Przemysł i produkcja - Rewair

RewAir oszczędza godzinę dziennie na utylizacji odpadów

Kosztowny i czasochłonny system usuwania odpadów skłonił firmę RewAir A/S do poszukiwania innych możliwości. Dzięki inwestycji w belownicę przedsiębiorstwo oszczędza czas i pieniądze.

Wyzwania

  • stop Wytwarzanie wielu ton odpadów papierowych rocznie
  • stop Rozszerzający się materiał odpadowy
  • stop Nieefektywny system utylizacji odpadów

Wybrane urządzenia

Belownica pionowa model X30

Otwór wrzutowy: 1090 x 655 mm

Ciężar beli: 280-350 kg - karton

Korzyści

  • done Szybki zwrot z inwestycji
  • done Usprawnienie logistyki wewnętrznej
  • done Wzrost wydajności pracy


 

Icon_BenefitsThumbsUp_1500x1500

60 ton odpadów rocznie

Włókno szklane, wykorzystywane w zakładzie produkcyjnym, trafia do fabryki w dużych rolkach. Rolki włókna są zabezpieczone papierem ochronnym. Rolki umieszcza się na wycinarce, a po przycięciu włókna szklanego do odpowiedniego kształtu należy usunąć papier z hali produkcyjnej. Fabryka rocznie utylizuje ok. 60 ton papieru i kartonu.

„Papier zajmuje sporo miejsca. Wcześniej zapełnialiśmy kontener o pojemności 20 m3 pięć-sześć razy w miesiącu. W końcu zdaliśmy sobie sprawę, że gospodarka odpadami pochłania zbyt dużo czasu i środków”, mówi kierownik magazynu, Erling Andersen.

Firma RewAir zaczęła sprawdzać w internecie, czy istnieje tańszy i wydajniejszy sposób na utylizację odpadów. W ten sposób Erling Andersen trafił na stronę internetową Bramidan i postanowił bliżej przyjrzeć się belownicom.

„Po rozmowie z przedstawicielami Bramidan zdecydowaliśmy się wziąć jedną z belownic na próbę. Szybko przekonaliśmy się, że to był dobry pomysł”.

Więcej miejsca na hali produkcyjnej

Firma podjęła decyzję o zakupie belownicy Bramidan X30, która doskonale nadaje się do prasowania dużych ilości odpadów i produkuje bele o ciężarze minimum 300 kg. Zainstalowana na początku 2009 r. maszyna błyskawicznie udowodniła swoją wartość.

„Teraz gromadzimy papier na końcu linii produkcyjnej i wrzucamy bezpośrednio do belownicy. Potrzebujemy miejsca na hali, dlatego możliwość natychmiastowego pozbycia się odpadów jest dla nas błogosławieństwem. W ten sposób utrzymujemy porządek i czystość w hali produkcyjnej, a do tego oszczędzamy czas, bo nie musimy już wynosić odpadów na zewnątrz”, mówi Erling Andersen, według którego RewAir codziennie oszczędza godzinę na gospodarce odpadami.

Male RewAir employee takes away cardboard bale with pallet lifter

Zwrot z inwestycji w trzy lata

Oprócz oszczędności czasu, utylizacja odpadów w RewAir stała się łatwiejsza. Zanim zainstalowano belownicę, firma płaciła za odbiór odpadów. Teraz odpady są odbierane bezpłatnie i przekazywane do recyklingu.

„Belownica to dobre rozwiązanie, także pod względem finansowym, ponieważ pozwala nam oszczędzić i czas, i pieniądze. Spodziewamy się, że belownica zwróci się w ciągu 3 lat, może szybciej”, mówi Erling Andersen.

Belownica to dobre rozwiązanie, także pod względem finansowym, ponieważ pozwala nam oszczędzić i czas, i pieniądze.

— Erling Andersen, Kierownik magazynu, RewAir

Informacje o kliencie

RewAir

RewAir specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań dla przemysłu elektrowni wiatrowych. Produkuje m.in. włókno szklane i systemy próżniowe dla poszczególnych komponentów. RewAir zatrudnia 120 osób w dwóch zakładach w Danii.

Informacje o kliencie

RewAir

RewAir specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań dla przemysłu elektrowni wiatrowych. Produkuje m.in. włókno szklane i systemy próżniowe dla poszczególnych komponentów. RewAir zatrudnia 120 osób w dwóch zakładach w Danii.

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami 

phone 12 680 88 80
email bramidan@bramidan.pl


Szukasz skutecznych rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami?
Zobacz naszą ofertę 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up