News


Jak radzić sobie z odpadami w branży poligraficznej i reklamowej

31 MARZEC 2021

Zarządzanie odpadami w drukarniach oraz w szeroko rozumianym sektorze poligraficznym i reklamowym wiąże się z koniecznością radzenia sobie z ogromnymi ilościami odpadów papierowych oraz pozostałych odpadów poprodukcyjnych. Warto usprawnić gospodarkę odpadami w firmie, która nie tylko usprawni procesy logistyczne i operacyjne, ale także ograniczy koszty recyklingu odpadów.

Belownice Bramidan w branży poligraficznej i reklamowej

Odpady poprodukcyjne to wyzwanie dla wielu drukarni

Drukarnie, wydawnictwa i firmy poligraficzne codziennie muszą borykać się z licznymi problemami związanymi z szybko przyrastającymi odpadami poprodukcyjnymi. W branży poligraficznej odpad jest bardzo zróżnicowany. Przykładowo drukarnie generują ogromne ilości: ścinek papieru, katalogów, plakatów, kartonów, folii, jak również puszek czy opakowań po farbach.

Piętrzące się odpady z drukarni zalegają w magazynach i halach, zajmując przestrzeń oraz utrudniając poruszanie się. Co więcej, konieczność mozolnej ręcznej redukcji odpadów oraz przygotowywania makulatury mieszanej czy makulatury gazetowej do odsprzedaży jest niezwykle czaso- i pracochłonna. 

Przeczytaj również: Małe pomieszczenie? Sprawdź gdzie umieścić belownicę do odpadów.

Jak belownice pomagają branży poligraficznej?

Odpowiednio dobrane belownice i prasy do odpadów są w stanie skutecznie przyspieszyć procesy operacyjne i logistyczne związane z gospodarką odpadami poprodukcyjnymi. Tego typu urządzenia mogą zmniejszyć objętość odpadów nawet kilkukrotnie, prasując je do kompaktowych i zwartych bel.

Takie bele mogą być następnie składowane i transportowane do firm zajmujących się skupem surowców wtórnych. Poza tym prasowanie odpadów w belownicach jest intuicyjne, szybkie i komfortowe, dzięki czemu proces ten może być przeprowadzony przez każdego pracownika drukarni, po przeszkoleniu, które prowadzi technik instalujący urządzenie w firmie.

Belownice są również chwalone przez firmy działające w branży poligraficznej za prostą obsługę, wyjątkowo cichą pracę, niezawodność oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa obsługi.

Odpady z drukarni? Czas się nimi zająć!

Prasy do odpadów umożliwiają drukarniom znacząco zmniejszyć objętość odpadów, a także ograniczyć przestoje w pracy związane z koniecznością utylizacji odpadów.

Chętnie wybieranymi belownicami do papieru oraz innych odpadów poprodukcyjnych w branży poligraficznej oraz reklamowej są belownice serii B oraz X, które zapewniają optymalną siłę nacisku, szeroki otwór wrzutowy, a także możliwość kompaktowania wszystkich odpadów generowanych przez firmę. 

Sprawdź: Belownice i prasy do plastiku i tworzyw sztucznych: co warto wiedzieć?

Nasze prasy i belownice poradzą sobie z różnymi odpadami

Karton

Karton

Ścinki papieru

Ścinki papieru

Folia

Folia

Twardy plastik 

Twardy plastik

Podsumujmy...

Nasi klienci z branży poligraficznej szczególnie chętnie wybierają belownice B20 oraz X50. To tylko wybrane modele z szerokiej oferty belownic i pras do odpadów.

Model B20 - Załadunek belownicy odpadem 

Model B20 - Załadunek belownicy odpadem

Model B20 - Wyrzut gotowej beli

Model B20 - Wyrzut gotowej beli

Model X50 - Umieszczenie odpadu w komorze 

Model X50 - Umieszczenie odpadu w komorze

Model X50 - Usunięcie gotowej beli

Model X50 - Usunięcie gotowej beli

Nie chcesz kupować w ciemno? Najpierw przetestuj!

Obawiasz się, że wybrane urządzenie nie spełni Twoich oczekiwań i nie sprawdzi się w Twojej firmie? - oferujemy możliwość przetestowania belownic.

Przeczytaj: Zanim zainwestujesz w belownicę – przetestuj ją w swojej firmie!

Sprawdź jak działają nasze belownice


Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up