Handel detaliczny - Sklepy wielkoformatowes - OBI

Trzymiesięczny okres testowy w OBI zakończył się sukcesem

Po trzech miesiącach prasowania odpadów, kierownictwo sklepu sieci marketów budowlanych OBI podjęło decyzję o zakupie belownicy. Zamiast wydawać pieniądze i marnować czas na usuwanie luźnych odpadów, sklep sprzedaje zagęszczone bele kartonu do przemysłu papierniczego.

Wyzwania

  • stop Duży rozmiar odpadów
  • stop Stale rosnąca ilość kontenerów na śmieci
  • stop Rosnące koszty odbioru odpadów

Wybrane urządzenia

Belownica pionowa model X30

Otwór wrzutowy: 1090 x 655 mm

Ciężar beli: 280-350 kg - karton

Korzyści

  • done Przychody ze sprzedaży sprasowanych odpadów
  • done Prasowanie wielu różnych odpadów w bele
  • done Oszczędność czasu pracy personelu

Icon_BenefitsThumbsUp_1500x1500

Odpady mają wartość

W przeszłości narzędzia i gwoździe kupowało się w sklepie żelaznym, farby i tapety w sklepie malarskim, a drewno w tartaku. Dziś klienci mogą znaleźć wszystkie te artykuły w sklepach OBI.

Duże ilości luźnych odpadów

Bogaty asortyment produktów na półkach w sklepach OBI oznacza jednocześnie znaczne ilości odpadów zajmujących bardzo dużo miejsca w punkcie odbioru dostaw.

Kierownictwo OBI odwiedziło firmę H-Trio, węgierskiego dystrybutora produktów Bramidan. Podczas spotkania przedstawiciele OBI zapoznali się z ofertą produktów Bramidan. Pracownicy H-Trio zademonstrowali kierownictwu OBI obsługę belownicy i przekonali ich do korzyści, jakie przyniesie inwestycja. Zawarto umowę na instalację belownic we wszystkich marketach OBI na Węgrzech.

Wcześniej w sklepach OBI wszystkie odpady były sortowane na frakcje (karton, folia i odpady komunalne), a następnie gromadzone w kontenerach. Nieporęczne odpady nie były w ogóle prasowane, a kierownictwo sieci rozważało dodanie kolejnych kontenerów. Takie rozwiązanie wymagałoby zajęcia dodatkowej przestrzeni, a jednocześnie zwiększyłoby koszty wynajmu kontenerów i odbioru odpadów.

Pracownicy zbierali karton i folię ze sklepu do małych kontenerów rolkowych, które następnie wyprowadzali na zewnątrz aby przeładować wszystkie odpady do dużych kontenerów. Odległość między sklepem a kontenerem była dość duża, dlatego transport odpadów zajmował pracownikom sporo czasu.

Truck and container with cardboard waste in front of OBI shop

Test okazał się sukcesem

H-Trio najpierw przeanalizował potrzeby OBI w zakresie gospodarki odpadami. Do prasowania kartonu zaproponowano belownicę X30. Po zaledwie trzymiesięcznym teście w największym sklepie, OBI zdecydowało się na zakup tego modelu do wszystkich sklepów.

Kompleksowe rozwiązanie w zakresie gospodarki odpadami dla OBI obejmowało też prasę ręczną Foster do folii, oraz prasę do odpadów komunalnych, gromadzonych w pojemnikach LIM. Do prasowania kartonu zarekomendowano belownicę X30 z systemem wiązania bel drutem. Było to o tyle istotne, że węgierski przemysł papierniczy skupuje wyłącznie bele kartonu i papieru związane drutem. Duże znaczenie miała także wielkość i ciężar gotowej beli, który powinen wynosić co najmniej 300 kg. OBI sprzedaje bele z kartonu firmom z branży papierniczej.

OBI jest bardzo zadowolone z rozwiązania zaproponowanego przez H-Trio, wymieniając następujące zalety: belownica jest zainstalowana u źródła odpadów, pracownicy oszczędzają czas, koszty wynajmu kontenerów na odpady są niższe, a zagęszczone bele karton można sprzedawać odbiorcom z branży papierniczej.

Belownica jest umieszczona u źródła powstawania odpadów, oszczędzamy czas, a koszty wynajmu kontenera na odpady są niższe.

— Kierownictwo OBI, Węgry

Informacje o kliencie

OBI

OBI jest jedną z największych sieci marketów budowlanych w Europie. Pierwszy sklep OBI otwarto w 1970 r. w Niemczech. Obecnie sieć ma ponad 530 sklepów w 13 europejskich krajach, zatrudnia 38 500 pracowników, a roczne obroty sięgają 5,9 mld euro.

Informacje o kliencie

OBI

OBI jest jedną z największych sieci marketów budowlanych w Europie. Pierwszy sklep OBI otwarto w 1970 r. w Niemczech. Obecnie sieć ma ponad 530 sklepów w 13 europejskich krajach, zatrudnia 38 500 pracowników, a roczne obroty sięgają 5,9 mld euro.

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami 

phone 12 680 88 80
email bramidan@bramidan.pl


Szukasz skutecznych rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami?
Zobacz naszą ofertę 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up