Przemysł i produkcja - Maserati

Maserati radykalnie zmniejsza ilość odpadów po częściach samochodowych

Dzięki czterem belownicom Bramidan, włoski producent luksusowych aut skutecznie oczyścił z odpadów swoje hale produkcyjne i usprawnił gospodarowanie odpadami w fabryce.

Wyzwania

  • stop Duże ilości odpadów zmieszanych
  • stop Linia produkcyjna musi być zawsze czysta
  • stop Wielokrotne odbiory odpadów w ciągu dnia

Wybrane urządzenia

Belownice pionowe model B5 Wide/ B20 VD / B30 Wide

Ciężar beli:

B5 Wide = 80-110 kg - karton

B20 VD = 200-250 kg - karton

B30 Wide = 375-500 kg - karton

Korzyści

  • done Czyste i bardziej uporządkowane miejsce pracy
  • done Usprawnienie logistyki wewnętrznej
  • done Usprawnienie pracy

Icon_BenefitsThumbsUp_1500x1500

Usprawnienie pracy

Włoski producent samochodów Maserati słynie z nowoczesnych technologii i ekskluzywnych, składanych ręcznie aut. W fabryce w Modenie powstaje większość samochodów. Duża ilość dostarczanych i zużywanych komponentów do produkcji oznacza duże ilości opakowań z folii i kartonu, które muszą być szybko i skutecznie usuwane z linii produkcyjnych.

Po zainstalowaniu czterech belownic Bramidan, które umożliwiają prasowanie odpadów bezpośrednio w miejscu ich powstania, uzyskano porządek w fabryce. Zoptymalizowano również przepływ pracy i znacznie zmniejszono liczbę odbiorów odpadów.

Odpady to poważne wyzwanie

Zainstalowanie belownic pozwoliło Maserati usprawnić gospodarowanie odpadami. „Wciąż pozostaje sporo do poprawy w procedurach”, przyznaje Maddelena Spagna, Specjalista ds. Ochrony Środowiska. „Zwłaszcza, że odbiorem odpadów zajmuje się zewnętrzny podwykonawca”. Hala produkcyjna sprawia ponadto wrażenie bardziej czystej i lepiej zorganizowanej.

Man handles plastic waste newt to yellow Bramidan baler

Prasowanie odpadów - olśnienie

Włoski dystrybutor produktów Bramidan przedstawił Maserati belownice jako dochodową alternatywę dla istniejącego systemu utylizacji. Zidentyfikowano w fabryce punkty instalacji belownic, które pozwolą zoptymalizować logistykę wewnętrzną i usprawnią pracę personelu.

Maddelena Spagna jest zachwycona. „Dzięki wsparciu Bramidan nasz cel usprawnienia gospodarki odpadami i wdrożenia koncepcji czystości i porządku na produkcji według metody WCM stał się rzeczywistością. Byliśmy bardzo zadowoleni widząc rezultaty pierwszych testów. Bramidan zaproponował nam rozwiązanie, które jest szybkie, bezpieczne i wydajne, oraz zapewnia czystość i porządek na hali produkcyjnej”.

Dla Maserati szybkość i prostota są najważniejszymi zaletami. Belownice są proste w obsłudze, a korzystanie z nich nie pochłania czasu pracowników fabryki.

Sześciokrotne zmniejszenie liczby odbiorów odpadów

Obecnie karton i folia są belowane i składowane w kontenerze na zewnątrz fabryki. Zrezygnowano z codziennego odbioru odpadów, co pozwoliło oszczędzić na kosztach transportu. Sprasowane odpady plastikowe i kartonowe mają również wyższą wartość.

Sprawdź parametry belownicy B5 Wide, belownicy B20 VD, belownicy B30 Wide.

 

Nowe rozwiązanie przyniosło nam szereg korzyści: linie produkcyjne są czyste i uporządkowane, a wydajność pracy zwiększyła się dzięki szybszej i łatwiejszej utylizacji odpadów.
Udało się nam również ograniczyć koszty za kontener, ponieważ firma odbierająca od nas odpady dostarcza nam obecnie tylko jeden kontener, który mieści o 40% więcej odpadów.

— Maddalena Spagna, Specjalista ds. Ochrony Środowiska, Maserati

Informacje o kliencie

Maserati

Marka Maserati należy do koncernu Fiat Chrysler Automobiles (FCA). W fabryce w Modenie powstają legendarne modele Maserati GranTurismo i GranCabrio, a także Alfa Romeo 4C.

Informacje o kliencie

Maserati

Marka Maserati należy do koncernu Fiat Chrysler Automobiles (FCA). W fabryce w Modenie powstają legendarne modele Maserati GranTurismo i GranCabrio, a także Alfa Romeo 4C.

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami 

phone 12 680 88 80
email bramidan@bramidan.pl


Szukasz skutecznych rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami?
Zobacz naszą ofertę 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up