Przemysł i produkcja - Cosmeva

Cosmeva zakupiła 7 belownic X30 AD, wyposażonych w drzwi automatyczne

Producent kosmetyków Cosmeva zainwestował w 7 belownic Bramidan w celu zwiększenia poziomu odzysku odpadów, generowania dodatkowych przychodów ze sprzedaży odpadów, oraz zoptymalizowania ich przepływu w firmie.

Wyzwania

  • stop Restrykcyjna polityka odzysku odpadów
  • stop Nieefektywne, scentralizowane prasowanie odpadów
  • stop Niewystarczające sortowanie odpadów

Wybrane urządzenia 

Belownica pionowa model X30 AD

Otwór wrzutowy: 1090 x 655 mm

Ciężar beli: 280-350 kg - karton

Korzyści

  • done Znaczące obniżenie kosztów utylizacji odpadów
  • done Bezpieczniejsze i czystsze środowisko pracy
  • done Zwiększenie poziomu recyklingu

Icon_BenefitsThumbsUp_1500x1500

Kosztowne prasowanie odpadów na zewnątrz hali 

Do niedawna w Cosmeva stosowano skomplikowany system organizacji pracy przy obsłudze odpadów. Każda jednostka produkcyjna wytwarzała znaczące ilości odpadów kartonowych i plastikowych.

Operatorzy wózków widłowych byli nieustannie zajęci odbiorem odpadów z każdego warsztatu i przewożeniem ich na zewnątrz do prasokontenerów i kontenerów.

„Trzeba było cały czas jeździć tam i z powrotem”, przyznaje M. Fontaine, odpowiadający w firmie za BHP. „Poza tym, prasowanie dużych materiałów uniemożliwiało nam precyzyjne monitorowanie ilości odpadów wytwarzanych w fabryce”, wyjaśnia. Brak skutecznego sortowania odpadów nie pozwalał również firmie Cosmeva na zarabianie na odpadach kartonowych i plastikowych.

170 000 euro oszczędności rocznie

Pod koniec 2013 r. kierownictwo Cosmeva podjęło decyzję o zakupie siedmiu belownic X30 AD (z drzwiami automatycznymi) do fabryki w celu zoptymalizowania logistyki wewnętrznej. „Belownice zainstalowano przy liniach produkcyjnych o największej przepustowości”, mówi M. Fontaine. „Od razu pozwoliły nam zwiększyć wydajność pracy. Wcześniej gospodarką odpadami zajmowały się 4 osoby, teraz 1”.

Female employee with hairnet fills cardboard into Bramidan baler at Cosmeva

Każda maszyna prasuje karton w bele o wadze min. 300 kg. Bele są składowane i odbierane hurtowo raz w tygodniu. Nowy system pozwolił zmniejszyć koszty transportu i wynajmu urządzeń o 20 000 euro rocznie. Jednocześnie firma zwiększyła wartość swoich odpadów kartonowych o 100% do ponad 90 EUR za tonę. Bez wliczania kosztów inwestycji w 7 belownic, roczne oszczędności w Cosmeva szacuje się na ponad 170 000 euro.

Ograniczenie emisji dwutlenku węgla

Z punktu widzenia ochrony środowiska, belownice pionowe ograniczyły emisję dwutlenku węgla - dzięki zmniejszeniu liczby odbiorów odpadów. Emisja generowana przez Cosmeva spadła 12-krotnie. Obniżając koszty wewnętrzne, firma jednocześnie pozbyła się pośredników oraz nawiązała bezpośredni kontakt z producentami papieru.

Belownice pomogły nam zwiększyć wydajność pracy na hali produkcyjnej. Wcześniej gospodarką odpadami zajmowały się 4 osoby, teraz 1.

— M. Fontaine, Kierownik ds. BHP, Cosmeva

Informacje o kliencie

Cosmeva

Cosmeva należy do grupy Fareva, jednego z największych na świecie podwykonawców w branży wyrobów przemysłowych i AGD, kosmetyków i wyrobów farmaceutycznych. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu. Fabryka Cosmeva produkuje i pakuje produkty kosmetyczne jako podwykonawca wszystkich najważniejszych firm w branży kosmetycznej.

Informacje o kliencie

Cosmeva

Cosmeva należy do grupy Fareva, jednego z największych na świecie podwykonawców w branży wyrobów przemysłowych i AGD, kosmetyków i wyrobów farmaceutycznych. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu. Fabryka Cosmeva produkuje i pakuje produkty kosmetyczne jako podwykonawca wszystkich najważniejszych firm w branży kosmetycznej.

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami 

phone 12 680 88 80
email bramidan@bramidan.pl


Szukasz skutecznych rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami?
Zobacz naszą ofertę 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up