Przemysł i produkcja- Scheria

Higiena i czystość odgrywają dużą rolę

W holenderskiej firmie Scheria Versdienst czystość i higiena mają kluczowe znaczenie dla bezpiecznego przygotowywania wyrobów z kurczaka, indyka i dziczyzny dla holenderskich supermarketów. Aby poprawić poziom higieny firma zakupiła dwie belownice do prasowania odpadów kartonowych i plastikowych.

Wyzwania

  • stop Kluczowe znaczenie higieny
  • stop Odpady plastikowe po surowcach
  • stop Utylizacja odpadów na zewnątrz zwiększa ryzyko skażenia

Wybrane urządzenia

Belownice pionowe model X30 AD i X10

Ciężar beli:

X30 AD = 280-350 kg - karton
X10 = 40-60 kg - karton

Korzyści

  • done Higieniczna utylizacja odpadów
  • done Możliwość usuwania odpadów bezpośrednio u źródła powstawania
  • done Dostępność belownic o małej wysokości

Icon_BenefitsThumbsUp_1500x1500

Higiena i czystość odgrywają dużą rolę

W magazynie o powierzchni 2500 m2, w którym pracownicy Scheria porcjują, przyprawiają i pakują produkty mięsne, na każde z tych działań wyznaczona jest osobna sekcja. Znajdują się tam chłodnie, zamrażarki, pomieszczenia rozbioru mięsa, strefy pakowania i etykietowania. „Ze względu na wymogi higieniczne, mięso nigdy nie powinno opuszczać magazynu tym samym wejściem, którym do niego dotarło, a cały proces musi odbywać się w warunkach chłodniczych”, mówi Sjoerd van Santen, dyrektor magazynu. „Na koniec zostaje nam oczywiście góra odpadów opakowaniowych. Wszystko, co trafia do rzeźni, jest owinięte folią plastikową. Produkty importowane z Francji czasami docierają do nas w kartonowych pudłach”.

Dwutygodniowy test

Do 2008 r. karton był wyrzucany do zardzewiałych pojemników, które z oczywistych względów musiały stać na zewnątrz. Sjoerd: „Nie było to dobre rozwiązanie. Szukałem sposobu na utylizację kartonu wewnątrz fabryki. Widzieliśmy belownice na targach branżowych, ale nie od razu dostrzegłem korzyści. Wydawały mi się zbyt kosztowne i za wysokie, aby zmieścić się pod półkami. Tak było do momentu, aż zobaczyłem belownicę Bramidan X30 AD z siłownikami wewnętrznymi. Ten model pasował do naszej hali. Udało mi się wypożyczyć urządzenie na dwutygodniowy test. Wystarczył jeden tydzień abym się do niego przekonał. Pomyślałem, że powinniśmy byli zaopatrzyć się w takie urządzenie 10 lat wcześniej. Drzwi automatyczne są otwarte cały czas, a karton jest szybko i wydajnie prasowany. Produkujemy jedną belę odpadów co trzy dni”.

Two men with blue plastic aprons sorting chicken at assembly line

Z dziewięciu kontenerów do czterech

W stosunkowo krótkim czasie po zainstalowaniu belownicy X30 AD, Scheria nabyła mniejszy model - belownicę X10 do prasowania folii. Folia jest gromadzona w dużych workach na odpady, które wcześniej wyrzucano do zewnętrznego kontenera. Sjoerd: „Próbowaliśmy zgniatać odpady plastikowe ręcznie, ale i tak się rozszerzały. W efekcie co tydzień mieliśmy 9 kontenerów pełnych odpadów i dużej ilości powietrza”.

Belownicę X10 ustawiono w pobliżu hali produkcyjnej. Ponieważ służy do prasowania folii wykorzystywanej do pakowania mięsa, worki na odpady są zbierane podczas każdej przerwy i wrzucane bezpośrednio do belownicy. Bele, które ważą około 90 kg każda, zapełniają teraz maksymalnie 4 kontenery tygodniowo. Firma odbierająca odpady nie płaci za nie, ale odbiera je bezpłatnie. Sjoerd osobiście pozbywa się kartonu, a Scheria przekazuje wszystkie zyski ze sprzedaży bel kartonu na cele charytatywne.

Udało mi się wypożyczyć urządzenie na dwutygodniowy test. Wystarczył jeden tydzień, żebym się przekonał.

— Sjoerd van Santen, Dyrektor, Scheria

Informacje o kliencie

Scheria

Około 80 lat temu dziadek obecnego dyrektora założył hurtownię masła, sera i jajek. Jego firma była protoplastą dzisiejszej przetwórni kurczaków, indyków i dziczyzny. Scheria zatrudnia około 60 pracowników i zaopatruje m.in. sklepy mięsne, supermarkety i firmy cateringowe w całej Holandii.

Informacje o kliencie

Scheria

Około 80 lat temu dziadek obecnego dyrektora założył hurtownię masła, sera i jajek. Jego firma była protoplastą dzisiejszej przetwórni kurczaków, indyków i dziczyzny. Scheria zatrudnia około 60 pracowników i zaopatruje m.in. sklepy mięsne, supermarkety i firmy cateringowe w całej Holandii.

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami 

phone 12 680 88 80
email bramidan@bramidan.pl


Szukasz skutecznych rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami?
Zobacz naszą ofertę 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up