News


Belownice małe czy duże? Co sprawdzi się w Twojej firmie?

30 wrzesień 2020

Rozmiar beli jest jednym z kryteriów doboru odpowiedniej maszyny do kompresji odpadów. W zależności od warunków magazynowych oraz logistyki wewnątrz przedsiębiorstwa, jedni preferują niewielkie, łatwe do przenoszenia bele, dla innych korzystniejsze są duże bele. Jaka belownica sprawdzi się w Twoim przypadku?

Belownica B3 i B50

Efektywne gospodarowanie odpadami dzięki małym i dużym belownicom

Belownice pozwalają na skuteczną i kompleksową redukcję odpadów w przedsiębiorstwie, ułatwiają gospodarowanie odpadami, a sprasowane odpady można odsprzedać do firm skupujących surowce. Jednak aby prasowanie kartonu czy innych odpadów było dostosowane do potrzeb firmy, wskazane jest prawidłowe dobranie urządzenia. 

Pierwszy raz słyszysz o tego typu maszynach do prasowania odpadów? Dowiedz się, jak działają belownice z naszego artykułu.

Prasy Bramidan mają różne parametry techniczne. Sprawdź, kiedy przyda Ci się mała belownica do odpadów, a w jakich przypadkach powinieneś zainwestować w większe belownice.

Zastanawiasz się nad zakupem belownicy? Przeczytaj: Zanim zainwestujesz w belownicę – przetestuj ją w swojej firmie!

Kompaktowa belownica: mała i wydajna

Małe belownice – jak zresztą sama nazwa wskazuje mają przede wszystkim kompaktowy wymiar. Dzięki niewielkiej konstrukcji zajmują mało miejsca i z powodzeniem mogą być ustawiane w miejscach o ograniczonej powierzchni.

Dysponujesz małym pomieszczeniem? Na naszym blogu podpowiadamy, gdzie umieścić belownicę do odpadów, by korzystanie z niej było wygodne, a sam sprzęt nie utrudniał poruszania się po pomieszczeniu pracownikom.

Tego typu maszyny umożliwiają redukcję odpadów do niewielkich, poręcznych i lekkich bel, które mogą być transportowane i składowane bez użycia specjalistycznego sprzętu. Bele wyprodukowane w najmniejszych belownicach B3 czy nieco większych belownicach B4 z powodzeniem mogą być przenoszone ręcznie przez pracowników. To ogranicza koszty inwestycyjne i eksploatacyjne związane z użyciem wózków widłowych do transportowania bel.

Ciężar produkowanej beli w belownicach B3 i B4 oscyluje w granicach od 30 do 60 kg (karton) i od 40 do 70 kg (folia). Dzięki odpowiedniej konfiguracji, małe belownice mogą produkować bele o masie nieprzekraczającej 25-30 kg. Z tego też względu belownica mała to doskonałe rozwiązanie dla niewielkich sklepów, restauracji, stacji paliw czy innych małopowierzchniowych obiektów komercyjnych. Belownice B3 i B4 są bardzo wydajne, produkują małe bele o wysokim poziomie zagęszczenia odpadów.

Model B3

Model B3

Najmniejsza belownica w ofercie Bramidan. Za pomocą dołączonego do urządzenia wózka można łatwo przewozić bele.

 

Model B4

Model B4 

Automatyczny wyrzut beli ułatwia pracę. Bardzo niski poziom hałasu (<60 dB) zapewnia komfortowe warunki pracy.

Kiedy warto zainwestować w średnie i większe belownice do odpadów

Inwestycja w duże belownice to świetny sposób na zmniejszanie ilości odpadów oraz ograniczenie nakładów pracy związanych z magazynowaniem i transportowaniem bel. Większe bele ułatwiają procesy magazynowe, są łatwe w składowaniu i pozwalają na znaczne ograniczenie kosztów transportu.

Bele produkowane przez średniej wielkości belownice Bramidan – model B20 lub B30 – ważą od 200 do 350 kg (karton) oraz od 250 do 450 kg (folia). Takie bele mogą być łatwo wyjmowane z maszyny, przewożone na wózkach widłowych i składowane na paletach.

Największe belownice – np. Bramidan B50 L i X50 – produkują bele o wadze od 350 do 600 kg (karton) i od 400 do 600 kg (folia). Ciężar beli można łatwo ustawić podczas konfiguracji urządzenia.

Duża belownica sprawdzi się przede wszystkim w firmach, które mają większą powierzechnię magazynową. Duże bele mogą być transportowane i magazynowane wyłącznie przy użyciu wózków widłowych. Większy rozmiar bel skraca jednak czas załadunku bel do transportu oraz ogranicza koszty logistyki odpadów do firm skupujących surowce wtórne. Dzięki temu firmy mogą oszczędzić na gospodarce odpadami zarówno czas, jak i pieniądze.

To dobre rozwiązanie dla dużych sklepów detalicznych, magazynów, przemysłu.

Model B20

Model B20

Wymiary beli są zoptymalizowane do transportu - gotowe bele mieszczą się na standardowej europalecie.

Model B30

Model B30

Szeroki otwór wrzutowy i duża komora umożliwia bardzo łatwy załadunek nieporęcznych odpadów.

Model X50

Model X50

Duża siła nacisku umożliwia skuteczne i szybkie prasowanie odpadów przemysłowych nadających się do recyklingu, takich jak twardy plastik, EPS, aluminiowe puszki i wiele innych.  

Model B50L

Model B50L

Belownica ma szeroki otwór wrzutowy. Bele są zoptymalizowane do transportu - większy rozmiar beli zapewnia szybszy załadunek. 

Szukasz odpowiedniej belownicy dostosowanej do swoich potrzeb?

Wybór maszyny do prasowania odpadów nie jest prosty. Aby odpowiednio dobrać belownicę do potrzeb przedsiębiorstwa, konieczne jest zweryfikowanie kilku kluczowych czynników uzasadniających dobór maszyny, m.in. takich jak: ilość, typ oraz rozmiary generowanych odpadów, logistykę i warunki przestrzenne wnętrza, ilość miejsca przeznaczonego na obsługę urządzenia.

Zastanawiasz się, która belownica będzie najlepszym rozwiązaniem dla Twojej firmy? Zgłoś się do nas i za darmo przetestuj urządzenie Bramidan.


Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up