Dystrybucja i magazynowanie- Zackenberg

Specjalna prasa do beczek Bramidan pomaga chronić środowisko na Grenlandii

W stacji badawczej Zackenberg na północno-wschodniej Grenlandii zimą temperatura spada do -40°C. Aby chronić środowisko, wszystkie odpady muszą zostać usunięte zanim nadejdzie zima. Wprowadzenie specjalnej prasy do beczek pozwoliło usprawnić ten proces.

Wyzwania

  • stop Surowe warunki klimatyczne
  • stop Bardzo ograniczone możliwości transportu
  • stop Wymagające środowisko

Wybrane urządzenia 

Prasa do beczek model DP16

Otwór wrzutowy: 820 x 990 mm

Pojemność beczek: do 200 litrów

Korzyści

  • done Prasa zajmuje niewielką przestrzeń
  • done Sprasowane beczki można sprzedać
  • done Ekologiczne i efektywne kosztowo rozwiązanie

Icon_BenefitsThumbsUp_1500x1500

Specjalna prasa do beczek Bramidan pomaga chronić środowisko na Grenlandii

Teren stacji badawczej jest wykorzystywany wyłącznie do badań naukowych i zamykany na zimę. W znacznym stopniu jest pozbawiony infrastruktury. Nie ma tam żadnych supermarketów, autostrad, nawet zwykłych dróg. Zapasy są dostarczane małym samolotem, który również zabiera odpady.

„Wszystkie odpady, których nie można spalić, musimy zabrać ze stacji przed rozpoczęciem zimy”, mówi Henrik Spanggård z Danmarks Miljoundersogelser (duńskiego Narodowego Instytutu Badań nad Środowiskiem). „Zazwyczaj ładujemy je do samolotu, a potem statkiem są przewożone do Danii. Cena jest ustalana na podstawie objętości i ciężaru. Czasami kosztuje nas to fortunę”.

Ekologiczne i opłacalne kosztowo rozwiązanie

Aby rozwiązać ten problem, Bramidan zgodził się wykonać na zamówienie specjalną prasę do beczek dla Zackenberg. Firma miała już doświadczenie w tej dziedzinie, ponieważ dziesięć lat wcześniej Bramidan zaprojektował podobne urządzenie dla norweskiej stacji badawczej na Antarktydzie. Projekt został zakończony, a prasa do beczek zamontowana na terenie stacji latem 2010 r.

Prasa do beczek pełni dwie funkcje. Po pierwsze, prasuje wszystkie niepalne odpady znajdujące się wewnątrz beczek po oleju. Beczki są następnie wysyłane do Danii. Po drugie, prasuje zużyte beczki po oleju, aby można było zabrać je ze stacji. „Niesprasowane beczki po oleju, zawierające trujące gazy, stanowią zagrożenie dla stacji badawczej i środowiska. Natomiast po sprasowaniu stają się zwykłymi odpadami metalowymi, które można nawet sprzedać”, wyjaśnia Spanggård. „Pieniądze, które zarabia się na sprasowanych beczkach, mogą z czasem pokryć koszt zakupu prasy do beczek”, dodaje.

Bramidan drum press outside Zackenberg research station in Northeast Greenland

Indywidualne rozwiązanie od Bramidan

Ograniczenia w zakresie wielkości i wagi, narzucone przez niewielkie rozmiary samolotu, który dostarcza zapasy do stacji, oznaczały konieczność przewiezienia prasy do beczek w trzech częściach. „Przewożony towar nie może być cięższy, niż 400 kg”, mówi Spanggård.

Prasa do beczek została rozmontowana w fabryce i zapakowana na palety, które załadowano na statek, a następnie samolot, który zaopatruje stację. Dzięki instalacji maszyny w lecie udało się wszystkie odpady usunąć przed zimą, co miało duże znaczenie dla ochrony środowiska.

Pieniądze, które zarabia się na sprasowanych beczkach, mogą z czasem pokryć koszt zakupu prasy do beczek.

— Henrik Spanggaard, Duński Ekolog i Badacz

Informacje o kliencie

Zackenberg

Stacja badawcza Zackenberg jest placówką badającą i monitorującą ekosystem północno-zachodniej Grenlandii. Stanowi część Danmarks Miljøundersøgelse (duńskiego programu badań środowiska) i jest własnością rządu Grenlandii. Drugi oddział stacji znajduje się w Daneborgu w dawnej stacji meteorologicznej.

Informacje o kliencie

Zackenberg

Stacja badawcza Zackenberg jest placówką badającą i monitorującą ekosystem północno-zachodniej Grenlandii. Stanowi część Danmarks Miljøundersøgelse (duńskiego programu badań środowiska) i jest własnością rządu Grenlandii. Drugi oddział stacji znajduje się w Daneborgu w dawnej stacji meteorologicznej.

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami 

phone 12 680 88 80
email bramidan@bramidan.pl


Szukasz skutecznych rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami?
Zobacz naszą ofertę 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up