Przemysł i produkcja - Tissot

Znany producent zegarków wybiera Bramidan, ponieważ każda chwila ma znaczenie

TISSOT, znany producent szwajcarskich zegarków, wykorzystał moment rozbudowy siedziby i zainwestował w nową automatyczną belownicę kanałową, aby zoptymalizować procedury gospodarowania odpadami.

Wyzwania

  • stop Skomplikowana logistyka usuwania odpadów
  • stop Nieposortowane odpady są nieefektywne kosztowo
  • stop Kosztowny i czasochłonny system utylizacji odpadów

Wybrane urządzenia

Belownica pozioma kanałowa model HC30

Ciężar beli: 250-350 kg - karton

Korzyści

  • done Usprawnienie logistyki wewnętrznej
  • done Oszczędność czasu na utylizacji odpadów
  • done Wyższa wartość sprasowanego odpadu

Icon_BenefitsThumbsUp_1500x1500

Dla światowej sławy producenta zegarków każda minuta ma znaczenie

Tissot przez wiele lat korzystał z kontenera o pojemności 20 m3 do gromadzenia wszelkiego typu odpadów. Po zapełnieniu kontener był wysyłany do spalarni, leżącej 10 km od fabryki. W 2009 r. wprowadzono zakaz spalania odpadów. Wszystkie surowce wtórne zaczęto wysyłać do sortowni znajdującej się w sąsiednim mieście La Chaux de Fonds.

Logistyka wewnętrzna stanowiła codzienny problem. Jak wyjaśnia Jean-Louis Bruelhart, odpowiedzialny w Tissot za logistykę: „Pracownicy codziennie musieli przetaczać 800-litrowe pojemniki z nieposortowanymi odpadami przez całą fabrykę. Po opuszczeniu budynku pojemniki trzeba było przemieścić o kolejne 50 m po stromej drodze". Rozwiązanie to stanowiło duże wyzwanie szczególnie podczas zimy, ponieważ fabryka znajduje się na wysokości 1100 m n.p.m.

Przestarzały system gospodarowania odpadami, wysokie koszty logistyki i brak przychodów z nieposortowancyh odpadów skłoniły firmę do poszukiwania wydajniejszego rozwiązania, które nie wymagałoby wynoszenia odpadów na zewnątrz.

Kompaktowe rozwiązanie dla małych przestrzeni

W całkowicie przebudowanej hali produkcyjnej przestrzeń ma ogromne znaczenie, ponieważ historyczna fabryka Tissot znajduje się w Le Locle, odludnym zakątku gór Jura. Niezwykle kompaktowa, automatyczna belownica kanałowa HC30 zmieściła się idealnie w niewielkiej piwnicy. Odpady kartonowe są ładowane z poziomu podłogi za pomocą wywrotnicy i przez głęboki lej zasypowy trafiają do komory HC30, która obecnie prasuje ponad 1,5 tony kartonu dziennie.

Cardboard bales coming out of horizontal baler onto pallet

Oszczędność 200 minut dziennie

Wybór miejsca instalacji belownicy z pewnością nie był przypadkowy. Nowy sprzęt został umieszczony w miejscu o strategicznym znaczeniu dla firmy, na przecięciu punktów odbioru dostaw i wysyłki produktów, zaledwie kilka metrów od linii montażowych. „Obliczyliśmy, że każdy operator oszczędza do 10 minut na obsłudze kontenera w porównaniu do poprzedniego rozwiązania”, mówi Jean-Louis Bruelhart. To ponad 200 minut dziennie, które można przeznaczyć na bardziej produktywne zadania.

Jeden odbiór co 14 dni

Karton jest obecnie sortowany i prasowany bezpośrednio w fabryce, generując przychód dla firmy (ok. 40 CHF za tonę). Zagęszczone bele są składowane w fabryce i odbierane raz na dwa tygodnie, a następnie kierowane bezpośrednio do lokalnych papierni, z pominięciem pośredników. To kolejne źródło istotnych oszczędności dla Tissot.

Każdy operator oszczędza teraz do 10 minut na obsłudze kontenera.

— Jean-Louis Bruelhart, Kierownik ds. logistyki, Tissot

Informacje o kliencie

Tissot

Tissot należy do Swatch Group, największego producenta i dystrybutora zegarków na świecie. Od 155 lat firma ma swoją siedzibę w szwajcarskim miasteczku Le Locle. Obecnie marka Tissot jest obecna w 150 krajach na całym świecie.

Informacje o kliencie

Tissot

Tissot należy do Swatch Group, największego producenta i dystrybutora zegarków na świecie. Od 155 lat firma ma swoją siedzibę w szwajcarskim miasteczku Le Locle. Obecnie marka Tissot jest obecna w 150 krajach na całym świecie.

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami 

phone 12 680 88 80
email bramidan@bramidan.pl


Szukasz skutecznych rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami?
Zobacz naszą ofertę 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up