Handel detaliczny - Sklepy średnioformatowe - Groenrijk Garden Centre

„Herman Herman” pomaga utrzymać centrum Groenrijk w czystości i porządku

Karton, plastik i podstawki pod donice porozrzucane po całym terenie - to był powtarzający się problem w centrum ogrodniczym Groenrijk. Sytuację pogarszał silny wiatr, często występujący w północnej Holandii. Odkąd jednak firma zaczęła używać belownicę B20, teren zewnętrzny jest czysty i uporządkowany.

Wyzwania

  • stop Problem z utylizacją odpadów na zewnątrz
  • stop Ogromne ilości materiałów opakowaniowych
  • stop Wielu użytkowników urządzenia

Wybrane urządzenia

Belownica pionowa model B20

Waga beli: 200-250 kg - karton

Ciężar beli: 250-300 kg - plastik

Korzyści 

  • done Znaczne oszczędności na wynajmie kontenera na odpady
  • done Szybki zwrot z inwestycji
  • done Czystość i porządek na terenie centrum

Icon_BenefitsThumbsUp_1500x1500

Belownica zapewnia czystość i porządek w centrum ogrodniczym Groenrijk

W centrum ogrodniczym Groenrijk praca trwa cały czas. Centrum zajmuje powierzchnię półtora hektara, na której znajdują się szklarnie i tereny na otwartej przestrzeni.

„Sprzedajemy różne artykuły do domu i ogrodu”, wyjaśnia Gert Jan Waterhout, właściciel i dyrektor centrum ogrodniczego. Centrum odwiedza sto tysięcy klientów rocznie, kupujących rośliny do domu i ogrodu, artykuły dla zwierząt, kamień, żwir, upominki i prezenty świąteczne, a także meble.

To z kolei oznacza duże ilości materiałów opakowaniowych. „Towary, w szczególności te z Chin są pakowane w trzy warstwy”, mówi Waterhout. „Co tydzień zostaje nam od pięciu do dziesięciu metrów sześciennych kartonu i dwa metry sześcienne plastiku. Wcześniej wszystko wyrzucaliśmy do dwóch kontenerów. To, co się nie zmieściło, układaliśmy obok. Oczywiście wystarczył podmuch wiatru, żeby odpady rozleciały się po całym terenie. Chciałem wreszcie pozbyć się tych śmieci!".

Koniec ze składowaniem odpadów na zewnątrz

Jan Waterhout już wcześniej słyszał o belownicach. Poszukał w internecie, przesłał kilka zapytań o cenę i ostatecznie wybrał belownicę Bramidan B20 - wyjątkowo wydajne urządzenie. Minęło około sześciu tygodni i zarówno właściciel, jak i presonel sprzątający oraz pozostali pracownicy byli bardzo zadowoleni.

Belownica B20 została zainstalowana w magazynie. Wszystkie odpady kartonowe trafiają do niej od razu. Plastik jest najpierw gromadzony w dużych workach, a następnie belowany. Żadne odpady nie są już składowane luzem na zewnątrz. Dla klientów zamawiających w Groenrijk meble ogrodowe wygodne jest to, że centrum odbiera od nich nieporęczne opakowania, które również trafiają do komory B20.

Belownica z własnym imieniem

Jan Waterhous zawozi bele kartonu i plastiku ciężarówką do pobliskiej firmy recyklingowej. Nie wie jeszcze, jaką dostanie za nie cenę, ale w jego kieszeni i tak zostanie co najmniej 1200 euro rocznie, zaoszczędzone na wynajmie kontenerów na odpady. Inwestycja w belownicę spłaciła się w pięć lat. Jak mówi Waterhout: „Łatwiej już chyba nie może być!”

Belownica w centrum ogrodniczym Groenrijk stała się lokalną atrakcją i otrzymała własne imię. Nazwano ją Herman Herman, od imienia jednego ze sprzątaczy, który zajmuje się jej obsługą i każde słowo powtarza dwa razy. „Herman uważa, że to świetne urządzenie i jest bardzo dumny, że została nazwana jego imieniem. Nie ma żadnych problemów przy obsłudze urządzenia. Nie da się przy nim nic zrobić źle. A przede wszystkim ma ładny, żółty kolor!” - śmieje się Waterhout.

Co tydzień zostaje nam od pięciu do dziesięciu metrów sześciennych kartonu i dwa metry sześcienne plastiku.

— Gert Jan Waterhout, Właściciel i Dyrektor, centrum ogrodnicze Groenrijk

Informacje o kliencie

Groenrijk Garden Centre

Centrum ogrodnicze znajduje się w Holandii. Firma powstała w 1963 roku i zajmuje się sprzedażą artykułów do domu i ogrodu. Centrum zatrudnia 14 osób.

Informacje o kliencie

Groenrijk Garden Centre

Centrum ogrodnicze znajduje się w Holandii. Firma powstała w 1963 roku i zajmuje się sprzedażą artykułów do domu i ogrodu. Centrum zatrudnia 14 osób.

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami 

phone 12 680 88 80
email bramidan@bramidan.pl


Szukasz skutecznych rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami?
Zobacz naszą ofertę 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up