News


Kompaktowe belownice, czyli redukcja odpadów w handlu detalicznym

11 grudzień 2019

Firmy działające w sektorze handlu detalicznego każdego dnia muszą mierzyć się z wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest efektywna gospodarka różnego rodzaju odpadami: kartonami, folią czy papierem. Wszystkie z nich zajmują sporo przestrzeni, a ich transport wymaga poniesienia niemałych kosztów. W Twoim sklepie też zauważasz ten problem? Dowiedz się, jak go rozwiązać!

Belownice w sieciach handlowych

Odpady opakowaniowe w sklepie: jak sobie z nimi poradzić?

Odpady w mniejszym sklepie to nierzadko problem równie duży co w sklepach wielkopowierzchniowych. Mała ilość miejsca na zapleczu od dawna przestała być problemem w kontekście sprawnej redukcji odpadów, a mówiąc precyzyjniej – ich objętości.

Z pomocą niewielkim powierzchniom przychodzą kompaktowe belownice, które – podobnie jak ich większe odpowiedniki – używane są do sprawnego prasowania odpadów w poręczne bele. Optymalizacja przestrzeni zajmowanej przez odpady pozwala zyskać więcej cennego miejsca na zapleczu lub przestrzeni magazynowej, zwiększając przepustowość ciągów komunikacyjnych.

Belownice zapewnią porządek w miejscu pracy, niezależnie od ilości produkowanych codziennie odpadów. Warto wiedzieć, że równie dobrze urządzenia tego typu sprawdzają się zarówno w średnio- oraz wielkopowierzchniowych sklepach.

Kompaktowe belownice na zapleczu: co wybrać?

Oferta kompaktowych belownic, które bez problemu mogą stanąć nawet na niedużym zapleczu, jest naprawdę spora. Którą wybrać? Jeśli masz wątpliwości, najlepiej skontaktuj się z jednym z doradców z firmy oferującej tego typu urządzenia – to eksperci, na których wiedzy warto polegać.

Warto jednak mieć rozeznanie w kwestii tego, co oferuje rynek. Rekomendowanymi małymi i w pełni funkcjonalnymi belownicami są m.in. prasy do odpadów B3 (w pakiecie z wózkiem do usuwania beli) oraz B4. Belownice te dedykowane są sklepom o małych zapleczach.

Model B3 i B4 

  • stopniezwykle prosta i bezpieczna obsługa
  • stopuniwersalność
  • stopniewielka ilość zajmowanego miejsca

Dla sklepów średniej wielkości sprawdzą się belownice z szerokim otworem wrzutowym B5 Wide, które zostały zaprojektowane do wydajnego prasowania dużych i nieporęcznych materiałów.

Model B5 Wide

  • stop50% większy otwór wrzutowy w porównaniu do modelu B3
  • stopPonad 2-krotnie większa komora prasowania
  • stopPonad 2,5-krotnie większa bela w porównaniu do B3

Belownice B5 Wide mogą być wyposażone w drzwi pionowe (VD), których otwieranie pionowo w górę ułatwia obsługę urządzenia i pozwala oszczędzić miejsce wokół belownicy. Chcesz wiedzieć więcej na temat rodzajów drzwi belownic? 

Rekomendowane belownice do sieci handlowych

To oczywicie tylko wybrane modele z szerokiej oferty urządzeń do prasowania odpadów. 

Belownica B3

Mała powierzchnia (0,67 m2) oraz wysokość całkowita belownicy (1985 mm) umożliwia instalację nawet na niewielkim zapleczu. Dołączony do urządzenia wózek ułatwia transport bel.

Dane techniczne

Belownica B3

Belownica B4

Urządzenie o dużej sile nacisku, skutecznie sprasuje odpady opakowaniowe. Kompaktowa belownica o szerokości (940 mm) i wysokości (<2 metrów) zajmuje niewielką przestrzeń.

Dane techniczne

Belownica B4

Belownica B5W

Szeroki otwór wrzutowy (1 metr) ułatwia prasowanie dużych, nieporęcznych pudeł. Nawet bardzo duże pudła można wrzucać bezpośrednio do belownicy, bez konieczności dzielenia na kawałki.

Dane techniczne

Belownica B5W

Obsługa belownicy jest bardzo prosta

Oprócz dostawy urządzenia gwarantujemy szkolenie z obsługi dla personelu. 

