News


Drzwi do belownic – czy rodzaj ma rzeczywiście znaczenie?

10 lipiec 2019

Czy rodzaj drzwi do belownicy to wyłącznie kwestia upodobań? Czy przy zakupie tego typu urządzenia w ogóle warto się nad tym zastanawiać? Jakie rodzaje drzwi oferują producenci i czym różnią się poszczególne typy? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

Belownice i prasy Bramidan do odpadów

Różne warianty drzwi – konieczność czy tylko wygoda?

Wybór odpowiedniej dla Twojej firmy belownicy nie jest łatwy, wiąże się z koniecznością wzięcia pod uwagę wielu cech urządzenia. To oczywiste, że sprawdzasz, jaki typ odpadu może skompresować, jak dużo odpadów może sprasować za jednym razem lub ile energii pochłonie jej użytkowanie. Zastanawianie się więc nad rodzajem drzwi belownicy może na pierwszy rzut oka wydawać się niepotrzebne. A jeśli już weźmiesz tę kwestię pod uwagę, to możesz uważać, że to tylko kwestia wygody. Czy aby na pewno? Niekoniecznie.

Dobierając belownice do odpadów, należy zweryfikować różne aspekty dotyczące m.in. konstrukcji i zastosowanych technologii, bowiem to od nich zależy nie tylko komfort eksploatacji, ale również użyteczność oraz funkcjonalność urządzenia. Typ drzwi belownicy w znaczący sposób wpływa na wygodę i wydajność użytkowania urządzenia – zwłaszcza w sytuacji, gdy maszyna będzie eksploatowana w niedużym pomieszczeniu.

Rozszyfruj skróty, czyli rodzaje drzwi w belownicach

Belownice do odpadów mogą mieć drzwi standardowe. Większość naszych maszyn posiada właśnie takie drzwi. Zdarza się, że belownice mają drzwi specjalne, oznaczane skrótem: SD, VD, FD lub AD. Czas rozszyfrować skróty!

Drzwi pionowe - VD (Vertical Door)

Drzwi pionowe - VD (Vertical Door) 

Drzwi pionowe zajmują mało miejsca i ułatwiają załadunek z dwóch stron. Ten typ drzwi występuje opcjonalnie w modelach: B5 Wide, B20 oraz B30

Drzwi uchylne - FD (Flap Door)

Drzwi uchylne - FD (Flap Door)

Drzwi działają jak lej - ułatwiają umieszczanie odpadu. Ten typ drzwi występuje opcjonalnie w modelach: X25, X25 Galwanizowana, X30, X50, X50 Galwanizowana oraz standardowo w PC24 HD (nowość)

Drzwi półautomatyczne - SD (Semi-Automatic Door)

Drzwi półautomatyczne - SD (Semi-Automatic Door)

Drzwi są zawsze otwarte, co sprawia, że łatwo dodać do komory odpady w dowolnym momencie. Ten typ drzwi występuje opcjonalnie w modelach: B30 Wide, B50 (nowość) oraz B50 XL (nowość)

Drzwi automatyczne - AD (Automatic Door)

Drzwi automatyczne - AD (Automatic Door)

Drzwi otwierają i zamykają się automatycznie po każdym cyklu. Ten typ drzwi występuje opcjonalnie w modelach: X25, X30 oraz X50

Drzwi standardowe

Znaczna część naszych belownic wyposażona jest w drzwi standardowe, otwierane na bok, w lewą stronę. Niewątpliwą zaletą tych drzwi jest łatwa i intuicyjna obsługa. To rozwiązanie sprawdzi się w standardowych pomieszczeniach, w których nie jest konieczne optymalizowanie eksploatowanej przestrzeni.

Jeżeli szukasz innych rozwiązań, które są zarówno praktyczne jak i nowoczesne - sprawdź drzwi automatyczne AD, uchylne FD, pionowe VD lub półautomatyczne SD.

Drzwi pionowe VD

Taka konstrukcja drzwi znacząco ułatwia załadunek odpadów z obydwu stron urządzenia, a także ogranicza ilość miejsca wymaganego do obsługi belownicy. Operator zamyka oraz otwiera urządzenie w sposób manualny. Obsługa sprowadza się do ręcznego uchylenia drzwi ku górze za pomocą uchwytu oraz analogicznego zamknięcia po załadunku odpadów. 

