Przemysł i produkcja - Citizens of Humanity

Belownica Bramidan pomaga uporać się z nadmiarem kartonu w fabryce odzieży dżinsowej

Citizens of Humanity, fabryka odzieży dżinsowej z Los Angeles, zakupiła belownicę pionową B30 Wide, aby uporać się z odpadami kartonowymi, zalegającymi na podłodze hali produkcyjnej.

Wyzwania

  • stop Czas spędzony na utylizacji kartonowych pudeł
  • stop Duża liczba nieporęcznych pudeł
  • stop System utylizacji odpadów zajmujący dużo miejsca

Wybrane urządzenia

Belownica pionowa model B30 Wide

Otwór wrzutowy: 1525 x 560 mm

Ciężar beli: 375-500 kg - karton

Korzyści

  • done Więcej czasu dla pracowników
  • done Zredukowanie przestrzeni potrzebnej na utylizację odpadów
  • done Zysk ze sprzedaży bel

Icon_BenefitsThumbsUp_1500x1500

Problem w firmie stanowił nadmiar kartonowych pudeł

Założona w 2003 r. firma Citizens of Humanity stała się jednym z najważniejszych producentów odzieży dżinsowej.

W miarę, jak branża modowa dynamicznie się rozwijała, w hali produkcyjnej, na placu załadunkowym a także na parkingu zaczęły pojawiać się stosy kartonowych pudeł. Pudła są wykorzystywane do dostaw wewnętrznych firmy, a gdy ubrania są gotowe do transportu - trafią na śmietnik.

Jedna bela kartonu odpowiada czterem paletom pudeł kartonowych

Aby uporać się z bałaganem, Citizens of Humanity skontaktowało się z Bramidan w poszukiwaniu rozwiązania. Odpowiedzią była pionowa belownica B30 Wide.

Zanim zakupiono belownicę, pracownicy musieli rozcinać nieporęczne pudła nożami i układać w stosy na paletach. Ilość kartonu, która wcześniej zajmowała cztery palety, obecnie jest prasowana w pojedynczą belę kartonu.

Bramidan baler B30 Wide installed at Citizens of Humanity

Bardzo szeroki otwór wrzutowy belownicy pozwala ładować do niej nawet największe i najbardziej nieporęczne pudła bez konieczności ich rozcinania.

Pracownicy mogą skupić się na produkcji

Według Kierowniczki ds. Produkcji w Citizens of Humanity, Dory Linhares, firma jest bardzo zadowolona z zakupu belownicy pionowej i widzi korzyści z belowania odpadów kartonowych.

„Oszczędzamy mnóstwo czasu i wysiłku”, mówi Dora. „Nie musimy już rozcinać pudeł, skończyły się też problemy z miejscem na placu załadunkowym. Mogliśmy nawet przenieść do produkcji jedną z osób, które wcześniej zajmowała się utylizacją odpadów”.

Nieprzerwana i bezgłośna praca

Dzięki bardzo niskiemu poziomowi hałasu belownica nie zakłóca codziennej pracy w fabryce.

Strażnik, którego biurko znajduje się zaledwie metr od belownicy, twierdzi, że urządzenie jest tak ciche, że ledwo zauważa jego włączenie. Pracownik może normalnie pracować bez jakichkolwiek zakłóceń.

Recykling obniża koszty

Dzięki zakupowi B30 Wide, Citizens of Humanity dodatkowo zarabia na belach kartonu: „Wcześniej zamawialiśmy odbiór naszego kartonu. Przyjeżdżała ciężarówka, która odwoziła nasze odpady do firmy recyklingowej. To nas kosztowało sporo pieniędzy. Teraz ta sama firma odbiera od nas bele kartonu i jeszcze nam za nie płaci”, mówi Dora Linhares.

Oszczędzamy mnóstwo czasu i wysiłku. Nie musimy już rozcinać pudeł, skończyły się też problemy z miejscem na placu załadunkowym. Mogliśmy nawet przenieść do produkcji jedną z osób, które wcześniej zajmowały się utylizacją odpadów.

— Dora Linhares, Kierownik ds. Produkcji 

Informacje o kliencie

Citizens of Humanity

Założona w 2003 r. firma Citizens of Humanity projektuje, produkuje i sprzedaje odzież dżinsową pod różnymi markami, w tym pod marką Citizens of Humanity. Produkty Citizens of Humanity są dystrybuowane w ponad 35 krajach, w tym w butikach internetowych oraz domach handlowych, m.in. Neiman Marcus i Nordstrom.

Informacje o kliencie

Citizens of Humanity

Założona w 2003 r. firma Citizens of Humanity projektuje, produkuje i sprzedaje odzież dżinsową pod różnymi markami, w tym pod marką Citizens of Humanity. Produkty Citizens of Humanity są dystrybuowane w ponad 35 krajach, w tym w butikach internetowych oraz domach handlowych, m.in. Neiman Marcus i Nordstrom.

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami 

phone 12 680 88 80
email bramidan@bramidan.pl


Szukasz skutecznych rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami?
Zobacz naszą ofertę 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up