Handel detaliczny - Małe sklepy - argedis total

Bramidan dostarcza nowe belownice X25 AD dla stacji paliw Total

Dzięki belownicom X25 AD, stacja paliw Argedis Total sześciokrotnie zmniejszyła liczbę odbiorów odpadów oraz zapewniła pracownikom bezpieczniejsze i czystsze rozwiązanie utylizacji odpadów.

Wyzwania

  • stop Czas spędzony na utylizacji odpadów
  • stop Zbyt wysokie koszty
  • stop Duże znaczenie zarządzania zapasami ze względu na godziny szczytu
  • stop Korporacyjna polityka ochrony środowiska

Wybrane urządzenia

Belownica pionowa model X25 AD, wyposażona w całkowicie automatyczne drzwi oraz cyfrowy zamek automatyczny

Otwór wrzutowy: 1090 x 530 mm

Ciężar beli: 200-300 kg - karton

Korzyści

  • done Zmniejszenie liczby odbiorów odpadów (6:1)
  • done Lepsza cena za odpady kartonowe
  • done Bezpieczne i czyste miejsce pracy

Icon_BenefitsThumbsUp_1500x1500

Zarządzanie zapasami najważniejszym problemem

Argedis, spółka należąca do Group Total, realizuje politykę, która ma na celu dostarczanie klientom najwyższej jakości produktów i usług, przy jednoczesnym dbaniu o środowisko.

„Stoimy przed wieloma wyzwaniami”, potwierdza kierownik stacji w Aire de Bures. „Nasza stacja jest otwarta 24 godziny na dobę, 360 dni w roku. Naszym zadaniem jest zawsze dostarczać usługi najwyższej jakości w bezpiecznym i czystym środowisku”. Ważnym zagadnieniem jest także zarządzanie zapasami, ponieważ działalność stacji paliw jest w dużej mierze uzależniona od godzin szczytu i wyjazdów wakacyjnych. Kwestia ilości odpadów ma zatem kluczowe znaczenie przy ruchliwej autostradzie łączącej Paryż z Normandią.

Kosztowna gospodarka odpadami

Jeszcze niedawno odpady kartonowe były gromadzone w ruchomym kontenerze. Koszt ich utylizacji był bardzo wysoki - 200 EUR za jeden odbiór. Kontener zajmował bardzo dużo miejsca, co przeszkadzało w organizacji pracy na niewielkim terenie. W zaistniałej sytuacji, polityka Argedis oparta na jakości i ekologii nie mogła być realizowana.

Employee sorting cardboard waste next to baler

Sześciokrotne zmniejszenie liczby odbiorów odpadów

Obecnie, na innych stacjach, podobnych do Aire de Bures, kontener został zastąpiony belownicą Bramidan wyposażoną w pełni automatyczne drzwi. Dzięki tamu udało się zmniejszyć liczbę odbiorów odpadów aż sześciokrotnie. Każda stacja posiada miejsce składowania odpadów, które pomieści 8 bel, odpowiadających 2 tonom nadającego się do recyklingu kartonu. Argedis może teraz negocjować korzystne ceny za swoje sprasowane odpady.

W magazynie obok sklepu zainstalowano także belownicę X25 AD, która zajmuje bardzo niewielką przestrzeń i pozwala znacznie usprawnić wewnętrzną logistykę stacji. Dzięki zabezpieczeniu kodem dostępu, z belownicy mogą korzystać wyłącznie upoważnieni pracownicy. Dla Bramidan bezpieczeństwo jest zawsze najważniejsze.

Naszym obowiązkiem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie, w bezpiecznym i czystym środowisku.

— Aire de Bures, Kierownik Stacji, Argedis

Informacje o kliencie

Argedis Total

Argedis należy do francuskiego giganta paliwowego Total i jest liderem na rynku stacji paliw i obsługi podróżnych przy autostradach. Argedis zajmuje się zarządzaniem operacyjnym na 157 stacjach paliw we Francji. Firma zatrudnia 2800 pracowników, a jej roczne obroty sięgają 257 mln EUR.

Informacje o kliencie

Argedis Total

Argedis należy do francuskiego giganta paliwowego Total i jest liderem na rynku stacji paliw i obsługi podróżnych przy autostradach. Argedis zajmuje się zarządzaniem operacyjnym na 157 stacjach paliw we Francji. Firma zatrudnia 2800 pracowników, a jej roczne obroty sięgają 257 mln EUR.

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami 

phone 12 680 88 80
email bramidan@bramidan.pl


Szukasz skutecznych rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami?
Zobacz naszą ofertę 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up