Belownica B3 - załadunek belownicy odpadem typu karton, folia

Załadunek belownicy odpadem typu karton, folia

Belownica B3 - usunięcie gotowej beli z maszyny

Usunięcie gotowej beli z maszyny

Belownica B3 - transport beli za pomocą wygodnego wózka

Transport beli za pomocą wygodnego wózka

Koniec z marnowaniem czasu na obsługę odpadów w sklepie

Sprawne, proste i szybkie belowanie odpadów w prasach nie tylko pomaga zaoszczędzić miejsce na zapleczu, ale również ogranicza marnowanie czasu przez pracowników, który poświęcają na cięcie czy składanie nieporęcznych pudeł. W ten sposób zyskują oni więcej czasu na kontakt z klientem, dbanie o stany magazynowe oraz na wykonywanie innych zadań związanych z ich pracą.

Małe belownice świetnie sprawdzają się w handlu detalicznym. Dlaczego? Cechują się one wyjątkowo prostą, bezpieczną i intuicyjną obsługą oraz niskimi kosztami eksploatacji. Co więcej, prasowanie odpadów w małe i lekkie bele znacząco ułatwia ich składowanie oraz transport, co jest niezwykle istotne w handlu detalicznym. Do przenoszenia poręcznych beli z miejsca na miejsce nie potrzeba nawet wózka widłowego!

Prasy do odpadów są to urządzenia od dawna stosowane przez najbardziej znane dyskonty, super- i hipermarkety na rynku, dla których niezwykle ważne jest efektywne prasowanie odpadów w poręczne bele. Dzięki belownicom sklepy znacząco ograniczają objętość wszystkich składowanych na zapleczu kartonowych pudełek czy folii.

Zyskaj jeszcze więcej!

Belownice pracujące w sklepach można wyposażyć w system BRA-IN Bramidan Intelligent Monitoring Solution. Dzięki modemowi i karcie SIM zainstalowanej w maszynie, możesz mieć dostęp do informacji o bieżącym poziomie napełnienia maszyny, liczbie wykonanych bel czy nawet potrzebach serwisowych. Wszystko to umożliwi sprawną organizację transportu, gdy ilość odpadu osiągnie określony poziom.

Dzięki BRA-IN osoba odpowiedzialna za zarządzanie odpadami może obserwować w czasie rzeczywistym pracę wszystkich urządzeń zlokalizowanych w wielu sklepach.  

Każdy przestój w pracy belownicy powoduje szybki przyrost odpadów, które w błyskawicznym tempie zapełniają zaplecze. Jak tego uniknąć? Skorzystaj z ogólnopolskiego serwisu, który przyjmuje i realizuje zgłoszenia związane z awariami i usterkami. 

​Zdobądź nowe źródło dochodów dzięki przemyślanej gospodarce odpadami

Redukcja odpadów i ich objętości dzięki belownicom pozwala na zyskanie wielowymiarowych oszczędności przez średnio- i wielkopowierzchniowy sklep.

Po pierwsze, zyskuje on możliwość znaczącego zmniejszenia kosztów i jednoczesnego zwiększenia efektywności zarządzania odpadami. Dzięki temu może uzyskać wyższą jakość odpadów do recyklingu i zwiększyć przychody z odsprzedaży surowców na rynku wtórnym.

Po drugie, sklepy znacząco zagęszczają produkowane przez siebie odpady, co zmniejsza ich objętość i pozwala na rzadszy transport, a w konsekwencji obniża koszt ich wywozu.

Po trzecie, efektywne sortowanie i utylizowanie kartonów, folii czy papieru pozwala pracownikom zyskać więcej czasu na działania przynoszące realny zysk.

Inwestycja w tego typu maszyny pozwala zyskać czystsze i bardziej uporządkowane miejsce pracy, znacząco ograniczyć koszty związane z gospodarką odpadami w firmie i jednocześnie - zwiększyć przychody z tytułu odsprzedaży wysokiej jakości surowców wtórnych.

Szukasz belownicy do małego zaplecza?

Poznaj szeroką ofertę kompaktowych belownic Bramidan dedykowanych różnej wielkości sklepom działającym w sektorze handlu detalicznego. Oferujemy możliwość udostępnienia naszych urządzeń do bezpłatnych testów, a także finansowanie ich w formie korzystnego wynajmu. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami.

Przeczytaj również artykuł "Małe pomieszczenie? Sprawdź gdzie umieścić belownicę do odpadów".

VIDEO: Sprawdź jak pracują nasze kompaktowe belownice B3 i B4

 

VIDEO: Poznaj różnicę pomiędzy najmniejszą belownicą B3 a modelem B5W

 


Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up