News Od bRAMIDAN


Recykling papieru w branży piekarniczej i cukierniczej

30 wrzesień 2022

Proces produkcyjny realizowany w firmach z branży cukierniczej oraz piekarniczej generuje duże ilości odpadów. Zalicza się do nich przede wszystkim kartony i opakowania z papieru lub folii. Ponieważ zajmują mnóstwo cennej przestrzeni, a gospodarowanie nimi jest czasochłonne, warto zainwestować w belownicę. Ta nowoczesna maszyna kompresuje materiały przeznaczone do recyklingu. W artykule przedstawiamy najważniejsze korzyści wynikające z zakupu prasy do opakowań foliowych oraz kartonowych.

Belownice Bramidan w piekarni, cukierni

Gospodarka odpadami z kartonu i folii – jakie wyzwania stoją przed piekarnią lub cukiernią?

Wytwarzane przez branże piekarniczą i cukierniczą odpady niosą za sobą liczne wyzwania w zakresie gospodarowania nimi. Po każdej kolejnej dostawie surowców do produkcji - karton, papier oraz folia zajmują coraz więcej miejsca. Efektem tego jest m.in.:

  • stop wyraźne ograniczenie wolnej przestrzeni na zapleczu, która przeznaczana jest na składowanie odpadów papierowych i foliowych czekających na odbiór
  • stop konieczność nadmiernego angażowania pracowników w proces sortowania materiałów przeznaczonych do recyklingu
  • stop trudność z utrzymaniem należytego porządku na stanowiskach pracy

Wszystko to generuje w firmie dodatkowe koszty i w pewnym stopniu dezorganizuje pracę, zmniejszając jej wydajność. Prasa do papieru, kartonu lub folii niweluje powyższe niedogodności, jak i może stać się źródłem dodatkowego dochodu. W efekcie inwestycja w belownicę jest opłacalna i może zwrócić się w stosunkowo krótkim czasie.

Bramidan oferuje sprzedaż oraz wynajem wielu maszyn tego typu, w tym kompresujących odpady przeznaczone do recyklingu.

Przedsiębiorstwom z branży cukierniczej i piekarniczej polecamy przede między innymi model B4.

Jak działa i czym charakteryzuje się belownica B4 do papieru i folii?

Dostępna w naszej ofercie belownica B4 do papieru, kartonu i folii bardzo skutecznie kompresuje te odpady – siła nacisku prasy to aż 4 tony. Po sprasowaniu odpady mają postać poręcznej, związanej beli o rozmiarach 70 x 50 x 60 cm. Samo urządzenie dzięki kompaktowym rozmiarom zajmuje niewiele miejsca, a do tego jest stosunkowo ciche – poziom generowanego hałasu mieści się w zakresie od 57 do 60 decybeli.

Belownicę zgniatającą odpady przeznaczone do recyklingu, w tym przede wszystkim papier, karton, folię, wyróżnia także m.in.:

  • stop prosty w obsłudze panel sterowania
  • stop sygnalizacja napełnienia belownicy
  • stop system automatycznego wyrzutu beli

Dodatkowo belownice B4 do folii, kartonów oraz opakowań z papieru można wyposażyć w nowoczesny system monitoringu BRA-IN. BRA-IN zbiera dane o podstawowych parametrach pracy maszyn i pozwala analizować wydajność działania.

Dlaczego warto zainwestować w prasę do kartonu i folii? Jakie są korzyści dla firmy?

Jeśli prowadzisz firmę działającą w branży piekarniczej lub cukierniczej, zakup prasy jest doskonałą inwestycją. Główne korzyści z użytkowania tej maszyny to:

  • stop oszczędność dużej ilości miejsca na zapleczu poprzez wielokrotne zmniejszenie objętości odpadów
  • stop obniżenie kosztów związanych z gospodarowaniem opakowaniami papierowymi lub foliowymi
  • stop zwiększenie wydajności – zatrudnione osoby mniej czasu poświęcają na zajmowanie się odpadami oraz sprzątanie stanowisk pracy

Dodatkowo masz możliwość uzyskiwania przychodów ze sprzedaży surowców wtórnych. Recykling papieru, kartonu oraz folii jest również ważny z punktu widzenia ochrony środowiska. Belownica kompresuje te materiały do postaci kompaktowych bel – są posortowane, związane i gotowe do zabrania przez firmę zajmującą się ich odbiorem.

Obsługa belownicy jest bardzo prosta

Belownica B4 - gospodarka odpadami w piekarni lub cukierni

Uniwersalność

Jedno urządzenie do różnych typów odpadu: karton, papier, folia

Belownica B3 w piekarni lub cukierni

Prosta obsługa

Łatwy i szybki załadunek komory odpadami

Belownica B3 - skuteczna prasa na odpady z piekarni lub cukierni

Oszczędność czasu

Szybkie usunięcie gotowej beli za pomocą wózka (model B3)

Sprawdź jak działają nasze belownice

Zainwestuj w nowoczesną belownicę do odpadów podlegających recyklingowi

Jeśli chcesz zoptymalizować koszty prowadzenia biznesu i zwiększyć wydajność pracy, zainwestuj w belownicę. Skorzystaj z oferty naszej firmy i zamów prasę do papieru oraz folii. Dostarczamy także inne modele prasujące karton czy papier, jak również inne prasy przetwarzające m.in. odpady z tworzyw sztucznych.

Posiadamy wiele belownic do wyboru, w tym kompaktowe, idealne do niewielkich pomieszczeń

Wszystkie nasze prasy są objęte profesjonalnymi usługami serwisowymi!

Mamy maszyny do recyklingu dla praktycznie każdej branży i gwarantujemy atrakcyjne warunki ich finansowania – zapraszamy do kontaktu!

WYPRÓBUJ ZA DARMO BELOWNICĘ W SWOJEJ FIRMIE

 


Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up