News


Hotele w Montrealu wybierają belownice Bramidan

08 Październik 2018

Zamiast obsługiwać odpady, pracownicy mogą skoncentrować się na zapewnieniu najwyższej jakości obsługi gościom hotelu.

Belownica Bramidan X10 umożliwiła hotelom Le Crystal oraz St. Sulpice, w Montrealu, usprawnienie sposobu zarządzania odpadami, a tym samym obniżenie kosztów ich obsługi.

Luksusowy hotel w Montrealu

Hotel Le Crystal usytuowany jest w sercu Montrealu na rogu ulic La Montagne oraz Boulevard René Lévesque - głównej arterii w metropolii Québec. Ten ekskluzywny hotel posiada 131 apartamentów, wewnętrzny basen, jacuzzi na dachu, szwedzką saunę, centrum fitnes, bistro, bar, oraz salę imprezową.

Motywowany ciągłą potrzebą zapewnienia jak najwyższej jakości usług i obsługi gości, właściciel oraz dyrektor Le Crystal poszukiwał rozwiązania, które uprości i usprawni zarządzanie odpadami na terenie hotelu.

Dotychczas surowce wtórne, takie jak karton czy folia, były przechowywane w koszach na zewnątrz, a następnie odbierane kilka razy w tygodniu.

Hotel Le Crystal w Montrealu

Instalacja belownicy Bramidan 

Zarząd hotelu podjął decyzję o instalacji belownicy Bramidan X10 do prasowania surowców wtórnych.

Prasa jest łatwa w obsłudze, zajmuje niewiele miejsca i wymaga standardowego podłączenia elektrycznego.

Zalety te czynią ją idealną dla hoteli i restauracji, które posiadają wąską przestrzeń magazynową.

Hotele w Montrealu wybierają belownice Bramidan

Drastyczna redukcja ilości odbiorów odpadów

Prasowanie surowców wtórnych wykazało znaczące korzyści. Nie tylko zauważono oszczędność czasu pracy personelu oraz zdecydowanie czystsze środowisko pracy, ale również zredukowano koszty odbioru odpadów i zmniejszono uciążliwy hałas związany z podjeżdżaniem śmieciarki.

Nowy system zarządzania odpadami pozwolił na 75% redukcję ilości odbiorów odpadów.

Zobacz zalety belownicy X10

Zielone rozwiązanie

Inwestycja w belownicę stanowi jeden z aspektów zaangażowania ekologicznego Le Crystal. Hotel jest członkiem inicjatywy Green Key. To dobrowolne oznakowanie ekologiczne dla firm hotelarskich, które zobowiązały się do przestrzegania ścisłych kryteriów ustalonych przez Fundację Edukacji Środowiskowej.

Bycie członkiem Green Key oznacza, że hotel podjął istotne kroki w celu ochrony środowiska. Obejmuje to realizację stałych programów ochrony środowiska, lepszych metod zarządzania, programów szkoleniowych i rozwiązań technicznych mających na celu ochronę środowiska i lokalnej społeczności.

Nagroda za zielone inicjatywy

W wyniku wielu zielonych inicjatyw, hotel otrzymał w 2016 roku nagrodę za zasługi w zakresie ochrony środowiska.

Powielenie skutecznego rozwiązania

Zadowolony z zakupu belownicy X10, dyrektor Le Crystal postanowił powielić sukces i zainstalować kolejną prasę w innym swoim hotelu - St. Sulpice, znajdującym się w Old Montreal.

Hotel Le Crystal nocą

keyboard_arrow_up