News Od bRAMIDAN


Jak opróżnić belownicę?

29 listopad 2023

Jednym z najlepszych sposobów na usprawnienie zarządzania odpadami przeznaczonymi do recyklingu w przedsiębiorstwie jest ich kompaktowanie. Służy do tego belownica pionowa oraz pozioma i obie te wersje maszyn znajdziesz w ofercie naszej firmy. Maszyny prasują surowce wtórne, takie jak m.in. karton czy folia, do postaci kompaktowych bel, które po związaniu taśmą lub drutem są gotowe do transportu. Korzystanie z tych pras jest wygodne i w artykule udowadniamy to, opisując proces ich opróżniania – przekonaj się, jakie to proste!

Belownica pionowa i pozioma z oferty Bramidan

Belownice pionowe idealne do małych i średnich firm

Te wersje maszyn do kompresowania surowców wtórnych cieszą się dużą popularnością, gdyż znajdują szerokie zastosowanie w małych oraz średnich przedsiębiorstwach. Belownica pionowa zajmuje znacznie mniej miejsca w porównaniu do odpowiednika poziomego, w zależności od modelu może mieć dużą siłę nacisku i jednocześnie jest energooszczędna.

W ofercie naszej firmy znajdziesz tę maszynę w wielu wersjach, różniących się m.in. wielkością otworu wrzutowego oraz stopniem zagęszczania odpadów. Jednak wszystkie z nich mają równie łatwy w obsłudze system opróżniania.

Możesz bez ponoszenia ryzyka przekonać się, jak bardzo ułatwiają one zarządzanie odpadami w firmie – zamów prasę Bramidan na bezpłatne testy!

BEZPŁATNY TEST belownicy - dowiedz się DLACZEGO warto WYPRÓBOWAĆ belownicę*

*Jedynym kosztem jest ewentualny zwrot belownicy po testach

 


Jak wygląda proces opróżniania belownicy pionowej?

Belownice pionowe prasują odpad poprzez siłę nacisku skierowaną w dół. Odpady są umieszczane w komorze, a płyta prasy przesuwa się z góry na dół. Po wykonaniu beli, jest ona wyrzucana z pionowej komory na paletę. Napełnianie belownicy odpadami jest bardzo proste - wystarczy umieścić odpad w komorze. Po zapełnieniu belownicy sterująca nią elektronika uniemożliwia dokładanie kolejnych surowców, a stan ten jest sygnalizowany lampką kontrolną. Aby ją opróżnić, należy wykonać jedynie kilka kroków:

  • stop Otworzyć dolne drzwiczki po wcześniejszym poluzowaniu śruby w przypadku B3 i B4, czy też śruby rzymskiej przy pozostałych modelach
  • stop Związać skompresowane odpady taśmą (maszyna jest wyposażona w nożyk do jej odcinania)
  • stop Zależnie od wersji belownicy, podjechać pod belę specjalnym wózkiem, aby ją wyciągnąć (model B3 ma na wyposażeniu wózek), lub skorzystać z automatycznego wyrzutnika, który umieści belę na podstawionej wcześniej palecie

Belownica Bramidan - prasowanie odpadów

Zastosowanie belownic poziomych i sposób ich opróżniania

Wybór tych maszyn w wersji poziomej będzie najlepszym rozwiązaniem jeśli Twoja firma produkuje duże ilości odpadów podlegających recyklingowi. W porównaniu do odpowiedników pionowych cechuje je m.in.:

  • stop dużo wyższa siła nacisku prasy
  • stop bardzo szeroki otwór wrzutowy
  • stop przystosowanie do załadunku ciągłego
  • stop możliwość regulacji długości beli

Prasy poziome przetwarzają odpady w inny sposób niż belownice pionowe. Odpady są wrzucane przez lej zasypowy, gdzie przesuwająca się poziomo płyta prasuje materiał recyklingowy siłą nacisku skierowaną w bok. Wytwarzana w ten sposób bela jest następnie wiązana drutem i wypychana z maszyny na prowadnice.

Również w przypadku pras poziomych ich napełnianie jest dość proste. Oferujemy wiele możliwości napełniania - w zależności od potrzeb, klient może wybrać napełnianie boczne, tylne i od góry. Dodatkowo możliwe jest napełnianie zarówno ręczne, jak i automatyczne.

Co ważne, wszystkie automatyczne belownice poziome (kanałowe) są wyposażone w system automatycznego wiązania beli. Znacząco upraszcza to proces opróżniania maszyny – gotowa bela jest wysuwana z kanału, następnie wystarczy odebrać ją wózkiem paletowym lub widłowym.

Skontaktuj się z Bramidan aby dowiedzieć się więcej na temat obsługi belownic pionowych i poziomych!

Jeśli chcesz skorzystać z oferty firmy Bramidan i kupić belownicę pionową lub poziomą, gorąco zachęcamy do kontaktu. Udzielimy szczegółowych informacji na temat obsługi tych maszyn i jednocześnie zapewnimy profesjonalne wsparcie w wyborze konkretnego modelu.

Zajmujemy się sprzedażą zarówno pras do kompresowania odpadów, jak i związanych z nimi dodatków. Proponujemy np. taśmy do wiązania bel czy stojaki do sortowania materiałów przeznaczonych do recyklingu.

Współpracując z nami, usprawnisz gospodarkę surowcami wtórnymi w swoim przedsiębiorstwie!


Masz pytania? Skontaktuj się z nami już dzisiaj

Łukasz Matusik

Kierownik regionu

phone603 603 920

mailLMA@bramidan.pl

Łukasz Matusik

Adrian Fidler

Kierownik regionu

phone603 901 801

mailAFI@bramidan.pl

Adrian Fidler

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up