News Od bRAMIDAN


Belownice w branży kosmetycznej – sprawdź co możesz zyskać

27 kwiecień 2023

Przedsiębiorstwa produkcyjne z branży kosmetycznej mierzą się z wyzwaniami dotyczącymi przetwarzania odpadów. Działając w trosce o ochronę środowiska, często wprowadzają restrykcyjną politykę związaną z odzyskiem surowców wtórnych. Niestety klasyczne metody zarządzania nimi generują spore koszty i jednocześnie mocno obciążają pracowników. W takich przypadkach warto zainwestować w belownice pionowe lub poziome. W artykule podpowiadamy, jaką wybrać prasę do kartonu oraz tworzyw sztucznych i przedstawiamy korzyści z jej użytkowania – sprawdź!

Belownice Bramidan w branży kosmetycznej

Gospodarka kartonami, plastikami i innymi surowcami wtórnymi z produkcji kosmetyków – jakie generuje wyzwania?

Firmy zajmujące się produkcją wyrobów kosmetycznych wytwarzają duże ilości odpadów nadających się do recyklingu. Większość z nich mogą być przetwarzane w belownicach pionowych lub poziomych, czyli specjalnych prasach. Zalicza się do nich m.in. takie materiały, jak:

  • stop karton
  • stop folia
  • stop plastik (miękki i twardy)

Powyższe surowce wtórne w niesprasowanej formie zajmują dużo miejsca. W efekcie ich składowanie na terenie zakładu produkcyjnego jest nieekonomiczne i bywa uciążliwe. Jednocześnie generują wysokie koszty związane z transportem – efektywne wykorzystanie ładowności pojazdu ciężarowego jest niemożliwe. 

Do tego należy jeszcze dodać nadmierne zaangażowanie pracowników w proces segregowania oraz przewożenia na terenie przedsiębiorstwa, odpadów przeznaczonych do recyklingu. Generuje to w firmie dodatkowe koszty i jednocześnie utrudnia optymalizację wydajności jej działania.

Z powyższych powodów prasa pozioma lub pionowa belownica doskonale sprawdza się w zakładach związanych z branżą kosmetyczną. Prasa do kartonów, folii plastikowej i plastiku skompresuje surowce wtórne do postaci kompaktowych bel o dużej masie.

Jak belownice usprawniają zarządzanie odpadami w zakładach z branży kosmetycznej?

Możliwość efektywnego kompresowania odpadów podlegających recyklingowi przynosi zakładom produkcyjnym z branży kosmetycznej wiele korzyści. Pozioma lub pionowa belownica prasuje kartony, folię czy plastik do postaci bel, które po związaniu będą przygotowane do odbioru przez firmy skupujące surowce wtórne. Ponieważ odpady są odpowiednio posortowane, przedsiębiorstwo może uzyskiwać dodatkowy dochód z ich sprzedaży.

Jednak najważniejsze jest to, że korzystający z takich pras zakład produkcyjny:

  • stop może zainstalować belownicę bezpośrednio w miejscu wytwarzania odpadu (np. przy linii produkcyjnej)
  • stop uwalnia dużo miejsca poświęcanego wcześniej na składowanie nieprzetworzonych odpadów
  • stop optymalizuje koszty zarządzania materiałami poprodukcyjnymi i opakowaniowymi
  • stop zwiększa wydajność pracy – belownice są w dużej mierze zautomatyzowane, przez co niewiele osób jest zaangażowanych w procesy gospodarowania kartonami i innymi surowcami wtórnymi

Jaka belownica najlepiej sprawdzi się w branży kosmetycznej?

W ofercie naszej firmy znajdziesz wiele modeli pras do kartonów, plastików i innych odpadów opakowaniowych jak również poprodukcyjnych. Różnią się m.in. gabarytami, wielkością otworu wrzutowego czy ciężarem wytwarzanych bel. Dla zakładów produkcyjnych z branży kosmetycznej polecamy szczególnie belownice pionowe X30 – to kompaktowy model, który prasuje odpady z dużą siłą nacisku lub B30 Wide, który ma szeroki otwór wrzutowy na surowce o dużej objętości.

