sobą warstwami, tworząc nowy karton, np. na potrzeby produkcji pudeł i opakowań kartonowych.

Recykling kartonu to łatwy sposób na zmniejszenie obciążenia środowiska naturalnego. Obniża również koszty produkcji nowego kartonu, ponieważ do wytworzenia nowych pudeł kartonowych nie są potrzebne żadne materiały zewnętrzne ani energia.

Miękki plastik można prasować we wszystkich naszych belownicach. Wybór urządzenia podyktowany jest ilością i postacią odpadów.

Folia to cenny materiał nadający się do recyklingu. Występuje w wielu różnych produktach, ale najczęściej spotyka się go w postaci folii używanych do zabezpieczania towarów dostarczanych na paletach, reklamówek i worków na śmieci.

Cena beli z folii jest uzależniona od czystości materiału - im dokładniej posortowany plastik, tym wyższa wartość.

Pudełka po butach można wrzucać do naszych maszyn w całości. Nasze najmniejsze belownice zajmują niewiele miejsca. Wymiary otworów wrzutowych poszczególnych belownic znajdują się w specyfikacjach produktu.

Do prasowania kartonowych skrzynek rekomendujemy nasze średnie belownice. Są one w stanie skutecznie prasować nawet duże kartony po owocach, opakowania zewnętrzne i skrzynki na owoce.

Wymiary otworów wrzutowych poszczególnych belownic znajdują się w specyfikacjach produktu.

Bez obaw. Większość naszych belownic bez trudu prasuje pudła po telewizorach panoramicznych o przekątnej 60 cali.

Nasza najszersza belownica, B30 Wide, pomieści nawet puste pudło po telewizorze panoramicznym 65 cali. Dzielenie pudeł na mniejsze kawałki nie jest konieczne. Wymiary otworu wrzutowego poszczególnych belownic znajdują się w specyfikacjach produktu.

Tak, ale praca belownicy będzie wydajniejsza, jeżeli umieszczą Państwo całe pudło w urządzeniu. Pozwoli to na oszczędność czasu oraz zwiększenie gęstości otrzymanej beli.

Tak, nasze belownice doskonale poradzą sobie zarówno z kartonem, jak i z folią, przy czym zalecamy aby nie prasować ich jednocześnie. Należy najpierw posortować odpady aby następnie sprasować je w osobne bele.

Odpady z folii najlepiej gromadzić w osobnych workach. Po zgromadzeniu odpowiedniej liczby worków można je wrzucić do belownicy i sprasować.

Jak najbardziej. Do prasowania butelek PET przeznaczone są nasze belownice serii X.
PET jest powszechnie stosowany w produkcji butelek do napojów, ale spotyka się go także w plastikowych kubeczkach jednorazowych i małych opakowaniach na żywność.

Przed sprasowaniem butelek plastikowych, należy je podziurkować lub zdjąć nakrętki. W przeciwnym razie w butelkach pozostanie duża ilość powietrza, a w rezultacie bela nie będzie odpowiednio sprasowana.

Aby zwiększyć stabilność beli PET w belownicy pionowej, zalecamy aby umieścić karton pod spodem i na wierzchu gotowej beli.

Tak, nasze belownice nadają się do prasowania lekkich odpadów metalowych, takich jak puszki aluminiowe lub puszki po konserwach.

Do prasowania pustych puszek aluminiowych konieczna będzie belownica o stosunkowo wysokiej sile nacisku. Bardzo ważne jest, aby materiał został odpowiednio sprasowany już w pierwszym cyklu. Nasze belownice serii X, wyposażone w siłowniki krzyżowe o długim skoku, doskonale nadają się do tego celu.

Aby zwiększyć stabilność beli, zalecamy podłożenie kartonu na spód i na wierzch. Czasami przydatne może być również owinięcie gotowej beli folią plastikową.

Wszystkie! Można prasować puszki aluminiowe, cynowe, puszki po farbie, puszki po konserwach itd. Nasze belownice umożliwiają prasowanie wszystkich puszek o pojemności do 30 litrów. Nie pozwalają natomiast na prasowanie puszek pod ciśnieniem.

Nie. Czyszczenie puszek przed prasowaniem nie jest konieczne. Najważniejsze jest to, aby puszki były całkowicie opróżnione.

Oferujemy także belownice z systemem odprowadzania cieczy i wanną ociekową na resztki płynów z puszek. Aby wydłużyć żywotność belownicy, można rozważyć zakup modelu ocynkowanego.

Jak najbardziej. Nasza prasa do beczek jest zaprojektowana specjalnie do prasowania beczek olejowych i innych beczek niezawierających materiałów wybuchowych. Obsługuje beczki o pojemności do 200 litrów.

Kolce w płycie prasy nakłuwają beczkę i usuwają z niej powietrze, uzyskując współczynnik sprasowania na poziomie do 90%.

Nie. Czyszczenie beczek przed prasowaniem nie jest konieczne. Należy tylko upewnić się, czy nie zawierają resztek materiałów potencjalnie niebezpiecznych.

Tak, do prasowania odpadów aluminiowych nadają się nasze belownice X30 i X50.

Dla uzyskania jak najbardziej zwartej beli odpadów, bardzo ważne jest, aby aluminium zostało mocno sprasowane już w pierwszym cyklu prasowania. Nasze belownice serii X są wyposażone w siłowniki o długim skoku, dzięki którym płyta prasująca dociera do dna belownicy z dużą siłą nacisku. W rezultacie uzyskuje się optymalnie sprasowane aluminium, nawet gdy komora belownicy jest niemal pusta.

Aby zwiększyć stabilność beli, zalecamy podłożenie kartonu na spód i na wierzch. Czasami przydatne może być również owinięcie gotowej beli folią plastikową.

Oferujemy system odprowadzania cieczy, łączący w sobie belowanie i odprowadzanie resztek płynów. Rozwiązanie to jest bardzo przydatne dla firm, które obsługują duże ilości odpadów z resztkami płynów, np. puszek aluminiowych po napojach gazowanych i piwie, lub butelek PET.

Dolna część drzwi jest uszczelniona, aby zapobiec rozbryzgom. Więcej informacji o rozwiązaniach odprowadzających ciecze można znaleźć tutaj

Jeżeli prasują Państwo odpady zawierające resztki płynów i chcą zapewnić jak najdłuższy okres eksploatacji swojego urządzenia, zalecamy wybór modelu ocynkowanego.

Jest to uzależnione od specyfiki konkretnego materiału. Niektóre rodzaje twardych materiałów można prasować w naszych modelach z serii X. Przed prasowaniem materiał taki może jednak wymagać pocięcia.

Jeżeli chcą Państwo prasować taki materiał, prosimy o kontakt.

keyboard_arrow_up