Przemysł i produkcja - Beck Pack

Zaskakująco szybki zwrot z inwestycji

Belownica kanałowa o wysokiej wydajności oraz nowa umowa logistyczna przyniosły wymierne korzyści firmie Beck Pack, która skorzystała z oferty Bramidan, aby usprawnić swoją gospodarkę odpadami.

Wyzwania

  • stop Restrykcyjne wymagania dotyczące utylizacji odpadów
  • stop Dokumentacja czasu i ilości odpadów
  • stop Zbędne odbiory odpadów

Wybrane urządzenia

Belownica pozioma kanałowa model HC50

Ciężar beli: 400-500 kg - karton 

Korzyści

  • doneWydajna utylizacja odpadów
  • doneDodatkowy zysk ze sprzedaży bel kartonowych
  • doneUsprawnienie logistyki wewnętrznej

Icon_BenefitsThumbsUp_1500x1500

Zaskakująco szybki zwrot z inwestycji

Siedziba Beck Pack znajduje się na wyspie Bornholm na Morzu Bałtyckim. Firma jest jednym z największych na świecie dostawców opakowań na mrożonki, zwłaszcza dla przemysłu przetwórstwa rybnego. Opakowania Beck Pack służą do przechowywania np. zamrożonych bloków mięsa ryb, które następnie mogą zostać pocięte na paluszki rybne. Opakowania na mrożonki muszą spełniać restrykcyjne normy jakości, aby można było je stosować do przechowywania żywności.

Co roku do firmy trafia kilka tysięcy ton kartonu z recyklingu, przywożonych ciężarówkami z Niemiec i Francji. Wytwarzane są z niego opakowania, które następnie trafiają do odbiorców z całego świata, w tym do Chin, Australii i Nowej Zelandii. Fabryka Beck Pack musi jednocześnie zapewnić szybką i skuteczną utylizację dużych ilości odpadów kartonowych i papierowych.

Obliczenia wskazują, że codzienny odbiór odpadów nie jest konieczny

„Wcześniej wysypywaliśmy odpady do kontenera o pojemności 20 m3, który był opróżniany codziennie. Kosztowało nas to ponad 100 000 koron duńskich rocznie. Zauważyliśmy również, że miejscowe firmy są zainteresowane naszymi odpadami kartonowymi, które można było sprzedać do recyklingu”, mówi kierownik produkcji, Henrik Persson.
W Beck Pack zaczęto wówczas rozważać zmianę sposobu gospodarowania odpadami. Rozważania zaczęły nabierać realnych kształtów, gdy przedstawiciel handlowy Bramidan zaproponował skorzystanie z belownicy".

A large pile of cardboard waste outside at Beck Pack

“Przedstawiciele Bramidan obliczyli korzyści, jakie nasza działalności mogłaby odnieść dzięki belownicy. Przy okazji narodziła się nowa koncepcja logistyki, w myśl której za nasze odpady kartonowe płaciłby nasz dostawca kartonu z Niemiec. Zorientowaliśmy się, że przyjęcie tej koncepcji pozwoliłoby nam stosunkowo szybko spłacić inwestycję w belownicę".

Obustronne korzyści dzięki usprawnionej logistyce utylizacji odpadów

Wiosną 2008 r. w fabryce zainstalowano kanałową belownicę poziomą HC50. Przedstawiciele Beck Pack i Bramidan znaleźli optymalne miejsce instalacji, znajdujące się blisko hali produkcyjnej. Belownica w krótkim czasie okazała się znacznie lepszą inwestycją, niż początkowo zakładano.

„Utylizacja odpadów i logistyka w naszej firmie są teraz znacznie wydajniejsze. Zawarliśmy również umowy z innymi miejscowymi firmami na utylizację ich odpadów kartonowych, pomagając im obniżyć koszty i jednocześnie zarabiając na sprzedaży sprasowanego kartonu”, mówi Henrik Persson, który nie ma wątpliwości, że zakup belownicy był dla Beck Pack strzałem w dziesiątkę.

„Podjęliśmy bardzo trafną decyzję. Nie ma wątpliwości, że ta inwestycja, choć niemała, przyniosła naszej firmie ogromne korzyści. Sądziliśmy, że zakup zwróci się w nieco ponad pięć lat, ale teraz spodziewamy się, że belownica spłaci się w trzy lata”.

Utylizacja odpadów i logistyka w naszej firmie są teraz znacznie wydajniejsze. Podjęliśmy bardzo trafną decyzję.

— Henrik Persson, Kierownik Produkcji 

Informacje o kliencie

Beck Pack

Firma Beck Pack powstała w 1919 r. w miejscowości Rønne na wyspie Bornholm. Obecnie zatrudnia 40 pracowników.  Beck Pack posiada także fabrykę w USA. Firma zajmuje się przede wszystkim produkcją opakowań kartonowych dla przemysłu przetwórstwa rybnego i jest liderem w swojej branży.

Informacje o kliencie

Beck Pack

Firma Beck Pack powstała w 1919 r. w miejscowości Rønne na wyspie Bornholm. Obecnie zatrudnia 40 pracowników.  Beck Pack posiada także fabrykę w USA. Firma zajmuje się przede wszystkim produkcją opakowań kartonowych dla przemysłu przetwórstwa rybnego i jest liderem w swojej branży.

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami 

phone 12 680 88 80
email bramidan@bramidan.pl


Szukasz skutecznych rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami?
Zobacz naszą ofertę 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up