przemysł i produkcja - Donson Machine

Belownica zapoczątkowała program recyklingu w Donson Machine

Donson znalazł czystszy i bardziej ekonomiczny sposób na utylizację odpadów w postaci belownicy do odpadów kartonowych i plastikowych.

Wyzwania

  • stop Wszystkie odpady wyrzucane do kontenera
  • stop Duże ilości folii typu shrink
  • stop Pracownicy sami wynoszą odpady do śmieciarki

Wybrane urządzenia

Belownica pionowa model B30 Wide

Otwór wrzutowy: 1525 x 560 mm

Ciężar beli: 375-500 kg - karton

Korzyści

  • done Czystość na hali produkcyjnej i powiększenie dostępnego miejsca
  • done Recykling surowców wtórnych u źródła
  • done Obniżenie całkowitych kosztów gospodarowania odpadami

Icon_BenefitsThumbsUp_1500x1500

Belownica zapoczątkowała program recyklingu w Donson Machine

Donson Machine zakupiła belownicę Bramidan B30 Wide jako lepsze rozwiązanie dla utylizacji odpadów. Belownica pionowa zapewniła firmie oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy.

Donson Machine, którego siedziba mieści się na przedmieściach Chicago, produkuje części do maszyn i sprzęt medyczny. Podczas produkcji powstają duże ilości odpadów, w postaci folii shrink i kartonu.

Wdrożenie recyklingu

Do niedawna w Donson Machine nie istaniał żaden program recyklingu. Inżynierowie wyrzucali surowce wtórne do tego samego kontenera, do którego trafiały zwykłe śmieci. Poszukując lepszego sposobu na utylizację odpadów, firma zaczęła sortować odpady w swoim zakładzie.

Przed zakupem belownicy pracownicy przewozili wszystkie odpady kartonowe i folię shrink do lokalnej firmy recyklingowej. „Wrzucaliśmy je na ciężarówkę i zawoziliśmy do firmy recyklingowej dwa razy w tygodniu”, wspomina Mike Flores, Kierownik ds. Logistyki w Donson. „Teraz odbierają je od nas tylko raz w tygodniu”.  Sprasowane bele są składowane na tyłach fabryki i odbierane przez firmę recyklingową. Belownica B30 Wide jest w stanie prasować odpady kartonowe w standardową belę o wadze 500 kg. Dodatkową korzyścią jest przetwarzanie folii shrink, która dzięki temu nie trafia na wysypisko śmieci.

Compacted cardboard bales outside company Donson Machine

Optymalizacja pracy

Belownica B30 Wide zwolniła miejsce w hali produkcyjnej, które wcześniej zajmowały luźne odpady. Dzięki temu utylizacja odpadów stała się wydajniejsza, dostępny obszar produkcyjny zwiększył się, a do tego w zakładzie panuje porządek. Belownica pionowa pozwala również inżynierom skupić się na pracy przy linii produkcyjnej. Eliminując konieczność przerywania codziennych obowiązków i przewożenia odpadów do innego miejsca do utylizacji, belownica pozwala pracownikom firmy przetwarzać surowce wtórne u źródła.

Szybki zwrot z inwestycji

Belownica pionowa B30 Wide stała się dla Donson Machine źródłem nieoczekiwanego przychodu. Przed zakupem belownicy, firma nie zarabiała na swoich odpadach. Teraz może sprzedawać bele kartonu firmie recyklingowej. „Wcześniej nikt nam nie płacił za odpady”, mówi Flores, pokazując gotową belę. „A teraz na nich zarabiamy”. Dzięki oszczędności czasu inżynierów, którzy nie muszą już rozcinać pudeł, oraz oszczędnościom dzięki rezygnacji z kontenera na odpady, inwestycja w belownicę zwróci się firmie Donson bardzo szybko.

Wrzucaliśmy surowce wtórne na ciężarówkę i zawoziliśmy do firmy recyklingowej dwa razy w tygodniu. Teraz odbierają je od nas tylko raz w tygodniu.

— Mike Flores, Kierownik ds. Logistyki

Informacje o kliencie

Donson Machine

Donson Machine produkuje części do maszyn oraz sprzęt medyczny i ortopedyczny, automatykę przemysłową oraz wyposażenie do przetwórstwa żywności. Założona w 1978 r. firma specjalizuje się we frezowaniu CNC i toczeniu CNC. Zatrudnia 160 pracowników, a jej zakłady mieszczą się w stanie Illinois.

Informacje o kliencie

Donson Machine

Donson Machine produkuje części do maszyn oraz sprzęt medyczny i ortopedyczny, automatykę przemysłową oraz wyposażenie do przetwórstwa żywności. Założona w 1978 r. firma specjalizuje się we frezowaniu CNC i toczeniu CNC. Zatrudnia 160 pracowników, a jej zakłady mieszczą się w stanie Illinois.

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami 

phone 12 680 88 80
email bramidan@bramidan.pl


Szukasz skutecznych rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami?
Zobacz naszą ofertę 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up