Przemysł i produkcja - Sunarc

Umowa dzierżawy zapewnia większą elastyczność

Duński producent szkła zdecydował się na dzierżawę belownic Bramidan, aby zapewnić sobie większą elastyczność w zarządzaniu odpadami.

Wyzwania

  • stop Odpady zmieszane
  • stop Konieczność separacji materiałów odpadowych
  • stop Różny rodzaj i ilość odpadów

Wybrane urządzenia

Belownica pionowa model X30

Ciężar beli:

280 - 350 kg - karton
350 - 450 kg - plastik

Korzyści

  • done Czyste i uporządkowane miejsce pracy
  • done Wydajniejszy proces pracy
  • done Zysk ze sprzedaży sprasowanego odpadu

Icon_BenefitsThumbsUp_1500x1500

Więcej czasu na ulepszanie jakości produktów

„W lutym 2009 r. postanowiliśmy zaopatrzyć się w belownice Bramidan, ponieważ firma odbierająca i kupująca nasze odpady z plastiku, zażądał segregowania i prasowania odpadów zarówno kartonowych jak i plastikowych. Jednocześnie okazało się, że belownice usprawniają nasze wewnętrzne procesy produkcyjne”, mówi Morten Pedersen, asystent ds. ochrony środowiska.
Zamiast kupować belownice, Sunarc  zdecydował się dzierżawić maszyny. Wybór ten wynikał z potrzeby zachowania elastyczności w zarządzaniu odpadami w fabryce. „Gdy zmieniamy dostawców, zmienia się też rodzaj i ilość odpadów kartonowych, ponieważ każdy korzysta z innego typu opakowań. Wynajmując belownice mamy swobodę, która pozwala nam w razie potrzeby zmienić sposób utylizowania odpadów”, mówi Morten Pedersen.

Sunarc zarabia na odpadach

Nowe belownice zastępują 2 mniejsze maszyny, które były w stanie prasować odpady w bele ważące maksymalnie 70 kg, a więc zbyt małe, by można było je sprzedać. Obecne rozwiązanie oparte na 3 belownicach X30 oraz 1 mniejszej, wytwarza bele kartonu o wadze 280-350 kg, oraz bele plastiku ważące maksymalnie ok. 500 kg. Tak zagęszczone bele można sprzedać firmie odbierającej odpady.

Cardboard and plastic bales stacked outside under shelter

„Nasz odbiorca odpadów wcześniej musiał sam prasować nasze małe bele w większe. Było to rozwiązanie czasochłonne i dość kosztowne. Dlatego postawił warunek, że jeśli ma kupować od nas odpady, musimy prasować je w większe bele. Teraz możemy sprzedawać odpady naszemu odbiorcy, który nie musi ich dodatkowo zagospodarowywać”, mówi Morten Pedersen.

Usprawnienie procesu produkcyjnego

Nowe maszyny zostały zainstalowane na hali produkcyjnej w pobliżu miejsca rozpakowywania surowców i innych materiałów. Dzięki temu pracownicy nie muszą wynosić odpadów do odległego miejsca. Co więcej, w hali produkcyjnej zapanował większy porządek.

„Nasi pracownicy lubią, kiedy w miejscu pracy jest czysto i porządnie, a dzięki szybkiemu sortowaniu odpadów na produkcji jest mniejszy bałagan. Belownice są proste w obsłudze a praca przebiega teraz znacznie sprawniej. Dzięki belownicom każdego dnia oszczędzamy ok. 30 minut czasu pracy, co możemy wykorzystać na ulepszanie jakości naszych produktów”, wyjaśnia Morten Pedersen.

Dzięki belownicom każdego dnia oszczędzamy ok. 30 minut czasu pracy, co możemy wykorzystać na doskonalenie jakości naszych produktów.

— Morten Pedersen, Asystent ds. ochrony środowiska, Sunarc

Informacje o kliencie

Sunarc

Sunarc Technology A/S to duński producent szkła. Firma produkuje szkło ze specjalną warstwą antyrefleksyjną, która umożliwia wykorzystanie go w panelach słonecznych i szklarniach.

Informacje o kliencie

Sunarc

Sunarc Technology A/S to duński producent szkła. Firma produkuje szkło ze specjalną warstwą antyrefleksyjną, która umożliwia wykorzystanie go w panelach słonecznych i szklarniach.

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami 

phone 12 680 88 80
email bramidan@bramidan.pl


Szukasz skutecznych rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami?
Zobacz naszą ofertę 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up