News Od bRAMIDAN


Gospodarka odpadami na stacji paliw: co można poprawić?

7 LUTY 2022

Odpowiednie zarządzanie odpadami to temat, który w ostatnich latach ciągle zyskuje na popularności. Doprowadziło do tego m.in. nowe Rozporządzenie Ministra Środowiska i Klimatu związane z tzw. listą BDO. Ekologia nie dotyczy jednak wyłącznie osób prywatnych, ale również firm, m.in. stacji paliw. Jak poprawić efektywność gospodarki odpadami? Odpowiedzialne zarządzanie odpadami i proekologiczne działania mogą przynieść również spore oszczędności w firmie. Dowiedz się, jak skutecznie zarządzać odpadami na stacji paliw.

Belownice Bramidan na stacjach paliw

Belownica na stacji paliw – przydatne urządzenie

Obecnie stacje paliw sprzedają o wiele więcej niż tylko benzynę, ropę i gaz. Oferta takich firm poszerzyła się o szeroki wachlarz produktów, takich jak np. jedzenie czy napoje. Bywa, że stacje paliw prowadzą również sprzedaż towarów sezonowych. Tak szeroka oferta bezpośrednio przedkłada się na różnorodność i ilość odpadów opakowaniowych, z którymi muszą radzić sobie stacje paliw.

Dlaczego warto wykorzystać belownicę do odpadów na stacji paliw?

Prawidłowa gospodarka odpadami w takim miejscu niesie za sobą wiele korzyści. Aspekt ochrony środowiska jest jednym, ale nie jedynym argumentem.  

Skuteczne gospodarowanie odpadami na stacjach paliw – to nie musi być skomplikowany proces. Od czego zacząć?

Na początku warto wyposażyć firmę w odpowiednie urządzenia, które ułatwią proces gospodarki odpadami. Belownica na stacji paliw odciąży zarówno pracowników, jak i usprawni logistykę zarządzania odpadami na stacji.

Belownice Bramidan na stacjach paliw - sprawdź opinie

Przeczytaj referencje naszych Klientów, którzy używają belownice na stacjach paliw. 

Naszym obowiązkiem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie, w bezpiecznym i czystym środowisku.
— Aire de Bures, Kierownik Stacji, Argedis

Belownica Bramidan na stacji paliw

Wiele stacji paliw mogłoby dużo zyskać kupując belownicę.
— Heine Olsenn, Kierownik Stacji, Statoil

Belownica Bramidan na stacji paliw

Belownica pionowa – wygodne zarządzanie odpadami na stacji paliw

Po dostawach produktów na stacjach paliw często zostają spore ilości kartonów czy folii. Ręczne zgniatanie każdego z nich jest nieefektywne. Po pierwsze – zabiera cenny czas pracownika. Po drugie – sprawia, że zgniecione kartony w dalszym ciągu zajmują sporo miejsca.

Belownica do kartonów czy folii potrafi szybko stworzyć zbite bele o wadze kilkudziesięciu kilogramów, które zapewniają sporą oszczędność miejsca oraz umożliwiają ich wygodne składowanie. Co ważne, niektóre odpady wytwarzane przez stacje paliw podlegają recyklingowi, np. opakowania kartonowe. Dzięki ich przetworzeniu do skompresowanej beli firma może uzyskać lepszą cenę przy ich sprzedaży. 

W przypadku odpadów o dużych rozmiarach idealnie sprawdzi się belownica do odpadów wielkogabarytowych, która ułatwi ich obsługę.

Obsługa tego typu maszyn jest intuicyjna i wystarczy krótkie przeszkolenie, by każdy pracownik mógł samodzielnie ich używać. Co ważne, odpady w formie sprasowanych beli są naprawdę poręczne i można przewieźć je w łatwy sposób dołączonym wózkiem (dotyczy modelu B3) – nie będzie potrzebny żaden dodatkowy sprzęt. 

Belownice na stacjach paliw potrafią sprawić, że zmniejszy się miesięczna liczba odbiorów odpadów. 

Ograniczone miejsce na stacji benzynowej – to nie problem! 

Co ważne, belownice na stacji paliw nie muszą być instalowane koniecznie w pomieszczeniu. Mogą znajdować się na zewnątrz, pod zadaszeniem i na odpowiednio płaskim, utwardzonym podłożu. Tak więc belownica pozwala na zagospodarowanie dodatkowej przestrzeni. Gdy urządzenie znajduje się na zewnątrz to tym samym zwalnia się miejsce na zapleczu, a pracownicy zyskują więcej możliwości na magazynowanie towarów przeznaczonych do sprzedaży.

Z szerokiej oferty belownic można wybrać modele, które zmieszczą się na niewielkiej powierzchni, a nawet w wąskich i niskich pomieszczeniach. 

Belownica umieszczona na zewnątrz budynku

Montaż belownicy na zewnątrz budynku

Jeśli na zapleczu brakuje miejsca, maszynę można umieścić na zewnątrz. Belownica powinna stać pod zadaszeniem, które zabezpieczy ją przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi

Instalacja belownicy przy ścianie

Instalacja belownicy przy ścianie

Niektóre modele mają rolki taśm umieszczone z przodu urządzenia - mogą więc stać bezpośrednio przy ścianie. Rozwiązanie sprawdza się w wąskich pomieszczeniach 

Drzwi pionowe - VD (Vertical Door)

Belownica w wąskim pomieszczeniu

Belownice mogą mieć różne typy drzwi. Drzwi pionowe VD ułatwiają załadunek z dwóch stron. Takie urządzenie zajmuje mało miejsca. To świetne rozwiązanie dla wąskich pomieszczeń

Siłowniki krzyżowe (seria X)

Belownica na zapleczu, pod półkami

Siłowniki krzyżowe (seria X) ograniczą wysokość maszyny, dzięki czemu belownica bez problemu zmieści się  na zapleczu, zarówno pod półkami jak i w niewysokim pomieszczeniu

Sprawdź jak działają nasze belownice


Zamów nowoczesne belownice na stację paliw

Warto przekonać się do korzyści biznesowych, które daje proekologiczne podejście w Twoim biznesie. Zainteresowały Cię oszczędności i wygoda, które możesz zyskać dzięki używaniu belownic? Chcesz sprawdzić jak możesz poprawić gospodarkę odpadami na Twojej stacji paliw? 

Skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci w wyborze odpowiedniego modelu prasy!


Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up