Restauracje - Casual Dining - Falster Golf Club

Bramidan jednym ruchem rozwiązał problem Falster Golf Club z odpadami

Gdy straż pożarna zażądała usunięcia wszystkich odpadów kartonowych z budynku klubowego, w odpowiedzi klub zakupił belownicę, która zapewniła bezpieczniejsze i łatwiejsze gospodarowanie odpadami.

Wyzwania

  • stop Brak miejsca na duży kontener
  • stop Zagrożenie pożarowe spowodowane przez zalegający karton
  • stop Wysoki koszt spalania odpadów zmieszanych

Wybrane urządzenia

Belownica pionowa model B4

Otwór wrzutowy:  770 x 460 mm

Ciężar beli:  40-60 kg - karton

Korzyści

  • done Czyste otoczenie
  • done Bele odpadów można sprzedać z zyskiem
  • done Bezpieczniejsze środowisko pracy

Icon_BenefitsThumbsUp_1500x1500

Jednym ruchem rozwiązano wszystkie problemy utylizacji odpadów

Falster Golf Club znajduje się na duńskiej wyspie Falster. Siedzibą klubu jest wiejska rezydencja z muru pruskiego. Tak pięknej okolicy nie można szpecić wielkim kontenerem na odpady, dlatego też puste opakowania z restauracji i sklepu golfowego składowano w dużym pokoju w jednym ze skrzydeł budnku klubowego. Puste opakowania zrzucano tam na stos, a raz lub dwa razy do roku jeden z pracowników spędzał cały dzień na sprzątaniu odpadów i wynoszeniu ich na przyczepę, a następnie przewoził je do spalenia w piecu w posiadłości.

Zagrożenie pożarowe

Wbrew pozorom rozwiązanie to sprawdzało się całkiem dobrze. Do momentu wizyty inspektora straży pożarnej, który był zszokowany przechowywaniem w jednym miejscu tylu metrów sześciennych kartonu. Nakazał przenieść wszystkie odpady kartonowe na odległość co najmniej 7 metrów od zabudowań i składować je w kontenerze do momentu przekazania do utylizacji.

Jens Frederiksen, jeden z cieśli pracujących w posiadłości, odpowiadający również za zaopatrzenie, wcześniej zajmował się przebudową supermarketów i pamiętał, jak dobrze z prasowaniem zużytych opakowań radzą sobie belownice.

„Od razu powiedziałem sobie, że musimy kupić jedną z tych maszyn do klubu. Nigdy nie pozwolilibyśmy sobie na postawienie kontenera przed naszą malowniczą posiadłością, dlatego pomyślałem, że najlepszym rozwiązaniem będzie belownica”, wspomina Jens Frederiksen.

Władze Falster Golf Club postanowiły zainwestować w belownicę B4, czyli jeden z najmniejszych modeli w ofercie Bramidan, wyposażony jednak w szeroki otwór wrzutowy, umożliwiający ładowanie dużych pudeł kartonowych w całości. Inspektor ze straży pożarnej zaakceptował umieszczenie belownicy przy bramie. Urządzenie wytwarza ok. 1 belę kartonu tygodniowo.

Green fields and half-timbered house of Falster Golf Club

Łatwa obsługa nawet dla laików

Według Jensa Frederiksena, kucharze i pozostały personel restauracji nie są specjalistami w zakresie obsługi belownicy, mino iż jest to bardzo proste. Wszyscy pracownicy restauracji i sklepu są jednak bardzo zadowoleni z obecnego rozwiązania. Rozwiązanie idealnie sprawdzi się w każdym klubie golfowym zrzeszającym ponad 200 członków. Falster Golf Club posiada 750 członków, a jego właścicielem jest Dwór Skjørringe.

Pracownicy restauracji są zadowoleni z nowego sposobu utylizacji odpadów, dzięki któremu łatwiej jest im pozbyć się pustych opakowań. Jednocześnie belownica umożliwia utrzymanie terenu klubu w czystości i oszczędza mnóstwo przestrzeni.

Dzięki belownicy Bramidan B4, Falster Golf Club może sprzedawać posegregowane i sprasowane odpady plastikowe i kartonowe do recyklingu, zamiast wyrzucać wszystkie odpady do kontenera, i ponosić wysokie koszty transportu i utylizacji. Podsumowując - belownica umożliwiła pracownikom klubu pozbycie się pustych kartonowych pudeł, zalegających w budynku klubowym.

Dzięki urządzeniu Bramidan teren klubu jest czysty i uporządkowany, a do tego w budynku zwolniło się sporo miejsca.

— Jens Frederiksen, Cieśla i Zaopatrzeniowiec, Falster Golf Club

Informacje o kliencie

Falster Golf Club

Falster Golf Club to klub golfowy na duńskiej wyspie Falster.  Pole golfowe istnieje of ponad 40 lat i zajęło 26. miejsce w rankingu najlepszych pól golfowych w Danii. Oprócz pola golfowego, klub posiada również restaurację i infrastrukturę do organizacji imprez, a także pensjonat.

Informacje o kliencie

Falster Golf Club

Falster Golf Club to klub golfowy na duńskiej wyspie Falster.  Pole golfowe istnieje of ponad 40 lat i zajęło 26. miejsce w rankingu najlepszych pól golfowych w Danii. Oprócz pola golfowego, klub posiada również restaurację i infrastrukturę do organizacji imprez, a także pensjonat.

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami 

phone 12 680 88 80
email bramidan@bramidan.pl


Szukasz skutecznych rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami?
Zobacz naszą ofertę 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up