Przemysł i produkcja - Nitta

Dwutygodniowy test przekonał firmę Nitta Corporation do wyboru właściwej metody utylizacji odpadów

Belownica B5 Wide, wyposażona w szeroki otwór wrzutowy, zapewnia Nitta Corporation właściwe rozwiązanie dla utylizacji 25-litrowych worków z PCV.

Wyzwania

  • stop Wysokie zapylenie materiałów odpadowych
  • stop Stres pracowników powodowany przez pył
  • stop Duże odpady

Wybrane urządzenia

Belownica pionowa model B5 Wide

Otwór wrzutowy: 1000 x 500 mm

Ciężar beli: 80-110 kg - karton

Korzyści

  • done Wydajna utylizacja odpadów
  • done Czystość na hali
  • done Znaczące zmniejszenie zapylenia

Icon_BenefitsThumbsUp_1500x1500

Indywidualne rozwiązanie od Bramidan dla efektywnej gospodarki odpadami

Niezbędne surowce, w tym proszek PCV, zazwyczaj są dostarczane w 25-litrowych workach. Worki są rozcinane ręcznie przez pracowników Nitta i opróżniane do dużego kontenera na odpady mieszane.

Do niedawna puste worki gromadzono w pojemnikach ustawionym na parterze. Puste worki trafiały do kontenera siatkowego, dostarczonego przez firmę utylizującą odpady. Aby  optymalnie wykorzystać przestrzeń kontenera, pracownicy dopychali wyrzucone worki. Ze względu na rodzaj materiału, cały proces powodował duże zapylenie w miejscu pracy, a to z kolei było stresujące dla pracowników. Co gorsza, proces utylizacji wymagał dużych nakładów pracy ręcznej.

Przedstawiciele Bramidan zbadali sytuację w fabryce i zaproponowali rozwiązanie: belownicę pionową B5 Wide. Urządzenie to prasuje worki w bele ważące ok. 100 kg. Ponadto, model B5 Wide jest wyposażony w szeroki otwór wrzutowy, który znacznie ułatwia załadunek worków do komory.

Udany test belownicy

Ron Holthuis, Dyrektor Działu Technicznego, zdecydował się skorzystać z możliwości okresu testowego i sprawdzić wydajność belownicy. Podczas dwóch tygodni zauważono, że pracownicy Nitta bardzo entuzjastycznie podchodzili do rozwiązania Bramidan. Proces utylizacji odpadów zajmował znacznie mniej czasu, w hali produkcyjnej zapanował porządek i zmniejszyło się zapylenie.

Finished bale of dusty big bags compacted at company Nitta

Aby zapewnić bardziej komfortowe środowisko pracy, Nitta wybrała belownicę wyposażoną w odciąg do pyłu. Teraz pracownicy mogą wrzucać puste worki bezpośrednio do komory belownicy, zamiast układać je wcześniej na podłodze. W hali panuje porządek, a odpady nie rzucają się w oczy. „Pył nie zniknął całkowicie”, mówi Ron Holthuis, „ale dzięki nowej belownicy zapylenie jest znacznie mniej dokuczliwe”. Ponadto, pracownicy mogą teraz w większym stopniu skupić się na tym, co najważniejsze - produkcji.

Dzięki nowej belownicy zapylenie jest znacznie mniej dokuczliwe.

— Ron Holthuis, Dyrektor Działu Technicznego, Nitta

Informacje o kliencie

Nitta

Nitta Corporation of Holland jest częścią koncernu Nitta Corporation of Japan. W fabryce w Alkmaar firma produkuje podajniki taśmowe dla rolnictwa, przemysłu motoryzacyjnego i spożywczego. Podajniki taśmowe są w większości produkowane na indywidualne zamówienie klientów.

Informacje o kliencie

Nitta

Nitta Corporation of Holland jest częścią koncernu Nitta Corporation of Japan. W fabryce w Alkmaar firma produkuje podajniki taśmowe dla rolnictwa, przemysłu motoryzacyjnego i spożywczego. Podajniki taśmowe są w większości produkowane na indywidualne zamówienie klientów.

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami 

phone 12 680 88 80
email bramidan@bramidan.pl


Szukasz skutecznych rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami?
Zobacz naszą ofertę 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up