Handel detaliczny - Sklepy średnioformatowe - Gaarne Garden Centre

Czas to pieniądz

Gdy w duńskim centrum ogrodniczym Gaarne zainstalowano dwie belownice Bramidan X30, pracownicy mogli wreszcie odzyskać kontrolę nad utylizacją odpadów. Belownice bardzo pomagają - przyspieszają sortowanie odpadów i pozwalają ograniczyć bałagan.

Wyzwania

  • stop Czasochłonny system utylizacji odpadów
  • stop Duże ilości odpadów
  • stop Niewydajny podział pracy

Wybrane urządzenia

Belownica pionowa model X30

Otwór wrzutowy: 1090 x 655 mm

Ciężar beli: 280-350 kg - karton

Korzyści

  • done Łatwość rozpakowywania i sortowania odpadów
  • done Oszczędność czasu
  • done Dodatkowy przychód z surowców wtórnych

Icon_BenefitsThumbsUp_1500x1500

Czas to pieniądz

Gdy nadchodzi wiosna, centrum ogrodnicze Gaarne odczuwa to natychmiast. Pojawia się tysiące klientów, poszukujących sadzonek i narzędzi do swoich ogrodów. Wiosna to także gorący okres w magazynie, gdzie pracownicy muszą szybko rozpakowywać dostarczone towary i przenosić je do sklepu. W magazynie pozostają stosy kartonu, plastiku i innych łatwopalnych odpadów, które należy posortować przed przekazaniem do spalenia lub recyklingu. Centrum ogrodnicze Gaarne wytwarza łącznie 30-40 ton odpadów rocznie.

„Do ubiegłego roku wszystkie odpady gromadziliśmy w małych, przechyłowych pojemnikach, które następnie opróżnialiśmy do prasokontenera. Prasokontener mógł pomieścić ok. 10 ton odpadów. Później odpady były wysyłane do spalenia w zakładzie utylizacji. Płaciliśmy za to 135 euro za tonę”, mówi Sten Tønder, kierownik działu.

Utylizacja odpadów w Gaarne wyglądała w ten sposób przez około 20 lat. Pewnego dnia zakład utylizacji odpadów poinformował centrum ogrodnicze Gaarne o wprowadzeniu obowiązku osobnego sortowania kartonu i plastiku. Początkowo pracownicy umieszczali odpady plastikowe w pudłach, ale to rozwiązanie okazało się bardzo kosztowne, pracochłonne, a do tego zajmowało dużo przestrzeni.

Niezwykła belownica

W lutym 2008 r. centrum ogrodnicze Gaarne podjęło decyzję o zakupie belownicy do odpadów plastikowych. Wybrano ofertę Bramidan, ponieważ Gaarne miało już dobre doświadczenia z tą firmą. Wybór padł na jeden z większych modeli - X30. Belownicę zainstalowano w miejscu odbioru dostaw. Dzięki temu pracownicy mogli wrzucać odpady do belownicy bezpośrednio po rozpakowaniu towarów.

„Rozpakowywanie i sortowanie odpadów stało się o wiele łatwiejsze. Dlatego zamówiliśmy kolejną X30, tym razem do odpadów kartonowych”, mówi Sten Tønder.

Zauważalne różnice

Według Stena Tøndera nie ulega wątpliwości, że dwie belownice X30 przyniosły zauważalną różnicę i znacznie ułatwiły codzienną pracę. „Dużo łatwiej jest rozpakowywać dostawy i sortować odpady, kiedy belownice są tuż obok. Nie musimy już cały czas opróżniać małych pojemników. Utylizacja odbywa się znacznie szybciej. Wystarczy załadować odpady, zamknąć drzwi i wcisnąć przycisk. To wszystko! Dzięki temu oszczędzamy co najmniej godzinę dziennie”, mówi i dodaje: „Sortowanie odpadów generuje również przychody ze sprzedaży surowców wtórnych”.

Wystarczy załadować odpady, zamknąć drzwi i wcisnąć przycisk.To wszystko! Dzięki temu oszczędzamy co najmniej godzinę dziennie.

— Sten Tønder, Kierownik Działu, centrum ogrodnicze Gaarne

Informacje o kliencie

Gaarne Garden Centre

Centrum ogrodnicze Gaarne znajduje się niedaleko duńskiego Sønderborg. Otwarto je w 1988 r. W swojej ofercie ma szeroką gamę produktów i narzędzi ogrodniczych, kwiatów, donic i nasion dla ptaków. Centrum zatrudnia od 5 do 10 pracowników, w zależności od pory roku.

Nurseryman throws used plastic trays into chamber of Bramidan baler

Informacje o kliencie

Gaarne Garden Centre

Centrum ogrodnicze Gaarne znajduje się niedaleko duńskiego Sønderborg. Otwarto je w 1988 r. W swojej ofercie ma szeroką gamę produktów i narzędzi ogrodniczych, kwiatów, donic i nasion dla ptaków. Centrum zatrudnia od 5 do 10 pracowników, w zależności od pory roku.

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami 

phone 12 680 88 80
email bramidan@bramidan.pl


Szukasz skutecznych rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami?
Zobacz naszą ofertę 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up