News Od bRAMIDAN


Jak skutecznie usuwać opakowania kartonowe i foliowe w branży owocowo-warzywnej?

31 MARZEC 2023

Jedno z większych wyzwań, z jakim muszą radzić sobie przedsiębiorstwa z branży owocowo-warzywnej, to usuwanie opakowań po produktach. W większości przypadków jest to zarówno folia, jak i różnego rodzaju kartony. Zarządzanie nimi, w tym składowanie, generuje koszty, ale na szczęście istnieje prosty sposób na ich optymalizację. Wystarczy, że w firmie pojawi się profesjonalna belownica do odpadów. Z artykułu dowiesz się, dlaczego warto zainwestować w taką maszynę i jak ją wybrać.

Belownice Bramidan w branży owocowo-warzywnej

Zarządzanie odpadami opakowaniowymi w branży owocowo-warzywnej – dlaczego jest kłopotliwe?

W dzisiejszych czasach gospodarka odpadami opakowaniowymi w przedsiębiorstwach z powyższej branży jest często nieefektywna. Jeśli Ty także w niej działasz i chciałbyś rozwijać swoją firmę, belownica do kartonu i folii bardzo Ci to ułatwi.

Puste opakowania generują koszty, które są konsekwencją m.in.:

  • stop poświęcania dużej ilości wolnej przestrzeni na ich magazynowanie 
  • stop sporych gabarytów odpadów, szczególnie pudeł i skrzynek wykonanych z twardej tektury
  • stop konieczności angażowania pracowników w czasochłonny proces ręcznego zgniatania odpadów opakowaniowych

Belownica do folii oraz kartonu pozwala w znacznej mierze uwolnić się od powyższych problemów, w efekcie czego inwestycja może się szybko zwrócić.

W jaki sposób belownice do odpadów opakowaniowych usprawniają pracę w zakładach z branży owocowo-warzywnej?

Najważniejszą, od razu zauważalną korzyścią wynikającą z używania takich maszyn jest oszczędność miejsca potrzebnego na składowanie odpadów opakowaniowych. Z czego to wynika? Belownice prasują folię oraz kartony, w tym nawet z twardej tektury, do postaci kompaktowych bel. W takiej formie zajmują one relatywnie niewiele przestrzeni.

Do innych zalet użytkowania belownic w przedsiębiorstwach z branży owocowo-warzywnej należy zaliczyć:

  • stop łatwiejsze utrzymanie czystości na stanowiskach pracy
  • stop mniejsze zaangażowanie pracowników w gospodarowanie odpadami opakowaniowymi – mają więcej czasu na wykonywanie swoich podstawowych obowiązków, co podnosi wydajność działania zakładu
  • stop niższe koszty związane z gospodarką zużytymi opakowaniami
  • stop możliwość uzyskiwania dodatkowego przychodu – folia oraz karton to surowce podlegające recyklingowi, które dzięki belownicy są posortowane i przygotowane do odbioru przez firmy skupujące odpady 

Które belownice do folii i kartonów wybrać?

W kwestii wyboru sprzętu warto postawić na urządzenia naszej firmy Bramidan. Do branży owocowo-warzywnej idealnie nadają się belownice pionowe do kartonów oraz folii. Polecamy w szczególności modele B20 oraz B30 Wide, z poszerzoną komorą na odpady, w której zmieszczą się nawet bardzo duże pudła. W przypadku pierwszej z nich bele z odpadów foliowych mają masę 250-350 kg, natomiast z kartonowych 200-250 kg. W drugiej jest to odpowiednio 400-600 kg oraz 400-500 kg. Więcej o tych maszynach dowiesz się po kontakcie z naszym doradcą.

Chcesz uzyskać jeszcze cięższą belę? Sprawdź nasz najnowszy model - B50 XL SD. Belownica produkuje bele o wadze 650-800 kg, których rozmiar jest dopasowany do transportu na ciężarówce. Składowanie beli w układzie 2-2 zapewnia optymalny załadunek. Belownica wyposażona jest w drzwi przesuwne, otwierane w pionie, dzięki czemu można łatwo dodać do komory odpady w dowolnym momencie.

