News


Wielkogabarytowe pudła zalegają w firmie? Czas się nimi zająć!

2 styczeń 2020

Twoi pracownicy tracą czas na utylizację wielkogabarytowych odpadów? Wielkie pudła zabierają tak potrzebną przestrzeń Twojego magazynu czy hali produkcyjnej? Zainwestuj w belownicę z szerokim otworem wrzutowym!

Belownica B5W

Wielkogabarytowe odpady wymagają odpowiednich rozwiązań

Pracownicy zajmujący się odpadami w firmie dość często muszą mierzyć się z utylizacją odpadów wielkogabarytowych – zwłaszcza dużych kartonowych pudeł. Proces ich prasowania poprzedza wiele dodatkowych czynności, które – wbrew pozorom – zajmują sporo czasu. To m.in przecinanie, składanie i zgniatanie pudeł tak, by zmieściły się one w otworze wrzutowym belownicy.

Taka sytuacja to codzienność dla wielu firm prowadzących działalność w branżach automotive, meblarskiej, budowlanej, logistycznej, a także w szeroko pojętym sektorze handlowym oraz przemysłowym.

Czy można temu zaradzić? Oczywiście! Do wielkogabarytowych odpadów użyj belownicy o szerokim otworze wrzutowym.

Utylizujesz wielkogabaryty? Postaw na belownice o szerokim otworze wrzutowym

Na rynku znajdziesz dedykowane wielkogabarytowym odpadom modele pras. Urządzenia te zagwarantują łatwe napełnianie zarówno pojedynczymi dużymi odpadami, jak również – sporą ilością mniejszych. Dzięki temu zyskasz nie tylko możliwość sprawnego kompaktowania odpadów wielkogabarytowych, ale również poprawisz efektywność procesu utylizacji odpadów o standardowych wymiarach.

Otwory wrzutowe tego typu maszyn mają szerokość od ponad jednego metra wzwyż – największa belownica - B30 Wide dostępna w ofercie Bramidan wyposażona jest w otwór wrzutowy o wymiarach 1525 x 560 mm i bez trudu zmieści bez zaginania np. pudło po telewizorze panoramicznym o przekątnej 65 cali. 

Prasy o szerokich otworach wrzutowych dysponują co najmniej dwukrotnie większymi komorami prasowania i produkują 2,5-razy większe bele niż inne maszyny. Niezależnie od rodzaju i wielkości prasowanych surowców prasy wyposażone są w funkcję automatycznego wyrzutu bel.

Instalacja belownicy przy ścianie

B5 Wide

  • stop małe ilości odpadów
  • stop rolki taśmy z przodu - można belownicę ustawić przy ścianie
  • stop duża pojemność - duża wydajność

Otwór wrzutowy: 1000x500. Specyfikacja techniczna

Siłowniki krzyżowe (seria X)

B30 Wide

  • stop prasuje duże ilości odpadów
  • stop szeroka komora >1,5 m
  • stop szer

Otwór wrzutowy 1525x560 mm. Pełna specyfikacja techniczna

Siłowniki krzyżowe (seria X)

X40 Wide

  • stop duże ilości odpadów
  • stop prasuje też inne odpady: butelki PET, puszki 
  • stop cicha praca - natężenie hałasu podobne do drukarki

Otwór wrzutowy: 1415x520 mm. Pełna specyfikacja techniczna

Prasy (nie tylko) do wielkogabarytowych odpadów kartonowych

X40 Wide - najnowsza belownica w ofercie Bramidan, o szerokim otworze wrzutowym, sprawdzi się również do innych typów odpadów poza kartonem i folią, takich jak butelki PET, puszki aluminiowe i stalowe, twarde plastiki, tekstylia czy tworzywa EPS.

Prasa do odpadów wielkogabarytowych: zwróć uwagę na drzwi

Duże maszyny do prasowania wielkogabarytowych odpadów mogą być wyposażane zarówno w standardowe drzwi, które sprawdzą się do pracy w wielkopowierzchniowych obiektach, jak i w pionowe drzwi półautomatyczne (SD) lub manualne (VD).

Drzwi półautomatyczne - SD (Semi-Automatic Door) gwarantują dużą wydajność, szybkość i wygodę użytkowania maszyny. Drzwi są otwierane automatycznie, co znacznie ułatwia napełnianie belownicy. Drzwi są zawsze otwarte, co sprawia, że w dowolnym momencie można dodać odpady do komory.

Drzwi pionowe VD (Vertical Door) są otwierane i zamykane manualnie w orientacji pionowej. Z kolei drzwi SD wymagają jedynie ręcznego zamknięcia po załadunku, a ich otwarcie następuje w sposób automatyczny.

Więcej o rodzajach drzwi belownic pisaliśmy w tym artykule: Drzwi do belownic – czy rodzaj ma rzeczywiście znaczenie? Kliknij obok, aby przejść do tekstu.

Siłowniki krzyżowe (seria X)

B5 Wide VD

S.,...

Siłowniki krzyżowe (seria X)

B30 Wide SD

S...


Masz problem z odpadami wielkogabarytowymi? Znajdź belownicę dostosowaną do Twojego biznesu

Szukasz belownicy do swojej firmy? Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych rozwiązaniach i je przetestować? Zgłoś się do nas za pośrednictwem formularza kontaktowego!

Zapraszamy również na blog o prasach i belownicach do odpadów.


Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

Vertical baler B30 Wide

keyboard_arrow_up