Jeśli w Twojej firmie belownica ma być umieszczona w wąskim pomieszczeniu lub w pobliżu ciągu komunikacyjnego, to warto rozważyć ten typ drzwi. 

Drzwi pionowe VD montowane są opcjonalnie w belownicach B5 Wide, B20 oraz B30.

Belownica B5 Wide VD

Belownica B5 Wide VD

B20 VD

Belownica B20 VD

Belownica B30 VD

Belownica B30 VD

Drzwi półautomatyczne SD

Półautomatyczne drzwi SD wymagają od operatora ręcznego zamknięcia maszyny ku dołowi, natomiast ich otwarcie po zakończeniu cyklu prasowania odbywa się w sposób automatyczny.

Drzwi są zawsze otwarte, co sprawia, że w dowolnym momencie można dodać odpady do komory. 

Nowy typ drzwi pionowych SD zastosowany został w nowoczesnych prasach B30 Wide, B50 (nowość) oraz B50 XL (nowość).

Belownica B30 Wide SD

Belownica B30 Wide SD

Belownica B50 SD

Belownica B50 SD

Belownica B50 XL SD

Belownica B50 XL SD

Drzwi automatyczne AD

Automatyczne drzwi belownic zapewniają możliwie najwyższą wydajność i wygodę pracy operatora podczas załadunku odpadów. Domyślnie pozostają one otwarte, gwarantując łatwy oraz szybki załadunek i zamykają się po wciśnięciu przycisku rozpoczynającego cykl prasowania. Po zakończeniu prasowania drzwi ponownie otwierają się, umożliwiając załadunek kolejnych odpadów.

Ten typ drzwi można znaleźć w modelach premium: X25, X30 oraz X50. 

Belownica X25 AD

Belownica X25 AD

Belownica X30 AD

Belownica X30 AD

Belownica X50 AD

Belownica X50 AD

Belownica X25 Galwanizowana AD

Belownica X25 Galwanizowana AD

Belownica X30 Galwanizowana AD

Belownica X30 Galwanizowana AD

Belownica X50 Galwanizowana AD

Belownica X50 Galwanizowana AD

Drzwi uchylne FD

Drzwi uchylne to doskonałe rozwiązanie, które nie tylko ogranicza przestrzeń zajmowaną przez maszynę, ale również znacząco ułatwia umieszczanie w komorze odpadów. Drzwi uchylne idealnie sprawdzają się przy prasowaniu drobnych i sypkich odpadów np. butelek PET, zapobiegając ich wysypywaniu się podczas załadunku, a także po otwarciu drzwi komory. Drzwi uchylne otwierane i zamykane są ręcznie za pomocą poziomego uchwytu.

Belownice z drzwiami uchylnymi FD występują opcjonalnie w X25, X30, X50 oraz standardowo w PC24 HD. 

Belownica PC24 Galwanizowana HD

Belownica PC24 Galwanizowana HD

Belownica X25 FD

Belownica X25 FD

Belownica X25 Galwanizowana FD

Belownica X25 Galwanizowana FD

Belownica X30 FD

Belownica X30 FD

Belownica X30 Galwanizowana FD

Belownica X30 Galwanizowana FD

Belownica X50 FD

Belownica X50 FD

Belownica X50 Galwanizowana FD

Belownica X50 Galwanizowana FD

Jaką belownicę wybrać i która będzie najlepsza dla Twojej firmy?

Zastanawiasz się, jaką prasę do odpadów wybrać? Nie masz pewności, jaki rodzaj urządzenia okaże się najlepszym rozwiązaniem dostosowanym do specyfiki Twojego zakładu produkcyjnego, hali magazynowej, sklepu czy centrum handlowo-dystrybucyjnego? Chcesz dowiedzieć się więcej o typach drzwi belownic oraz specyfice urządzeń oferowanych przez naszą firmę?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego i umów się na wizytę oraz przetestowanie urządzenia. Nasi doradcy zaproponują najkorzystniejsze i najlepiej dostosowane do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa rozwiązanie oraz odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. Podpowiedzą Ci też, jaka forma finansowania będzie dla Ciebie najkorzystniejsza.


Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up