News


Wynajem belownicy – czy i kiedy ma to sens?

7 czerwiec 2019

Kartonowe czy plastikowe odpady mogą generować duże koszty – jeśli firma nie zadba o ich efektywną utylizację. Odpowiedzią na ten problem są belownice. Wynajem, leasing czy zakup? Podpowiadamy kiedy warto zdecydować się na poszczególne formy finansowania sprzętu.

Belownice i prasy Bramidan do odpadów

Wykorzystanie belownicy w przedsiębiorstwie, które generuje odpady wymagające utylizacji, to szereg wymiernych korzyści. Belownica pozwala przede wszystkim przetwarzać w krótszym czasie większe ilości odpadów, co bezpośrednio wpływa na zmniejszenie powierzchni magazynowej potrzebnej do ich składowania i redukuje koszty ich utylizacji oraz transportu. Ponadto ogranicza czas poświęcany na obsługę odpadów, a nawet pozwala zarobić na ich sprzedaży. Zbelowane materiały są bowiem przyjmowanie przez zakłady zajmujące się przetwórstwem znacznie chętniej, niż odpady, których nie poddano procesowi kompresowania.

Nie wiesz, jak działa belownica? Przejdź do artykułu „Belownica - co to jest i jak to działa?”.

Zalet związanych z wykorzystaniem belownicy w firmie jest więc sporo, a są one tym bardziej zauważalne, im więcej odpadów jest wytwarzanych w zakładzie. Zanim jednak podejmiesz decyzję o zakupie maszyny, warto rozważyć alternatywne metody finansowania sprzętu, czyli wynajem oraz leasing.

Być może w Twojej firmie znacznie lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z wynajmu belownicy, niż kupowanie jej na własność? Kiedy warto skorzystać z poszczególnych form finansowania sprzętu?

Zakup belownicy – korzyści i koszty

Główną zaletą zakupu belownicy jest posiadanie jej na własność – zakupiony sprzęt nie podlega żadnym ograniczeniom eksploatacyjnym, więc możesz z niego korzystać, kiedy i jak chcesz. Urządzenie możesz w każdej chwili odsprzedać, odzyskując część wkładu. Sprzęt jest Twój i tylko od Ciebie zależy, co z nim zrobisz. Dodatkową zaletą zakupu jest możliwość amortyzacji środka trwałego i skorzystanie z opcji przedłużonej gwarancji.

Ceną za pełną swobodę w zarządzaniu używanym sprzętem jest konieczność jednorazowego wyłożenia określonych środków (średnio kilkunastu tysięcy za maszynę), które firma mogłaby przeznaczyć na inne inwestycje. To wydatek, który należy zaplanować z wyprzedzeniem i uwzględnić go w firmowym budżecie.

Wynajem belownicy – kiedy warto się na niego zdecydować?

Alternatywą dla zakupu belownicy jest wynajem, który umożliwia wypożyczenie urządzenia na określony czas. To przystępna finansowo propozycja, która nie wymaga posiadania dużych środków na start. Wynajem nie wiąże się z inwestycją w środek trwały, a belownicę można bardzo szybko zainstalować w firmie i zacząć jej używać.

Możliwość ratalnych opłat za wynajmowane urządzenie pozwoli alokować niewykorzystane środki do zwiększenia obrotów firmy, co może przełożyć się na większy przychód, a w dłuższej perspektywie na duże oszczędności. 

Wynajem umożliwia elastyczność i swobodę podejmowania decyzji. Maszyny dobierane są wg parametrów takich jak np. ilość odpadów, typy i rozmiary. Wraz z rozwojem firmy prawdopodobnie będzie ona generować większe ilości odpadów lub pojawi się nowy typ odpadów, który wymaga dedykowanego urządzenia. W takiej sytuacji możesz zgłosić chęć wymiany belownicy na inny model, który lepiej poradzi sobie z nowymi potrzebami Twojego przedsiębiorstwa. 

Decydując się na wynajem belownic Bramidan, otrzymujesz możliwość korzystania z nich przez określony czas zawarty w umowie. Oferujemy stałe koszty serwisu wliczone w cenę wynajmu, dzięki czemu za rozsądne pieniądze otrzymujesz gwarancję, że belownica będzie sprawna i gotowa do pracy przez cały okres trwania umowy.

Zasady wynajmu są proste, pozbawione ukrytych kosztów. W połączeniu z pełnym serwisem maszyny zawartym w opłacie oraz możliwością wymiany urządzenia na bardziej wydajne, trudno się dziwić, że część przedsiębiorców tak chętnie wybiera właśnie tę opcję. 

Belownicę B4 można szybko zainstalować

Belownica B4 

Belownicę można szybko zainstalować w firmie 

Belownicę B30 można łatwo wymienić na większy model

Belownica B30 

Belownicę można łatwo wymienić na większy model 

Pełny serwis to wieloletnia i bezawaryjna praca maszyny

Belownica X30

Pełny serwis to wieloletnia
i bezawaryjna praca maszyny

A może leasing?

Jeśli zamierzasz używać belownicę, ale nie chcesz inwestować w środek trwały to możesz rozważyć leasing. W tym wariancie to firma leasingowa dopilnuje formalności, a do Twoich obowiązków będzie należało jedynie spłacanie urządzenia w wygodnych ratach.

Po zakończeniu umowy z leasingodawcą będziesz mieć możliwość wykupienia maszyny i staniesz się jej właścicielem. System ratalny pozwoli na swobodne dysponowanie środkami, które w innym razie musiałyby zostać przeznaczone na zakup belownicy. 

Wadą takiego sposobu finansowania jest związanie leasingobiorcy z jedną konkretną maszyną, ponieważ belownicę wziętą w leasing należy spłacić. Ponadto należy liczyć się z koniecznością serwisowania urządzenia we własnym zakresie, choć możliwe jest dokupienie przedłużonej gwarancji.

Przetestuj, nim zdecydujesz

Niezależnie od formy finansowania, na jaką się zdecydujesz, w Bramidan dajemy Ci możliwość bezpłatnego przetestowania maszyny. Podczas testu będziesz mógł zapoznać się z możliwościami maszyny, nauczysz się jej obsługi i sprawdzisz, czy urządzenie poradzi sobie z odpadami.

To idealne rozwiązanie, które ogranicza ryzyko ponoszenia wydatków związanych z nietrafioną inwestycją. Przetestuj nasze belownice i przekonaj się, jak bardzo ułatwiają zarządzanie odpadami. W ofercie posiadamy również prasy do bardziej nietypowych odpadów – więcej na ten temat dowiesz się z naszego artykułu „4 nietypowe odpady, z którymi poradzi sobie prasa lub belownica”.

Niezależnie od wybranego sposobu finansowania...

Urządzenie można wyposażyć w system BRA-IN Bramidan Intelligent Monitoring Solution. Dzięki modemowi i karcie SIM zainstalowanej w maszynie, możesz mieć dostęp do informacji o bieżącym poziomie napełnienia urządzenia, liczbie wykonanych bel czy nawet potrzebach serwisowych. Wszystko to umożliwi sprawną organizację transportu, gdy ilość odpadu osiągnie określony poziom.

Zainteresowany kupnem lub wynajmem belownic? Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.


Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up