Dystrybucja I magazynowanie - Chicago Tech inc.

Dzięki belownicy Bramidan, firma Chicago Tech Inc. jest bardziej przyjazna środowisku

Inwestycja w belownicę pozwoliła Chicago Tech Inc. usprawnić wewnętrzną logistykę, zwolnić miejsce w magazynie, a jednocześnie zwiększyć poziom recyklingu w firmie i dodatkowo zarabiać na sprzedaży bel odpadów.

Wyzwania

  • stop Rosnąca ilość odpadów
  • stop Konieczność wprowadzenia działań proekologicznych
  • stop Duże pudła

Wybrane urządzenia

Belownica pionowa model B30 Wide

Otwór wrzutowy: 1525 x 560 mm

Ciężar beli: 375-500 kg - karton

Korzyści

  • done Zwiększony poziom recyklingu
  • done Wyższa wartość bel odpadów
  • done Dzięki przychodom ze sprzedaży bel skraca się okres zwrotu z inwestycji

Icon_BenefitsThumbsUp_1500x1500

Dzięki belownicy Bramidan, firma Chicago Tech Inc. jest bardziej przyjazna środowisku

W połowie 2013 roku Chicago Tech zmieniło lokalizację swojego magazynu w Northbrook. Dla Dana H, zastępcy prezesa ds. operacyjnych, szybko stało się oczywiste, że potrzebne jest rozwiązanie, które pozwoli na usuwanie wielu pudeł, opakowań po sprzęcie komputerowym i telefonicznym pojawiających się podczas codziennych dostaw.

Wybraliśmy belownicę pionową

Rozważając różne rozwiązania - m.in. prasokontener na odpady lub belownicę pionową - Dan H. konsultował się z KCS Group, firmą recyklingową z Indiana. KCS Group przeanalizowało wszystkie możliwości i w rezultacie Chicago Tech Inc. zdecydowało się na zakup belownicy pionowej. Dzięki temu urządzeniu karton nie miesza się z innymi odpadami. Belowanie jest najlepszym sposobem na zapewnienie recyklingu wszystkich odpadów kartonowych, bez ryzyka, że trafią one na wysypisko śmieci.

Cardboard bale in Bramidan baler

Korzyści z belowania

Dla Chicago Tech Inc. główną zaletą belowania odpadów, poza sprasowaniem surowców wtórnych, są dodatkowe przychody ze sprzedaży bel kartonu. W ten sposób firma nie tylko oszczędza na kosztach wyrzucania odpadów do kontenera, ale dzięki dodatkowym przychodom skraca okres zwrotu z inwestycji.

Chicago Tech Inc. ma ambitne plany rozwoju. Belownica Bramidan B30 W, prasująca odpady w bele o ciężarze do 550 kg, bez trudu poradzi sobie ze zwiększoną ilością odpadów.

Bardzo szeroki otwór wrzutowy na duże pudła

Belownica B30 W jest idealnym rozwiązaniem dla Chicago Tech Inc. Szeroki otwór wrzutowy pozwala pracownikom firmy utylizować nawet bardzo duże pudła bez konieczności ich rozkładania i rozcinania. Dodatkową zaletą jest wysoki poziom bezpieczeństwa obsługi belownicy. Lampka sygnalizująca zapełnienie komory pozwala utrzymać jednolitą wielkość beli i znacznie ułatwia obsługę urządzenia.

Koszt zakupu belownicy był bardzo korzystny w porównaniu do innych możliwości na rynku. Dzięki belownicy zredukowaliśmy ilość odpadów oraz zmniejszyliśmy przestrzeń przeznaczaną na odpady.

— Dan H., wiceprezes ds. operacyjnych, Chicago Tech Inc.

Informacje o kliencie

Chicago Tech Inc.

Chicago Tech Inc. specjalizuje się w dostarczaniu usług IT i telekomunikacyjnych wspomagających zarządzenie aktywami. Usługi te obejmują zakup, monitorowanie, finansowanie, modernizację oraz szeroką gamę rozwiązań sprzętowych dla IT i telekomunikacji. Rosnące zainteresowanie modernizacją wyposażenia powoduje, że Chicago Tech Inc. aktywnie działa w branży odpadów elektronicznych.

Facts about:

Chicago Tech Inc.

Chicago Tech inc. is specialized in providing IT and telecom asset management services for corporations. These services include purchasing, monitoring, financing, refurbishing plus many other IT and telecom hardware solutions. The increased focus on refurbishing hardware means that Chicago Tech inc. is also very involved in the e-scrap industry.

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami 

phone 12 680 88 80
email bramidan@bramidan.pl


Szukasz skutecznych rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami?
Zobacz naszą ofertę 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up