News


Jak efektywnie zarządzać odpadami w hotelu?

13 MAJ 2021

Zarządzanie hotelem to nie tylko obsługa gości i sprzątanie pokojów. Na sukces składa się m.in. sprawne zarządzania zespołem, rozwijanie oferty czy umiejętne lokowanie budżetu w działania marketingowe. A co z zarządzaniem odpadami? Tu także warto wprowadzić kilka usprawnień.

Małe belownice Bramidan w hotelach

Drobne decyzje mają istotny wpływ na efektywność biznesu hotelarskiego oraz jakość świadczonych przez niego usług. Jednym z elementów, o którym nie mówi się za często, jest zarządzanie odpadami. 

Zalety zarządzania odpadami

Przeciętny gość hotelowy może produkować dziennie nawet do kilograma odpadów. Oznacza to, że duże hotele tylko w jeden dzień mogą wytworzyć tyle kilogramów śmieci, ile przeciętny mieszkaniec Polski w ciągu roku. * 

Właśnie dlatego wydajna gospodarka odpadami potrafi wygenerować hotelom wielopoziomowe korzyści oraz spore oszczędności: zarówno te finansowe, jak i związane z innymi zasobami.

Poza mniejszymi rachunkami za wywóz śmieci, kadra zarządzająca zyskuje również dodatkowe miejsce niezbędne do magazynowania odpadów, co bezpośrednio przekłada się na jego rzadszy transport i kolejne oszczędności. 

Dodatkowy czas zyskują również pracownicy. Zamiast skupiać się na pracy związanej z usuwaniem odpadów, hotelowa obsługa może zająć się tym, co najważniejsze – obsługą gości.

Nowoczesne zarządzanie odpadami oraz proekologiczne podejście pozwala również budować wizerunek hotelu jako miejsca, które jest przyjazne środowisku.

Salama, W., Abdelsalam, E.Impact of Hotel Guests’ Trends toRecycle Food Waste to ObtainBioenergy. Sustainability 2021,13,3094. 

 

Sposoby na zarządzanie odpadami w hotelu

Istnieje wiele sposobów na efektywne gospodarowanie odpadami w Twoim hotelu.

1. Inwestycja w belownice do foli i belownice do makulatury

Belownice w hotelach to urządzenia, które pozwalają Ci zredukować koszty związane z produkcją i wywozem odpadów. 

Mała belownica – taka jak model B3 i B4 – mimo niewielkiego rozmiaru świetnie spisze się w hotelu. Prasa skompresuje odpady do małych bel, które zajmują kilkukrotnie mniej miejsca, są łatwe w transporcie oraz późniejszej utylizacji. Kompaktowe belownice pomagają zredukować odpady do niewielkich, poręcznych i lekkich bel, które mogą być transportowane i składowane bez użycia specjalistycznego sprzętu. Bele z najmniejszych belownic B3 i B4 mogą być przenoszone ręcznie przez pracowników. 

Jak ciężka jest bela z belownicy B3 i B4? Waga beli to od 30 do 60 kg (karton) i od 40 do 70 kg (folia). Dzięki konfiguracji, małe belownice mogą wytwarzać bele o wadze nieprzekraczającej 25-30 kg. 

Kompaktowe belownice mają niewielki wymiar. Dzięki temu zajmują mało miejsca i z powodzeniem mogą być instalowane w miejscach o ograniczonej powierzchni. Dysponujesz małym pomieszczeniem? Przeczytaj artykuł na naszym blogu, z którego dowiesz się gdzie wstawić maszynę, aby korzystanie z niej było wygodne i nie utrudniało poruszanie się po pomieszczeniu pracownikom - Małe pomieszczenie? Sprawdź gdzie umieścić belownicę do odpadów.   

Urządzenia B3 i B4 sprawdzą się jako belownice do makulatury, kartonu, jak i foliowych odpadów, które najczęściej występują w hotelach.

2. Prasa do butelek PET i plastikowych odpadów

Odpady w postaci butelek PET, plastikowych pojemników czy puszek to jeden z problemów, który również pojawia się w hotelach. W tej sytuacji doskonale sprawdzą się dedykowane belownice do plastikowych odpadów. 

Ze względu na swoje gabaryty, plastikowe odpady powinny być prasowane w belownicach o odpowiednio dużym otworze wrzutowym i dużej sile nacisku. Warto sprawdzić model PC24 HD oraz belownice z serii X np. model X30

Dodatkowo warto pamiętać aby przed prasowaniem plastikowych butelek czy pojemników odkręcić lub przedziurawić wieczka. Pominięcie tej czynności może spowodować, że znajdujące się wewnątrz powietrze utrudni proces prasowania. 

Obsługa belownicy jest bardzo prosta

Oprócz dostawy urządzenia gwarantujemy również szkolenie z obsługi dla personelu. 

Belownica B3

Prosta obsługa

Łatwy i szybki załadunek komory odpadami

Belownica B3

Oszczędność czasu

Szybkie usunięcie gotowej beli za pomocą wózka

Belownica B4

Uniwersalność

Jedno urządzenie do różnych typów odpadu: karton, folia

Belownica X30

Wygoda  

Butelki PET można łatwo umieścić w komorze belownicy

Sprawdź jak inwestycja w belownicę wpłynęła na działanie Hotelu Hilton w Paryżu  

Przeczytaj artykuł i dowiedz się w jaki sposób Hotel Hilton Arc de Triomphe w Paryżu obniżył koszty utylizacji odpadów o 80%. Inwestycja zwróciła się w niecałe trzy miesiące.

Dzięki belownicy zaczęliśmy sortować poszczególne rodzaje odpadów.

— George, Kierownik, Hotel Hilton, Paryż

Nie wiesz, które urządzenie spełni Twoje oczekiwania? Zamów test!

Przed zakupem możesz przetestować belownicę w swoim hotelu. Przeczytaj: Zanim zainwestujesz w belownicę – przetestuj ją w swojej firmie!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak belownice do folii, kartonu czy plastiku pomogą Ci dołączyć do hoteli, które są przyjazne środowisku.


Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up