News


Bramidan uhonorowany Initiative Prize 

25 PAździernik 2018

Rozwój firmy oraz stworzenie miejsc pracy było jednym z powodów, dla których Bramidan w Danii został nominowany do otrzymania nagrody Initiative Prize 2018.

W Bramidan pracowaliśmy przez kilka lat nad budową tego, co sami nazywamy "fabryką przyszłości", tutaj w Bramming, a w poniedziałkowe popołudnie zostało wyróżnione nagrodą Initiative Prix DI Southwest Jutland.

Konkurencyjna firma - "Fabryka przyszłości"

Według Dansk Industri otrzymaliśmy nagrodę, ponieważ podjęliśmy szczególny wysiłek w rozwój firmy i stworzenie miejsc pracy na lokalnym rynku. Stało się tak dzięki szeroko zakrojonym inwestycjom od kilku lat w automatyzację, roboty i digitalizację. Celem było utrzymanie konkurencyjnej firmy produkcyjnej w Danii, przy niskich kosztach na produkty sprzedawane na całym świecie.

Bramidan uhonorowany Initiative Prize

Rozwój Bramidana był niezwykły i zwracał uwagę, również poza granicami miasta. Wysiłek na rzecz rozwoju firmy oznacza, że Bramidan jest godny wyróżnienia Initiative Prize.

— Jens Damgaard, Przewodniczący DI Sydvestjylland oraz Dyrektor Generalny Vestfrost A/S

Hans Lautrup Rema 1000 in front of Bramidan baler

Podwoiła się liczba pracowników 

Dowodem rozwoju firmy jest fakt, że od 2000 roku podwoiliśmy liczbę pracowników w Danii, do około 90 pracowników i pięciokrotnie zwiększyliśmy obroty. W tym czasie skoncentrowaliśmy się na rynku krajowym oraz sąsiednich. Dziś eksportujemy 95% naszej produkcji i jesteśmy obecni na niemal wszystkich kontynentach - w tym w Chicago i wielu krajach w Europie.

Nagroda została przyznana w poniedziałek w siedzibie głównej Bramidan w Danii przez przewodniczącego Jensa Damgaarda, DI Southwest Jutland i burmistrza Esbjerg - Jespera Frosta Rasmussena.

Wielkie gratulacje dla firmy Bramidan - nagroda jest w pełni zasłużona.

— Jesper Frost Rasmussen, Burmistrz Jesper Frost Rasmussen, Esbjerg 

Jesper Frost Rasmussen, Burmistrz Jesper Frost Rasmussen

Cyfrowa obsługa klienta

Henrik Dueholm Madsen podkreślił, że zaplanowane inwestycje w rozwój fabryki na lata 2019-20 będą największe w historii firmy.

"Ponadto kontynuujemy proces digitalizacji, co stanowi wyzwanie dla naszego modelu biznesowego, co oznacza, że będziemy jeszcze bardziej koncentrować się na cyfrowej obsłudze klienta".

Jednym z największych wyzwań Bramidana jest zdobycie wykwalifikowanych pracowników. "Bezrobocie wśród kowali i robotników na naszym terenie jest niemal zerowe, dlatego musieliśmy zatrudnić kowali z Polski", powiedział Henrik Dueholm Madsen.

Pracowaliśmy nad długofalową strategią budowania "fabryki przyszłości" tutaj w Bramming. Dlatego jesteśmy bardzo dumni z Initiative Prize.

— Henrik Dueholm Madsen, Dyrektor Generalny Bramidan A/S

Hans Lautrup Rema 1000 in front of Bramidan baler

Znaleźć pracę przyszłości w szkołach podstawowych

Bramidan - we współpracy z wieloma innymi lokalnymi firmami dołożył szczególnych starań, aby wzbudzić zainteresowanie pracą w nowoczesnej firmie przemysłowej.
Poszukuje przyszłych pracowników w najstarszych klasach, w lokalnych szkołach podstawowych. Uczniowie mogą odwiedzić firmę i zrealizować jeden dzień roboczy.

Bramidan obecnie należy do Blue Equity Investment Fund, udziałowcem jest również Dyrektor Generalny Henrik  Dueholm Madsen oraz dyrektorzy wyższego szczebla Bramidan w Danii i za granicą.

Fakty o Initiative Prize

Initiative Prize jest przyznawana w hołdzie aktywnym, energicznym i kreatywnym małym i średnim przedsiębiorstwom, wśród członków Dansk Industry. Są to firmy, które inspirują do naśladowania. Laureat Initiative Prize 2018 w Południowo-Zachodniej Jutlandii rywalizuje później w ogólnonarodowym konkursie. W tym roku weźmie udział 18 laureatów, którzy otrzymali nagrody w swoim regionie.

Fakty o Initiative Prize

keyboard_arrow_up