Przemysł i produkcja - Chicago Coding

Kontener na odpady o pojemności 4,5 tysiąca litrów został zastąpiony przez jedną belownicę X10. Ilość odpadów nienadających się do recyklingu zmniejszyła się

Chicago Coding Systems specjalizuje się w dostarczaniu produktów i usług dla firm poligraficznych i informatycznych. Dzięki zakupowi kompaktowej belownicy pionowej X10, koszty utylizacji odpadów zmniejszyły się o połowę.

Wyzwania

  • stop Nieskuteczna utylizacja kartonu
  • stop Kosztowny wynajem kontenera na odpady
  • stop Niski poziom recyklingu odpadów

Wybrane urządzenia

Belownica pionowa model X10

Otwór wrzutowy: 800 x 610 mm

Ciężar beli: 70-90 kg - karton

Korzyści

  • doneRezygnacja z wynajmu kontenera
  • doneObniżenie kosztów utylizacji odpadów
  • doneSzybki zwrot z inwestycji

Icon_BenefitsThumbsUp_1500x1500

Kontener o pojemności 4,5 tysiąca litrów został zastąpiony pojedynczą belownicą X10

Wcześniej pracownicy CCS wyrzucali odpady zmieszane do kontenerów o pojemności 4,5 tysiąca litrów. 50% odpadów produkowanych w firmie stanowił karton, 10% miękkie plastiki, 30% odpady z materiałów klejących, które są trudne w recyklingu, ale dzięki wysokiej wartości kalorycznej mogą zostać wykorzystane do spalania, oraz 10% odpady zmieszane.

Łatwa decyzja o zakupie

Gdy Rob Wienhoff, wiceprezes CCS, dowiedział się o alternatywnym rozwiązaniu utylizacji odpadów oraz o łatwości obsługi belownicy X10, dość szybko obliczył tempo zwrotu z inwestycji. Wynik go przekonał. Gdy porównał koszty utylizacji odpadów z miesięczną ratą za belownicę, podjęcie decyzji o zakupie było czystą formalnością.

Nie wliczając oszczędności czasu dzięki wyeliminowaniu konieczności rozkładania pudeł kartonowych i wynoszenia odpadów do konternara na zewnątrz, a nawet bez uwzględnienia przychodów ze sprzedaży bel odpadów firmie recyklingowej, inwestycja spłaciłaby się w mniej, niż 30 miesięcy. Dodatkowe obliczenia pokazały, że po uwzględnieniu wszystkich tych czynników inwestycja zwróciłaby się w niecałe 20 miesięcy.

Door open into chamber of yellow Bramidan baler X10

Obecnie bele z kartonu, ważące 90 kg są składowane w magazynie i odbierane przez lokalną firmę po uzbieraniu 10-15 bel. Im więcej bel zgromadzi firma -  tym wyższą uzyska cenę.

Prosta instalacja belownicy

Dzięki dystrybutorowi produktów Bramidan, firmie SC Environmental, instalacja maszyny przebiegła szybko i sprawnie. Belownica została zamówiona we wtorek, a uruchomiono ją już w czwartek. Serwisant z SC Environmental, Sean Murphy, potrzebował niecałych dwóch godzin na zainstalowanie i przeszkolenie personelu w obsłudze belownicy X10.

„Podczas instalacji urządzenie można było łatwo przemieszczać dzięki wózkowi paletowemu. Zmieniliśmy napięcie na 208 V, a dzięki małej wysokości belownicy nie musieliśmy nawet podnosić siłownika”, mówi Sean.

Okres zwrotu z inwestycji wyniósł niecałe 30 miesięcy. Po uwzględnieniu wszystkich dodatkowych czynników, okres ten skrócił się do niecałych 20 miesięcy - decyzja była zatem oczywista.

— Rob Weinhoff, Wiceprezes, Chicago Coding Systems

Informacje o kliencie

Chicago Coding Systems

Chicago Coding Systems (CCS) dostarcza zróżnicowane rozwiązania dla firm poligraficznych i informatycznych. CCS działa w swojej branży od ponad 50 lat i słynie z wysokiej jakości oraz kompetencji. Do klientów firmy należą tacy giganci, jak: Louisiana Pacific, Quaker, Clorox i Coca-Cola.

Informacje o kliencie

Chicago Coding Systems

Chicago Coding Systems (CCS) dostarcza zróżnicowane rozwiązania dla firm poligraficznych i informatycznych. CCS działa w swojej branży od ponad 50 lat i słynie z wysokiej jakości oraz kompetencji. Do klientów firmy należą tacy giganci, jak: Louisiana Pacific, Quaker, Clorox i Coca-Cola.

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami 

phone 12 680 88 80
email bramidan@bramidan.pl


Szukasz skutecznych rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami?
Zobacz naszą ofertę 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up