Jeśli masz więcej miejsca w przedsiębiorstwie i chcesz przetwarzać duże ilości odpadów, możesz postawić na belownicę poziomą do odpadów, np. model CC40. Prasa jest przystosowana do pracy w trybie ciągłym, w pełni zautomatyzowana i wyjątkowo prosta w obsłudze.

Co ważne, wszystkie urządzenia z naszej oferty do kompaktowania kartonów oraz folii mogą być wyposażone w system monitoringu BRA-IN. BRA-IN służy do monitorowania podstawowych parametrów pracy maszyny w celu ich optymalizacji oraz wysyła powiadomienia o błędach. Dodatkowo można go wykorzystać do zautomatyzowania odbioru gotowych bel oraz zamawiania materiałów eksploatacyjnych. 

Jakie belownice pionowe polecamy do branży owocowo-warzywnej?

Belownica B20

Cechuje się szerokim otworem wrzutowym do dużych pudeł, folii plastikowej i papieru.

Więcej informacji…

WAGA BELI

Karton: 200-250 kg
Folia plastikowa: 250-300 kg

Belownica B30 Wide

Wyposażona w szeroki otwór wrzutowy, dzięki czemu nie ma konieczności składania nawet dużych pudeł kartonowych.

Więcej informacji…

WAGA BELI

Karton: 400-500 kg
Folia plastikowa: 400-600 kg

Belownica B50 XL SD

Belownica ma bardzo szeroki otwór wrzutowy i pojemną komorę. Rozmiary beli są przystosowane do transportu na ciężarówce.

Więcej informacji…

WAGA BELI

Karton: 650-800 kg
Folia plastikowa: 650-800 kg

Jaką belownicę poziomą polecamy do branży owocowo-warzywnej?

CC40 - to w pełni zautomatyzowana prasa o wysokiej wydajności. Belownica pozioma przeznaczona jest do prasowania dużych ilości surowców wtórnych w bele, które są automatycznie wiązane. Waga beli z kartonu - 350 kg, z folii - 400 kg. Maszyna posiada szeroki otwór wrzutowy, umożliwia ciągły załadunek i regulację długości beli. Więcej informacji…

Belownice Bramidan w branży owocowo-warzywnej

Sprawdź jak działają belownice pionowe i poziome


Zamów belownicę Bramidan do odpadów opakowaniowych i usprawnij pracę w firmie

Jeśli masz firmę związaną z branżą owocowo-warzywną i prowadzisz gospodarkę odpadami opakowaniowymi, powinieneś pomyśleć o zakupie belownicy. Niezawodne prasy do folii i kartonów znajdziesz w ofercie Bramidan – skontaktuj się z nami już dziś. Zapewniamy możliwość bezpłatnego przetestowania maszyny (dotyczy belownic pionowych), a gdy zdecydujesz się na jej zakup, zaproponujemy Ci korzystne warunki finansowania.


Test belownicy, wynajem? - sprawdź jakie możliwości oferujemy

Test belownicy Bramidan

Test belownicy

Jeżeli przed zakupem chcesz przetestować wybrany model i zobaczyć jak poradzi sobie z odpadami w firmie, to możesz zamówić test belownicy.

To dobry sposób aby sprawdzić parametry i możliwości urządzenia. Nasz doradca pomoże Tobie dobrać odpowiedni model belownicy.

Dowiedz się więcej >>>

Wynajem belownicy Bramidan

Wynajem belownicy

Wynajem belownic pozwoli Ci uniknąć jednorazowo dużego wydatku na środek trwały. Dodatkowo koszty wynajmu można odliczyć od podatku.

Możesz wybrać opcję najmu krótko- lub długoterminowego.

Dowiedz się więcej >>>


Masz pytania? Skontaktuj się z nami już dzisiaj

Łukasz Matusik

Kierownik regionu

phone603 603 920

mailLMA@bramidan.pl

Łukasz Matusik

Adrian Fidler

Kierownik regionu

phone603 901 801

mailAFI@bramidan.pl

Adrian Fidler

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up