Belownica X30

Kompaktowa belownica o wysokiej wydajności i bardzo dużej sile nacisku prasy.

Więcej informacji…

WAGA BELI

Karton: 225-325 kg
Folia plastikowa: 275-375 kg

Belownica B30 Wide

Wyposażona w szeroki otwór wrzutowy, dzięki czemu nie ma konieczności składania nawet dużych pudeł kartonowych.

Więcej informacji…

WAGA BELI

Karton: 400-500 kg
Folia plastikowa: 400-600 kg

Jaka prasa sprawdzi się w branży kosmetycznej?

Twoje przedsiębiorstwo produkuje duże ilości odpadów podlegających recyklingowi? Zdecyduj się na poziomą prasę do kartonów i folii plastikowej! Godny polecenia jest model CC lub prasa HPK – cechuje je m.in. pełna automatyzacja, możliwość załadunku w trybie ciągłym oraz funkcja regulacji długości bel. 

Co ważne, belownice z oferty Bramidan obsługują system BRA-IN do zdalnego monitorowania parametrów pracy maszyn.

Belownica pozioma CC

 Belownica pozioma CC

Belownica pozioma HPK

Belownica pozioma HPK


Zobacz opinie naszych klientów z branży kosmetycznej

Belownice pomogły nam zwiększyć wydajność pracy na hali produkcyjnej. Wcześniej gospodarką odpadami zajmowały się 4 osoby, teraz 1.

— M. Fontaine, Kierownik ds. BHP, Cosmeva

Wcześniej ciężarówki musiały przyjeżdżać do nas 2-3 razy w tygodniu i kursować praktycznie na pusto. Teraz takie same ilości odpadów możemy wywozić raz w tygodniu. Dzięki temu nie tylko obniżyliśmy koszty odbiorów, ale też środowisko skorzystało na mniejszej liczbie ciężarówek na drodze.

— Austin Simpson, Kierownik ds. BHPiOŚ 


Sprawdź jak działają belownice pionowe i poziome


Zamów na bezpłatne testy belownicę Bramidan do odpadów z branży kosmetycznej!

Jeśli prowadzisz zakład produkcyjny w branży kosmetycznej i chcesz kompresować wytwarzane w nim odpady opakowaniowe lub poprodukcyjne, skorzystaj z oferty naszej firmy – Bramidan.

Wybrane belownice można zamówić na bezpłatne testy, w ten sposób możesz przekonać się jak maszyna poradzi sobie z odpadem wytwarzanym w Twoim zakładzie. Do tego proponujemy preferencyjne warunki finansowania pras do kartonów, plastików i innych surowców. Zakupisz je na własność lub wynajmiesz – skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły oferty.

Przeczytaj również artykuł "Belownice i prasy do plastiku i tworzyw sztucznych: co warto wiedzieć?". 


Test belownicy, wynajem? - sprawdź jakie możliwości oferujemy

Test belownicy Bramidan

Test belownicy

Jeżeli przed zakupem chcesz przetestować wybrany model i zobaczyć jak poradzi sobie z odpadami w firmie, to możesz zamówić test belownicy.

To dobry sposób aby sprawdzić parametry i możliwości urządzenia. Nasz doradca pomoże Tobie dobrać odpowiedni model belownicy.

Dowiedz się więcej >>>

Wynajem belownicy Bramidan

Wynajem belownicy

Wynajem belownic pozwoli Ci uniknąć jednorazowo dużego wydatku na środek trwały. Dodatkowo koszty wynajmu można odliczyć od podatku.

Możesz wybrać opcję najmu krótko- lub długoterminowego.

Dowiedz się więcej >>>


Masz pytania? Skontaktuj się z nami już dzisiaj

Łukasz Matusik

Kierownik regionu

phone603 603 920

mailLMA@bramidan.pl

Łukasz Matusik

Adrian Fidler

Kierownik regionu

phone603 901 801

mailAFI@bramidan.pl

Adrian Fidler

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up